Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Igen, írtam is utólag, hogy az rémlett pedig, hogy egy helyen játszódik, a rendőrségen folyó szálat elfelejtettem. Azon kívül csak egy néhány perces banki helyszín volt.

Én úgy értelmeztem, hogy csak "szinte" törték el a kezét...szoktunk ilyen szóhasználattal élni csak úgy is, amikor valaki csak erősebben fogja meg a kezünket, hogy :"Még jó, hogy nem töröd el a kezem!" Nem kell mindent szó szerint venni.

Teveszakértő az nem vagyok, úgyhogy az meg azért nem tűnt fel nekem. :)

Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, akkor a "Kegyetlen Csillagok"-kal még csak próbát sem teszel?
Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Majd valamelyik nap nekikezdek annak is..."A vérfarkasok kastélyában"-t olvastad már? Állítólag az is egy helyen játszódik, már csak az a kérdés,hogy MENNYIRE tengenek túl a regényben Laci bá kanságtol csöpögő kalandjai az éppen aktuális, álomtestü szupernőkkel...(Az utóbbi idők tapasztalatai alapján nekem már ez a legfontosabb kérdés mindig...Lévén ugye ez a könyv is "Lawrences" regény...Az ilyen írásokkal meg ugye jobb már mindig az óvatosság...)
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Bízom abban, hogy a "Kegyetlen csillagok" jobban fog tetszeni. :)
Én meg is lepődtem, hogy Laci bácsi olyat is tud írni.

Mikor el kezdtem újra olvasni "Az elátkozott hajó -t, rájöttem, hogy nem is ezt akartam ajánlani, csak kevertem valamelyik más hajón játszódó regénye cselekményével, - annyi regényt olvastam már tőle, hogy nem csoda, hogy keverem őket néha - de addigra már félig elolvastad ezt, úgyhogy mindegy volt.

Olvastam a "Vérfarkasok kastélyában"-t is, annak ott van a folytatása is, a "Vérfarkas visszatér". (De egymástól függetlenül is értelmezhető.)

(Ahogy Viorica is feltűnik más regényeiben is, nem csak a "Gonosz és a Fekete Hercegnő"-ben, de mindegyik érthető a többi nélkül is.)

Persze, benne van a témában - szokás szerint ezerrel - a "hódító" Lawrence, ezt nem lehet megúszni, de kellő humorral, s:"Na persze, majd el is hiszem!" - felkiáltással minden regényében ki szoktam bírni. Nem kell komolyan venni, tudod, amelyik kutya ugat, az nem harap alapon én mindig kacagva átlépek ezeken a sorokon...
Nekem tetszett a helyszín is, dereng egy-egy jelenet, majd belelapozok újra, hogy visszatérjenek az emlékeim, s leszámolom neked, hány nővel, hányszor bújik ágyba az alatt a pár nap alatt.

Amúgy csak kérdezem: könyvtárból kölcsönzöd ki ezeket a regényeit, amelyeket ajánlottam olvasásra, vagy antikváriumból szerezted be?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Álltalában antikváriumbol szerzem be az adott könyveket,illetve van, amelyik fent van a neten is...Ezt "A vérfarkasok kastélyában"-t is a neten találtam, de ha csak a szokásos téma megyen ebben is,akkor szerintem felesleges belekezdenem...Majd nézek inkább helyette valami fajsúlyosabb irodalmat...
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

A szokásos kaptafa... rejtélyes gyilkosságok, természetfeletti - jelen esetben vérfarkas - álca mögött, Leslie, 38-as S&W, szép nők, szex, nyomozás, mindenki gyanús, leszámolás, nincs is rejtély, összegzés.
Benne humor, irónia, és biztos némi bődületes baki.

Helyes, olvass csak mást, hátha bővül a szókincsed néhány kevésbé trágár kifejezéssel...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Sajnálom Szami,de sajnos nálam előbb-utóbb negatív reakciókkal jár az,ha túl sok idiótaságot, és szexuálkomplexusos dolgot olvasok Laci bá regényeiben...Van az a pont,amikor már a fejemet kezdem marni eszeveszett átkozódások közepette, ha már az X-edik regényben olvasom egymás után azt, hogy:" És hirtelen szembetalálkoztam a folyosón egy párductestű szépséggel, akinek a formáitol még a lélegzetem is elállt...Susan Meyer, búgta felém csillogó szemekkel az álomszép hölgyemény, miközben sokat sejtetően rámmosolygott...Leslie...Leslie L. Lawrence...Rovarkutató és a keleti kéziratok nagy szakértője, nyögtem kissé elámulva Meyer kisasszony nem mindennapi mellbősége láttán...Örülök,hogy megismerhettem Leslie, mondta
kedves rokonszenvvel az álomszép tünemény...Volna kedve felkeresni este a lakrészemben egy kis elbeszélgetésre a régi tibeti kéziratokrol? Örömmel, feleltem, miközben egyre csak a hölgy igéző domborulatain legeltettem a szememet"...Na...Hát a negyedik,tizedik,húszadik ilyen jelenet után már engem fárasztani szokott a dolog,és úgy vagyok az egésszel,hogy hogy a csudába nem unja sose Laci bá az ilyesmi gyermeteg fordulatokat,meg cselekményeket? Én már nagyon unom...Szóval a "Lawrences" történetekböl most vagy egy évre szerintem elég volt annyi is,amennyit az utóbbi időben olvastam...Többet egyszerűen nem vesz be most a gyomrom...Kell egy kis pihenés a következő ilyesmi történethez...
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Sokszor mondtam már, hogyha olyat akarsz tőle olvasni, ahol nincs ez, akkor nem Lawrence-s regényt kell választani, s nincs ilyen probléma...most is te ástál elő egy ilyen típusú regényét, pedig megbeszéltük százszor, hogy mind egy kaptafára készülnek.

Ahol az van, hogy LLL, meg szájába veszi pipáját, kezébe veszi 38-as S&W-ját, az mind ilyen.

Én sem rajongok a nőcsábász Lawrencért, egyáltalán nem tetszik ez a stílus, de nem is idegelem rajta magam...én sem csak ezt olvasok/s régen sem csak ezt olvastam, nem is lehet egymás után több LLL- t elolvasni.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

De tudod jól,hogy én javíthatatlanul naív alak vagyok,aki még mindig szeretne hinni a csodákban...És időnként abban bízok,hogy HÁTHA van a RENGETEG "Lawrences" regény között egy-kettő olyan,ahol AZ ELLENÁLLHATATLAN ÁLOMNŐK NEM ÁJULNAK RÖGTÖN LACI BÁCSI KARJAIBA, mert mondom: Egy idő után már k.rvára irritáló meg idegesítő ez a fajta történetvezetés...Az első egy-két ilyen regénynél még nemis szóltam semmit,de amikor már a sokadik könyvben láttam viszont ezt a dedós színvonalu képzelgést, már kezdett elmenni a kedvem az L.L.L. könyvektöl...De azért eddig abban voltam,hogy hátha lesz egy-két kivétel is már csak az érdekesség kedvéért...De ha azt mondod,hogy CSODÁK NINCSENEK, és MINDEN "Lawrences" írás egy DEDÓS SZINTŰ FANTÁZIÁLÁS kivetülése Laci bácsi részéröl,hát...Akkor tudomásul veszem a dolgot,és nemis kutakodok akkor tovább L.L.L. "Lawrences" műveit illetően...Megkezdem akkor nemsokára a "Kegyetlen csillagok" olvasását, és akkor ennyi..."Leslie L. Lawrence" és a hozzá köthető bugyuta marhaságok meg akkor le vannak izélve... A 38-as Smith and wessonokkal,az elmaradhatatlan pipákkal, meg a párductestü szupernőkkel egyetemben...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Már vagy 100 oldalt elolvastam a Kegyetlen csillagokbol...Hű...Nem egy könnyű olvasmány eddig...És ráadásul még mindig nem egészen értem,hogy mire akar kijutni konkrétan a regény cselekménye...De gondolom idővel csak kiderül majd azért...
Válasz küldése