Nőnek lenni

Minden ami női
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

Nőnek lenni

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Olvasom, lapozgatom a képeket, amik itt vannak felsorakoztatva, mint "női dolgok"...műköröm, haj, smink.

Hát...hogy is mondjam... biztosan bennem van a hiba, de ha ezeket kellene hordanom...
Szerintem aztán nem a hatalmas műkörmöktől, és nem is a fél kiló vakolattól - amit egyesek "smink" címszó alatt kennek/kenetnek fel az arcukra - lesz nő egy nő.
Na jó, persze, nyilván nem is csak attól, hogy 2-sel kezdődik a személyi számuk.

Sokszor elszörnyedve látom, hogy a csapból is az folyik, hogy mi a "trendi": hogy legyen MŰkörmöd, MŰhajad, MŰcicid és MŰfeneked, hogy az nem is nő, aki nem jár kozmetikushoz, körmöshöz, pedikűröshöz...aki nem költ el tízezreket hetente a plázákban, aki nem kajál a legmenőbb helyeken stb.

Szajkózzák, hogy legyen saját személyi edződ, saját dietetikusod, saját lakberendeződ, saját életmódtanácsadód, és isten tudja még kicsodád. De a lényeget nem mondják. Azt, hogy mitől lesz IGAZÁN nő egy nő.

Pedig egyszerű.
Saját magától.
Attól, hogy nem hagyja magát befolyásolni...hogy nem hagyja, hogy átmossák az agyát...hogy nem arra ad, hogy mit mond X, vagy hogy mit mond Y.
Hogy nem arra figyel, hogy az a celeb, akit éppen az arcunkba tolnak, most mit visel.
Ha olyan ruhát, hajat, sminket hord, amilyenben jól érzi magát, és ami nőies, mert ő maga nőiessé teszi.
Hogy érzi, hogy nő, és mer is nőnek lenni, mert megéli a nőiességét nap, mint nap.

Titusz
Nem: Férfi
x 17
Kapcsolat:

Re: Nőnek lenni

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

De nem érted a jelek szerint a lényeget,Szami...Figyeld csak meg azokat a dolgokat amiket felsoroltál fentebb! Olyan szempontbol,hogy MI A KÖZÖS BENNÜK? Nos? Mi a közös bennük?
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Miben mi a közös?
Amit én mondok, (hogy legyünk egyéniségek, merjük felvállalni önmagunkat, merjünk kilógni a sorból és ne álljunk be a többi bégető birka közé?) vagy abban, amit ránk akarnak erőltetni?

Nem cél az, hogy valakinek legyen egyénisége, hogy nő(ies) legyen.
A cél az, hogy bambán meneteljünk a többséggel, ne használjuk az agyunkat, az egyéniségünket, az kelljen nekünk is, ami másoknak, "mindenkinek", amit diktálnak. Hogy vedd meg, hogy költs rá...drága ruhákra, drága sminkre, drága kozmetikusra...műkörmökre, műcicire stb.

Vagy másra gondolsz?
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Az utolsó előtti mondatodban van a lényeg...És abban is a "VEDD MEG" szóösszetételben...Azt gondolja bárki is,hogy a nagy "életmód" és "divat tanácsadók",női magazinok firkászai VALÓBAN segíteni akarnak a nőknek nőiesebbé válni? Ugyanmár...Az ilyen " tanácsadók" valójában csak a hölgyek PÉNZÉRE utaznak...Semmi másra...Tesznek azok VALÓJÁBAN arra,hogy mi kell egy nőnek a "nőiesség" eléréséhez...Holott valójában egy nőnek szerintem csak EGY DOLOGRA kell odafigyelnie mindig a nőiesség eléréséhez...Az ELEGANCIÁRA...Elegancia nélkül szerintem nincs nő...Max.csak valami suttyó trampli...Nemis csoda az akkor ugye,hogy manapság már nagyítóval is alig lehet találni a világban NŐNEK kinéző "nőt"...Hiába a műköröm,a műmell,a műfenék, a mű szempilla, a mű anyjuk hátsója...Nem ezeken a múlik sose a dolog...Dehát a sok agymosott,elhülyített liba ezt ugyan honnan is tudná? Főleg manapság? Egy ILYEN világban mint ez a mai?
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

A világ leggyorsabb hajvágása nőknek

youtu.be/ZI97R9L_CUc

30ezer forint lesz, Kezitcsókolom!
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Long bob hajvágás otthon

youtu.be/2EbndxKlC9U
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Te is magad szoktad vágni a hajadat,Szami? Mondjuk a videón szereplő hölgy tényleg nagyon csinos frizurát csinált magának...Nemis értem azt,hogy minek is kell sok nőnek fodrász...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 18. 18:54 Te is magad szoktad vágni a hajadat,Szami? Mondjuk a videón szereplő hölgy tényleg nagyon csinos frizurát csinált magának...Nemis értem azt,hogy minek is kell sok nőnek fodrász...

Igen, szoktam, s vágtam már magamnak ilyen hajat is.

Gondolom a "minek kell sok nőnek fodrász?" kérdésed csak költői volt...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Miért lenne költői? Láthatod a videón te is, hogy fodrász nélkül is egész jó frizurát tud csinálni bármely nő magának...Meg amúgyis a legtöbb nőnek jól áll egy egyszerű, frufrus lófarok is...Mi kell attol több?
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy az én nejem,meg a lányaim sem voltak már vagy húsz éve fodrásznál...(A lányaim szerintem még egyálltalán nemis voltak...) Itthon csinálják mindig maguknak a frizurájukat...
Válasz küldése