Elhunyt Benkő László, az Omega alapító tagja...

Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Re: Elhunyt Benkő László, az Omega alapító tagja...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Több számukat is szeretem, de három nagy kedvencem van tőlük, + egy ráadás.

Az első 3 közt nehezen tudok sorrendet felállítani. De talán:
3. A Föld árnyékos oldalán
2. Ezüst eső (már linkelted, én nem fogom)
1. A nyári éjek asszonya

youtu.be/cS_2X6dcX0k

youtu.be/CClgw3i5qV4

Ráadás: Léna

Ez azért, mert külön saját élményem van hozzá. Omega iránti rajongásom részben bátyámnak köszönhető. Az ő "korosztálya" az Omega, ő jóval idősebb nálam, az Omegát tehát általa ismerem.
Állítólag az történt, hogy 3-4 éves voltam, a villamoson utaztunk bátyámmal, én ültem vele szemben, a lábamat lógásztam, néztem a kint hulló havat, s fennhangon énekeltem:" Hull a hó, fú a szél Dimitrij Lénáról mesél..."
De állítólag olyan hangosan, ahogy csak tudtam, s bátyám hiába kérte, csak nem akartam abbahagyni, vagy legalábbis halkabban énekelni, hogy ne minket nézzen az egész villamos...s ezt a két sort szajkóztam folyamatosan, míg az utunk végére nem értünk. (Volt ez vagy 20 perc.)
Szintén állítólag senki nem panaszkodott, mindenki csak figyelt, vagy/és mosolygott.

Mondhatni bátyám hibája volt... :)
nyilván ő hallgatta olyan sokat, hogy megtanultam :D

youtu.be/5aZvlYoiBmo

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

youtu.be/CGt-rTDkMcM Omega:Gyöngyhajú lány...Ez a szám nem tetszett neked? Nekem ez is nagy kedvencem volt mindigis...Csodálatos egy dal...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Mondtam, hogy nagyon sok dalukat szeretem. A Gyönyghajú lányt is, de sajnos amióta meghallottam a Scorpions-szal elkészített verziót - ezen felül több dalukat felénekelték angolul is, igen tudom, világhír, meg minden, de na... - azóta annyira azért nem tetszik.

youtu.be/-jMXDbFGMgY

De az első 10-be még így is belesorolnám. Az eredetit természetesen.

Tudtad ugye, hogy a Kozmix is feldolgozta? Talán nem szentségtörés, ha az "Omega topicba " idehozom ezt a feldolgozást...a Scorpions után biztosan nem az...

youtu.be/PBBcPy5CrC8
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hát igen...Az az angol nyelvű vartyogás engem is rettenetesen taszított, úgyhogy végig sem bírtam hallgatni a "Gyöngyhajú lány" ilyetén verzióját...Rettenetesek tudnak lenni ezek az emberek ezzel a kib.szott pénzhajszolással...De legalább a MŰVÉSZEK lennének ugye kivételek...Meg a tehetséges emberek! De a jelek szerint akkor nincsenek csodák az Omegával kapcsolatosan sem...Amúgy csak elgondolkodok most egy dolgon...Hogy mi lett volna akkor, ha BEJÖN az Omegának ez az angol nyelvű röfögés a "világkarriert" illetően...És ezen okbol aztán "dőlt volna hozzájuk a lóvé"...Mi lett volna ebben az esetben? Változott volna valami? A Benkő meg a Mihály Tamás egy fél méterrel nagyobb parcellában került volna ez esetben örök nyugalomra? Vagy vitték volna a rengeteg pénzüket a túlvilágra? Vagy MI LETT VOLNA ez esetben? Amiért megérte nekik próbálkozni azzal,hogy BÓHÓCOT CSINÁLTAK MAGUKBOL azzal az angol nyelvü röfögéssel...Meg hogy ÍGY meggyalázták azt a csodaszép dalt...Nem értem én ezeket az embereket sose...Nem értem,de szerintem nemis fogom sose...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy nem akarok illuzióromboló lenni Szami,de én hallottam már a Kozmixtol is ANGOL NYELVŰ "dalverziót"...Sőt...Láttam már a Lalát is lelkendezni egy tévéinterjúban, hogy a "Kozmix a házban" című dal angol nyelvű verziója milyen sikeres lett a nagyvilágban...És,hogy ez a dolog valszeg egy "világkarrier" előszobája lehet...Mondjuk ezekben az esetekben igazábol nem az szokott zavarni,hogy valaki szeretne "világkarriert" befutni zenészként,hanem az,hogy ezt úgy akarja elérni,hogy mindeközben s.gget csinál magábol...Meg a szájábol...(Pl.az angol nyelvű röfögéssel...) Ha én zenész lennék, és lenne mondjuk egy sikeres számom, lehet,hogy tetszene nekem is egy "világkarrier" lehetősége...De NEM AZON AZ ÁRON,HOGY MAJMOT KELLJEN MINDEZÉRT CSINÁLNOM MAGAMBOL..Kijelenteném az érdeklődő producereknek,hogy:"Persze...Benne vagyok a dologban,de a szám EREDETI MAGYAR NYELVÉN...Hogy az meg így nem fog menni? Hát...Akkor meg köszöntem a lehetőséget,viszontlátásra...Eddig is megvoltam a világkarrier nélkül,ezután is elleszek"...Dehát gondolom ezzel is csak én lennék így...Nemis csoda akkor,hogy olyan idegenül érzem magamat mindig ezeknek az "embereknek" a világában...Nemis csoda akkor...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Igen tudom. Meg azt is, hogy sok klippjüket nem itthon forgatták. De...hogy is mondjam...az Omegától azért többet vártam volna.

Az, hogy manapság már mindenki csak angolul akar érvényesülni, már úgymond - sajnos - megszokott dolog. Ott van pl. Hernádi lánya is. Sőt olyan együttesek is vannak, akik nem is adnak elő egyáltalán magyarul. Mondjuk én ezekkel nem foglalkozom, de futottam már bele. Az volt gyanús, hogy magyar volt a helyszín. Persze, lehet hogy külföldi előadó forgat klipet itthon, de utánanéztem, s kiderült, hogy :magyarsziv: az előadó.

Olykor néztem ezeket a zenei tehetségkutatókat. A zsűri nagyon sokszor nehezményezte, - Presserrel és Pély Barnával az élen - hogy az induló :magyarsziv: zenészek nem szeretnek, nem akarnak magyar dalokat előadni, külföldi dallal készültek, sokan jöttek saját szerzeménnyel, amit szintén angolul szereztek, adtak elő. Én be sem engednék oda, csak magyar :magyarsziv: nyelvű előadást.

(De persze tudjuk, hogy a Neoton is jelentetett meg angol nyelvű albumot. Vagy rosszul tudom? Meg lehet, jobb nekünk, ha nem kezdünk el kutakodni, hogy a régi nagyok közül is kik még...jobb a boldog tudatlanság.

Meg végülis a zenészek elhagyhatták az országot...hát kihasználták...ha így lehetett, akkor így.)

Mi magyarok valahogy ebben is fordítva ülünk a lovon. Míg mások (pl. franciák) nem hajlandóak megszólalni "otthon, a hazájukban csak franciául, s elvárják - joggal - hogy aki odamegy brekegjen valamit a nyelvükön, (legalábbis ezt hallottam róluk, hogx "nemhajlandók") addig mi, megtanulunk a külföldiek kedvéért angolul, s úgy "adjuk el" magunkat.
De persze, ez fel sem tűnik nekik. Lerendezik annyival, hogy az angol a világnyelv, nekünk kell megtanulnunk. Nade, hogy ITTHON is angolul kell kommunikálni, hogy mások megértsenek minket a saját hazánkban...hogy is van ez?
Válasz küldése