Párhuzamos dimenziók, alternatív valóság, időutazás és hasonló dolgok

Titusz
Nem: Férfi
x 21
Kapcsolat:

Re: Párhuzamos dimenziók, alternatív valóság, időutazás és hasonló dolgok

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Hát...Az tény,hogy ha nem jöhetnék vissza az időutazásbol, az azért egy kicsit elgondolkoztató dolog lenne...Hogy megérné-e így belevágni a dologba? Főleg ugye nekem, aki írtózik mindenféle változástol...Ezt a mostani világot már úgy megszoktam, hogy nemigen lehetne rávenni akkor arra,hogy mindent hátrahagyva "újrakezdjek" egy új életet,mondjuk 1990-ben...De gondolom, ezzel azért nem mindenki van így...

Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Na, ugye hogy ugye?
Ha elmész a múltba, a mostani jövődbe már sohasem térhetsz vissza.

Tehát akkor vagy meg kell majd elégedned azzal az új régivel (erre kérdeztem, hogy biztosan nincs-e tétje?) és onnan folytatod, vagy nem mész sehova...esetleg egy másik dimenzióba megnézni az ottani önmagad...az más...na de onnan is hogy jutnál vissza IDE?

Általánosságban gondolom - elméleti síkon - akinek csak egyetlenegy ember is van bármi miatt, aki fontos az életében - az nagyon meggondolná, hogy belefogjon-e egy időutazásba.

Felltéve ugye, ha belegondol ennyire a dolgokba...
Szóval "tét nélkül" én is visszautaznék, és simán utazgatnék az időben, ha lehetne.
Van egy nagyon nagyon okos ideillő mondása
Epikürosz-nak:

"„Ne tedd tönkre azt, amid van, arra vágyván, amid nincs.“

Forrás: https://quotepark.com/hu/idezetek/19613 ... an-amid-n/
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Tudod mit tennék meg mégis, ha büntetlenül utazgathatnék az időben?

Visszamennék az időben, mindig egy kicsit előrébb, amikor olyasvalami történt az életemben, amin csak egy picit kellene változtatni, s valahogy szólnék magamnak, hogy ne ezt csináld, hanem azt, vagy figyelj erre, vagy arra a dologra oda jobban...ilyesmi. :wink:

Vagy csak meglesném a régi énem jó pillanatait... :D

Ezek jó dolgok lennének...
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Igazad van abban,hogy sok értelme nem volna annak,ha visszautazhatnánk az időben,max. csak annyi,hogy megnézhetnénk magunkat ilyen-olyan egykori helyzetekben...Amúgy mi volna egy olyan lehetőséggel,amikor mondjuk VISSZA IS LEHETNE JÖNNI? Azért ezt a variációt sem lehet teljesen lehetetlennek venni...Gondoljunk csak mondjuk az ÁLMODÁS folyamatára...Vagy a transzállapotokra...Minden normális ember tudja azt,hogy ilyenkor a tudat "átfolyik" más dimenziókba,más idősíkokba,és onnan ugye vissza is tud térni...És onnan így információkat is tud szerezni...(Tehát nem csak az "idegsejtek játéka" az álom, a transzállapot,mint ahogy azt ugye a hivatalos tudomány állítja...) Velem többször megesett már az ilyen,szóval a "hivatalos tudomány" materialistái elmehetnek a kiszeretkezett, kedves édesanyjukba...És ha jól tudom,veled is történtek már ilyesmi dolgok...(Pl.amikor megálmodtál PONTOSAN, eljövendő dolgokat...)Szóval a jelek szerint mégiscsak létezhet olyan variáció is, hogy mondjuk egy időutazásbol vissza is lehet térni...Ez esetben hogyan állnál akkor a dolgokhoz? Így már tetszene az időutazás jelensége,vagy lehetősége?
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Na igen...Nem semmi dolog elképzelni egy olyan helyzetet, hogy mondjuk bandukolsz munkavégzés után egy teljesen átlagos augusztus végi napon 1992-ben az Örsön a metróperon felé, aztán egyszercsak megállít egy rád hasonlító nőci,hogy:"Szia...Te nem ismersz engem, de én ismerlek téged...Azért állítottalak meg most,mert ha kiérsz a metróperonra, ott látni fogol majd egy kb. 20-25 éves szőke,rövidhajú,kék szemű palit ácsorogni narancssárga pólóban meg koptatott kék farmerben,a metróra várva...Ott fogol megállni majd tőle vagy 2-3 méternyire...Kis idő múlva a csóka rádnéz majd hidegen, közömbösen...Nos...Drága Szamim...Bár elbizonytalanodol egy kicsit majd az ürge egykedvű pillantásátol,de ha jót akarsz magadnak a továbbiakban, akkor vegyél erőt magadon,és szólítsd meg majd a fickót mindenképpen...És mosolyogj rá mindeközben kedvesen,csábosan"... Ezzel a nő sarkonfordul, és eltűnik valamerre...Te meg csak pislogol,hogy MI IS VOLT EZ? MEG KI VOLT EZ A NŐ? Aztán ahogy ezen tűnődve felérsz a metróperonra, egyszercsak meglátod azt a fickót,akiröl a nő beszélt neked...Megállsz tőle önkéntelenül egy 2-3 méter távolságra, mire a fickó feléd fordítja a fejét,és rádnéz érdektelen,közömbös,kissé szomorú tekintettel...Pontosan úgy,mint ahogy azt a nő mondta...Nos? Egy ilyen helyzetben mit tennél? Vagy mire gondolnál? Érdekes lenne egy ilyen helyzet,nem?
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Igen, az úgy már más lenne.
És igen, vannak/léteznek körülöttem furcsa önmagam számára is megmagyarázhatatlan dolgok, amelyekre már nem is keresek logikus magyarázatot, mert nincs, csak elfogadom.
Ahogy pl azt is kénytelen vagyok elfogadni, hogy nemcsak hogy pontosan megálmodok előre bizonyos dolgokat, hanem megérzek előre félelmetes dolgokat, pl ahogy néhány ismerősöm közeli halálát is "megálmodtam".

Szerintem az álom ill. az ébredés előtti-utáni pillanatok különlegesek, valahogy "az egy más világ", akkor az agyunk fogékonyabb bizonyos dolgokra, érzékenyebbek vagyunk.
És úgy gondolom, hogy eléggé empatikus is vagyok, meg jó emberismerő, s nálam még talán ezek is közrejátszanak ebben.
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, olvasol a gondolataimban...tudod, hogy gyakorlatilag pontosan erre gondoltam én is.
Hogy mi lenne akkor ha...

És hogy mire gondolnék, mit tennék ebben a helyzetben?
De hisz úgyis tudod... :*

Mégis kifejtsem, leírjam? :)
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Azt sejtem,hogy mit tennél egy ilyen helyzetben, de azt nem tudom,hogy MIRE GONDOLNÁL? Én egy ilyen helyzetben valszeg teljesen összezavarodtam volna...És sehogyse értettem volna a helyedben a dolgot..."Ki volt ez a nő? Honnan tudta a nevemet? Honnan tudta pontosan azt,hogy ki fog állni ott a peronon,és hogy hogy fog viselkedni? És MIÉRT akarja azt,hogy SZÓLÍTSAM MEG AZT AZ ÜRGÉT"? Kérdések tömkelege...Azért én kicsit óvatosabb lettem volna azért a helyedben,és lehet,hogy ebböl kiindulva valszeg nemis mertem volna megszólítani azt a fickót...Hiába arra kaptam volna tanácsot...Te akkor ezek szerint egyböl fejest ugrottál volna az eseményekbe? Bármi mérlegelés nélkül?
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Nem, nem, ha úgy gondolod, hogy bármiféle mérlegelés nélkül fejest ugrottam volna a dolgokba, akkor nagyon félreismertél. Azért én sem rohantam/rohannék ám egyből hogy huh, az a nő azt mondta, hogy ott egy fickó - s bár fogalmam sincs ki az - ismerkedjek meg vele és akkor hajrá...még a te két szép szemedért sem... :wink: , na, ennyire azért ismerhetnél...és persze ismersz is...tudod, hogy mindent inkább hatszor túlagyalok, próbálok reális magyarázatot keresni, sőt ha jól tudom, kifejezetten paranoiásnak tartasz néha, annyira óvatoskodom olykor...akkor meg?

Na, nem volt/lenne ez másképp akkor sem. Ahogy tegnap elolvastam ezt a felvetésed, gondolatban pillanatok alatt átpörgettem a dolgot, hogy tényleg, valójában mit is tettem, mit gondoltam volna ez esetben. S el is kezdtem tegnap este a heti stressz levezetéseképpen esti pihentető gyanánt "papírra vetni a gondolataimat"...tudod, hogy szeretem az ehhez hasonló elfoglaltságot.
S hát akkor most le is írom ide...olvasd csak el, s rájössz, hogy nem eszik azért olyan forrón a kását...szóval akkor íme, egy alternatív valóság 92'-ből.
(Hozom nemsokára)
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Várom akkor a leírást...
Válasz küldése