Nőnek lenni

Minden ami női
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

Re: Nőnek lenni

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Jó-jó, ha nem is az összeset, de azért többet elfogadnék közülük:

https://fashion.expertexpro.com/hu/modnye-yubki-foto/

Greentiger51
Nem: Férfi
x 2
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Greentiger51 »

De ez már "tavalyi divat" 2021 -re kell koncentrálni már.
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Tavalyi és idei :)

Bár sosem azt nézem, hogy mit mondanak, hogy mi a divat, hanem, hogy mi tetszik, mi áll jól, mit érzek magaménak.

Te - tudom, hogy nem nő vagy, de azért megkérdezem - mindig az aktuális divat szerint öltözöl?
Greentiger51
x 2
Kapcsolat:

• Idézés

Nem, mert a divat Én vagyok magam.
Tudom ez mocsok módon sokkoló. De annó ezt hallottam egy divattervezőtől.
(Apró infó, igen. Fiatalon divattervező akartam lenni. Jött a szteroid szülői nyomás, az női szakma. Utólag kiderült hogy inkább férfi, vagyis 60-40% arány )

Én a saját környezetemben kirívó vagyok e téren. Bár 36 éves férfi létemre már nem kellene, de! Ebben érzem jól magam, nekem a színes ruhák egy önkifejezés volt mindig is. Ha már egy duci fiú voltam mindig. :-)

Színek terén van amit örökre hordani fogok stílus szempontból meg nincs kategória amit én képviselek. :D
Sajnos a férfi ruházat egy nagyon egyszerű, pár darabos. Így a női ruhák választékosságához képest. Sok nő igen is visszafogott ruhatárral rendelkezik. :)
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Hm...valahogy sejtettem előre, hogy fel kell tennem azt a kérdést. (Mert gyanús volt, hisz a férfiak leginkább ritkán törődnek azzal, hogy 2020 őszén már 2021 nyári divatjával "kellene" foglalkozni) Mégis meglepett a válaszod. :)

De most már tudom, hogy mit is (ne) írjak le a továbbiakban itt divat témában, hisz te jobban értesz hozzá, mint én. :D

Igazad van.
Több nőismerősöm ragaszkodik a jól megszokott fekete, szürke színeihez, ruháihoz, pedig lehetnének bátrabbak.

Remélem nem veszed sértésnek, - nem annak szánom - ha azt mondom, hogy az állatvilágban ez a természetes, sokszor a hím egyedek "hordanak" színesebb "ruhákat", ők rendelkeznek feltűnőbb külsővel a nőstényekkel szemben.
Greentiger51
x 2
Kapcsolat:

• Idézés

Igen, ez teljesen így van.
Bár az állatvilágban ami előny a társkeresők számára, az az életébe kerülhet utólag. Hiszen sok olyan madár faj van, ami azért hal meg, pusztul el, mert a díszes tollazata nem rejti el, vagy hátráltatja menekülésben.

Igen, sajnos magyar nők nem igen követik a Francia divatot. Hogy aki már betölt egy X kort,annak nem feltétlenül kell "gyászruhát" hordani. Vagy 2 számmal nagyobbat, mert az eltakarja amit utál magán.

Tudom, régen ez normális volt. Lányka ruha, asszony ruha, idős nő ruha, özvegy ruha. Legények meg csak 2-3 ruhát hordtak. Szinte mindenki egyformába járt. Tudom, népviselet. Hatékonyság volt a fontos. Ünneplő meg cirádás, szavak nélküli jelzésekkel.

Nincs ezzel gondom. Az annak a kornak volt a divatja. De a mai modern világban ,igen lehet mindenki egyéni. Mert így is millió egyforma ember szaladgál. Iskolából hozzák "ne tűnj ki, légy olyan mint mindenki" nincs önkifejezés.
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Ha a mai üzleti kínálatból indulunk ki, nincs is nagyon más, mint egyencuccok. Bemegyek egy ruhaüzletbe, akkor igénytelen, szedett-vedett anyagokból készült cuccok. Vagy átlátszó, (de ez nem azt jelenti, hogy szexi lenne) vagy olyan műszál, hogy az érintése is szörnyű, rosszabb esetben még asszimetrikus szabású is. És egyenholmi. Egy kaptafára készült. Mellesleg szinte egy méretben is...a múltkor néztem, a próbababán is feszült. XXXL-es, XXXXL-es a legnagyobb méret, ami a 60 kilós csajra is kicsi.

És azt mondják, el akarják nekem adni, hogy EZ a divat? Hát akkor nem leszek divatos...nehéz egy-egy jó darabot beszereznem...vagy már "öreg" vagyok a mai ruhákhoz...vagy csóró.

Bár, ha drágább üzletbe nézek be sem jobb a helyzet. Ugyanazt a gagyit adják 6* annyiért. És még ki is nézik az embert az üzletből a műkörmös, műszempillás, műmellű ribi eladócsajok, (egy 25 nm-es üzletben 3 eladó, + valahol hátul a főnöknő, ezért lehet olyan drága, mert ki kell fizetni a bérüket ) hogy:" akkor minek jöttél be? "
Azé...hogy legyen mit kérdezned...

Volt idő, hogy varrtam magamnak. Olyan tényleg nem volt másnak...Hm...rég volt már...

Én szeretem a színeket. Főként a kéket, lilát, de van sötétpiros, bordó ruhám is. Fekete v. fehér kiegészítőkkel bármelyik jó.

Van pl. egy hosszú, nyári citromsárga színű, ruhám fehér virágokkal. A barátnőm a múltkor megkérdezte:
"Nem vagy te ehhez már túl öreg?"
Hát nem esett jól a dolog.

De akkor azért legyek, próbáljak meg egyedi lenni/maradni...én igyekszem. Mindig is igyekeztem.
(Ha már ugye a másik topicban is felmerült ez a kérdés :) )

Szóval igen, lehetsz egyéni, ha nem adod fel, ha nem foglalkozol mások véleményével.
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.instyle.hu/szuper-midi-szok ... nak-132622

Tessék, bizonyítandó, hogy nem csak a nadrágokat hirdetik fennen.
Bár én magam nem szeretem a midi szoknyákat, számomra nem előnyösek a vádli középig érő szoknyák, mert optikailag rövidítik a lábaimat, nekem térd felett érők kellenek, szerintem ezek magas, vékony lányokon mutatnak jól.
A vékony maxi lapszoknyákat még szeretem nyáron.

(Oh, de sokára lesz ismét, hogy hordhatom azokat.)
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Nálam sajnos nem jön ki egy kép sem...Így akkor nem sikerült megtudnom,hogy mi a csuda az a midi szoknya...Mi az amúgy? Én most hallok erröl először...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

És milyen az a maxi lapszoknya?
Válasz küldése