Valóságos, vagy virtuális világban élünk?

Társalgás kötetlenül
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Valóságos, vagy virtuális világban élünk?

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Internet, számítógép, okostelefonok...és ami ezzel jár. "Kütyük" úton-útfélen. Hol és hogyan is "élünk" valójában manapság? Mivé lettek az emberi kapcsolatok? Tényleg átalakultak? Jó, vagy rossz mindez számunkra? Vélemények, tapasztalatok...mellette és ellene.

Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Re: Valóságos, vagy virtuális világban élünk?

• Idézés

Face...

Utálom, mikor az emberek természetesnek veszik, hogy MINDENKINEK van. Nem, nekem nincs. Legutóbb pár hete akadtam ki, mikor egy kollégám közölte, hogy már van egy face csoport, amiben már az emberek fele benne van, és ezentúl legyen akkor úgy, hogy a főnök oda írja majd, amit akar...
Na erre kinyitottam a pici számat, hogy nekem nincs facem, de nem is lesz, s ha a főnök bármit akar, akkor ott a céges e-mail, eddig is működött azon a kommunikáció ezután is fog, ne bolonduljunk már meg teljesen.
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Miért is vagyok ennyire face-ellenes? Mert már az iwiw előtt is tudtam, hogy azokkal az emberekkel, akikkel nem maradt meg valami miatt egy korábbi kapcsolat, az nem fog a wiw miatt sem megmaradni. Mert okkal nem tartotta az ember a pl. a volt iskolatársakkal a kapcsolatot..
Persze, igen, én is kipróbáltam az iwiw-et. Hátha... hátha én ismertem félre magamat is és a többi embert is 25 év alatt. Aztán rájöttem, hogy sajnos, ismét igazam volt. Ugyanis valóban néhány hétig, néhány hónapig működött a dolog: "Jaj, de jó, tényleg, te is, én, is, most már ne veszítsük el egymást!"
Aztán néhány hét/hónap múlva már semmi értelme nem volt az egésznek. Jó, igen, ennyi volt, hisz 10-20 éve sem működött, akkor sem volt közös témánk, most miért lenne? Igaz.
Aztán ugyanezt már nem játszottam el a fecen is még egyszer.
Van, aki erre azt mondja: "Ugyanmár, most nem mindegy, hogy ott van fent az oldalon, hogy AB, GH, meg XY meg az ismerősöm?"
Nem, nem mindegy!
Mire megyek 200 olyan "látszatismerőssel", aki valaha az iskolatársam, vagy kollégám volt? Hogy verjem a mellem, hogy hány ismerősöm van? Nekem ez nem mérce...
Inkább legyen csak 10-20 ismerősöm, de azok olyanok legyenek, akikkel TÉNYLEG kapcsolatban vagyok,nem csak egy plusz strigulák az oldalamon.

Lehet, én vagyok szélsőséges, de nem akarom hogy a háziorvosom számomra ismerősöm legyen. Sőt, a szakmai dolgaimat sem akarom ott tárgyalni...mert nem ott van a helye. Egy közösségi oldalon az emberek a MAGÁNéletük egyes jeleneteit osztják meg egymással, az ismerőseikkel. Írasban és képekkel. Lehet, maradi is vagyok, de számomra egy kolléga, az kolléga...nem érdekelnek a gyerekei, nem érdekel a férje, nem érdekel a kertje, meg az sem, hogy hol volt nyaralni, ahogy a legújabb cipője sem...ha érdekel, akkor meg már nem csak egy kolléga, hanem barát...és akkor leülök vele egy cukrászdában egy szelet süti meg egy kávé mellett, s mindezt megbeszéljük. Nem tudom, érthető vagyok-e?

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Érthető vagy...De ha elfogadol tőlem egy tanácsot, akkor elmondom azt neked, hogy ott követed el a hibát, hogy TÚL KOMOLYAN VESZED a facét...Vedd lazábban...Mondjuk nekem sem volt sokáig ilyen oldalam, de aztán csináltam egyet,hogy rég nem látott egykori ismerősöknek legyen hol elérniük,ha valami ügyböl kifolyólag el akarnak érni...Ezekböl az ismerősökböl van nekem vagy 10-15 fő...Ezen kívül van még több száz olyan "ismerősöm" is, akiröl azt se tudom,hogy kicsoda...De ez nem lényeges...Mivel nemis akarom megismerni őket...Viszont PIHENÉSKÉPPEN,LAZÍTÁSKÉNT elnézegetem az álltaluk feltett képeket, fellinkelt netcikkeket,érdekességeket, aztán amelyik tetszik,azt lájkolom...Aztán ennyi...Néha énis felteszek képeket magamrol,vagy belinkelek egy-két érdekes netcikket,aztán megint csak ennyi...Másra nemis használom azt a portált...De SZÓRAKOZTATÓ,PIHENTETŐ időtöltésnek nem olyan rossz dolog az a face...Legalábbis szerintem...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Hát...tudod engem nem érdekelnek ismeretlen ismerősök fényképei... vissza sem jelölnék ismeretlent, minek? Engem egyáltalán nem szórakoztat, hogy melyik "idegen" milyen képet posztol ki magáról, vagy a gyerekéről, kutyájáról.

És mihez kezdjek olyan "ismerősökkel", akik 25-30 éve tojnak a fejemre?

Ha csak egyetlen ismerősöd lenne a régiek közül, mar akkor értesülhetnél ha lenne valami fontos...de mi fontos lenne azokkal, akikkel 30 éve egy szót sem váltottál, hm?
Jah, hogy:"Hallottátok, meghalt a Géza...vagy a Jóska elvált...érdekelt eddig, hogy mi van velük? Azt hiszem, hogy nem...

Te tudod...elmentem tavaly a 25 éves osztálytalálkozóra...egy hét múlva már senki nem kommunikált senki olyannal, akivel azelőtt sem. Akkor mi értelme van? Oh, 5 év múlva újra kíváncsiak leszünk egymásra 3 órán keresztül? Ugyan már...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na jó,de tudod jól,hogy milyenek a férfiak...Szeretik nézegetni pl.bikinis nők fotóit,vagy ilyen-olyan öltözetü csinos hölgyek képeit...Esetleg ezek saját készítésű videóit, saját magukrol...Nos...Ezek az "ismeretlen ismerőseim" mind ilyesmi hölgyek...Nem arrol beszéltem,hogy mindenféle tróger vagy mamóka képeit szoktam nézegetni,ahol le van fényképezve az illető a kedvenc kutyájával,vagy az unokájával...Az ilyesmi dolgokra én sem vagyok kíváncsi...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy attol a néhány VALÓDI ismerősömtöl sok dolgot tudtam meg már eddigis más egykori ismerősömröl, vagy akár saját magukrol is...Pl.hogy kit merre vetett a sors, milyen életet él,ki halt már meg,meg hasonlókat...Ami dolgokat amúgy valszeg sose tudtam volna meg más forrásbol...Vagy legalábbis csak évek múlva tudtam volna meg,ha szerencsém van...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Azért az egykori osztálytársaimrol ANNYI azért szokott érdekelni mindig,hogy egyálltalán él-e még az illető? Vagy hogy mik vannak vele...Téged még ENNYI sem szokott érdekelni pl.az egykori osztálytársaiddal kapcsolatosan? Nem tudom,hogy miként csinálod a dolgot...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Jah, értem már.

Igen, az speciel engem is érdekelne, hogy egyes normálisabb volt osztálytársnőim pl
hogy vannak most, hogy néznek ki, de valószínűnek tartom, hogy mivel ők hozzám hasonló életszemlélettel rendelkeztek, vagy fenn sincsenek szintén a facen, vagy nem posztolgatnak magukról - hozzám hasonlóan - idétlen fotókat.
:wink:

Vagyis tulajdonképpen face nélkül is el tudnának téged is érni, ha akarnának. Tehát erre nem lehet fogni, hogy ezért kellene bárkinek is a face. :)
Ez csak egy szöveg. Én ezt mondtam.

Nektek volt egyébként osztálytalálkozótok? Elmentél?
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Ha őszinte akarok lenni, akkor nagyon szomorú dolog az, hogy ha csak azért érdekel bárkit is a másik, hogy: "Na, vajon él még?" Ez olyan durva, nem?

De ha már itt tartunk, akkor az előbb már válaszoltam is. Mivel NÉHÁNY emberrel ténylegesen tartom a kapcsolatot, ezért ilyen dolgokat tudnék.

Miért, amíg nem volt facebook, ezeket honnan tudták meg az emberek? Nehogy beállítsuk már ezt úgy, hogy enélkül nem tudnánk senkiről semmit...
Válasz küldése