Budapest

Titusz
Nem: Férfi
x 17
Kapcsolat:

Re: Budapest

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Hm...Úgy látom Szami,hogy te aztán kened-vágod Budapest nevezetességeit oda-vissza...Hű...Hogy mennyit tudtunk volna barangolni mindenfelé Budán is meg Pesten is annó,ha összejöttünk volna! És mennyi minden látnivalót meg tudtál volna mutatni nekem...Azt az eget...Egy idegenvezető veszett el benned...Szóval kicsit érthetetlen nekem már az mai fejjel,hogy MIÉRT értem én be mindig Pesten hosszú éveken keresztül a Nagykörút,Margitsziget,Vár,szentendrei HÉV vonala menti tájékokkal...Látod,még a nevezetes "Dagály" strandrol sem tudtam semmit sem annó,Pesten élve...Tőled hallottam róla először,30 év elteltével...Hű...Ha vissza tudnám forgatni az időt, azt hiszem,hogy sokmindent másképpen csinálnék azért mai fejjel...De ezzel gondolom mindenki így van...Hogy utólag látja csak azt mindenki,hogy mit kellett volna annó kicsit másként csinálnia...

Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Nézd, több, mint 40 évig Pesten éltem, jó hogy ismerem.

Jó persze, nem minden zegzugát, van azért olyan része, ahol én is csak ritkán jártam, azt nem ismerem.
De 90%-ban igen.
Én pl. kevesebbet jártam a Budai várban nálad, és talán meglepő, de sosem voltam a Palatinus strandon.

Valóban, nyilván mindenki sokmindent csinálna másként, ha visszatérhetne, hogy megváltoztassa a múltat...csak egy icipicit...aztán meg persze filózhatna azon, hogy na vajjon ez most jó döntés volt? Ha rájön, hogy mégsem, akkor utazhatna újra "vissza"... micsoda kavarodás lenne már... hát előnyök, hátrányok...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

De úgy volna jó a világ,hogy szabadon lehetne ide-oda járkálni a lehetőségek között mint valami videójátékban,nem? Aztán ha valamelyik variáció nem jön be, akkor újra indulnánk megint az adott pontbol...Amúgymeg nem hiszem én azt,hogy ne jött volna be egy hajdani közeli ismerettség...Ugyan minek ne jött volna be? Teljesen ugyanaz az egész egyéniségünk...Ha lett volna hajdanán olyan nőm Pesten,akivel bejártam volna a Városliget környékét is,akkor gondolom gyakrabban jártam volna arra is...Dehát furcsa módon nekem Pesten egyetlen "pesti" barátnőm sem volt...Csak olyan, vidékröl felkerült barátnőim voltak mint amilyen énis voltam, avagy másik variációban már eleve külföldi, nemis magyar hölgyek...Furcsa dolog már mai fejjel ebbe is belegondolni, dehát vannak ugye furcsaságok mindig az életben...Meg eleve elrendelt dolgok...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Nem lehet, hogy azért nem volt pesti barátnőd, mert lenézted az összes pesti népet? :P
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Városliget, Vajda-hunyad vára...nézd Titusz milyen szép! Szerintem nagyon hangulatos hely. Nekem a Városligetnek ez a része tetszik legjobban. A második videón kb. 1:40 után látható a vár és környéke.
Az előtte lévő időben, amikor a Széchenyi fürdőt mutatja, látszik a Fővárosi Nagycirkusz és az Állatkert is. Ezeket látod, megtaláltad a videón?

youtu.be/bZiD52FSD_o

youtu.be/cOd3l-Y3taU
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Szerintem jóval prózaibb volt az ok...Mégpedig az,hogy ugye én SOHA,SEMMILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT nem szólítottam meg nőket...Akármit is csináltak,meg akárhogyan is illegették magukat...Nade akkor meg hogyan lehetett velem annó összejönni? Egyetlen módon csak...Ha a hölgy szólított meg valahol...Nade ugyan milyen indokkal tudott valaki megszólítani? Kis kivételektöl eltekintve szinte mindig olyannal, hogy pl.Nem tudom véletlenül,hogy merre megyen ez a villamos? Vagy busz? Vagy hogy merre van ez meg az? Emlékszem,a legfőbb "vadászterületem" a Batthyány téri HÉV végállomás volt annó...Meg a Keleti aluljárója...Ezeken a helyeken mindig össze tudtam szedni egy-két érdeklődő hölgyeményt...Hazait is,meg külföldit is...Nade egy PESTI hölgy ugyan minek kérdezősködött volna,hogy mi merre van? Az ilyen jobban ismerte ugye Pestet,mint én magam...Úgyhogy ezen okbol nem volt nekem sohasem pesti koromban pesti nőm...Semmibe se volt ott az,hogy kit néztem le,vagy kit nem...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Ez a Széchenyi fürdő szintén ott van a Városligetben? Ezt se tudtam eddig...Jártál már ott valamikor?
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

És az Állatkertben? A Nagycirkuszban?
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Persze, voltam mindháromban.

A Széchenyi fürdőben talán háromszor, de én úgy vagyok a fürdőkkel, hogy a fél életemet képes volnék víz közelében tölteni. Csak hát a gyógyfürdők nem olcsó mulatság...

Az Állatkertben már sokszor voltam. Bátyám egyik mániája volt, úgyhogy tizenéves koromtól legalább egy évben kétszer elmentünk, aztán felnőttként is elcsalt vagy egy évben egyszer.
Most már összevonták a Vidámparkkal.
Igen, az is ott van a Városligetben...

Cirkuszban egyszer voltam, legalábbis szerencsére csak egy alkalomra emlékszem. Bár egy ovis vagy kisiskoláskori is dereng még halványan...Már nagykislány voltam, úgy 16 lehettem...nem tudom, hogy juthatott az ofőnek az az őrült ötlet az eszébe, hogy menjünk oda...
Életem egyik legkellemetlenebb élménye volt. Taszított az egész, és untam is, a bohócokat meg kifejezetten gyűlöltem. Van valami a bohócokban, meg a törpékben, (kisemberek, bocsánat!) ami miatt viszolygok tőlük...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

A Nagycirkuszban énis csak egyszer voltam eddig, még gyerekkoromban, egy osztálykirándulás keretében...De engem teljesen közömbösen érintett az élmény...Annyira nem voltam oda a műsortol,de annyira nemis tartottam rossznak se,vagy idegesítőnek...Egyszer elment a dolog...A Széchenyi fürdőbeli kalandjaidrol azért írhatnál bővebben is...Hogy érezted ott magadat? Ott is nézegetted a fiúkat régen,mint a Dagályban? És hogy jutott eszedbe benézni először a Széchenyi fürdőbe? A Palatinusra meg hogy nem voltál mindeközben sose kíváncsi?
Válasz küldése