Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Hajjajjajjj...nem is mondtam?
(Fejvakrós szmájli...)
Nem tudom már. Lehet, hogy valahol mondtam. Arra sem emlékszem már, hogy hol és mikor került szóba ez a regénye...

Azt viszont biztosan mondtam, hogy a Lőrincz L. László néven ill. a többi írói álnevén (kivéve Lawrence) megjelent regényei NEM Lawrence-esek. Többször is. Szóval lehet ez a regénye is szóba került már, hogy nem az...

Lőrincz L. László néven írta a régi sci-fijeit is, meg - igen, - több "szimpla" krimit is. Ahol ajanlom a regényeit, ezek mind látszódnak, a hátlapját/tartalmát mindnek el lehet olvasni, abból kiderül.

Ezek szerint olvasod/olvastad.
Hogy tetszik?
A jobbak közé sorolom, benne van nalam az első tízben biztosan, ez is tömve a tipikus ironikus humorával.
Ezek szerint akkor olvasod, olvastad?
Itt ismerjük meg Robert Mckinley-t is?

Titusz
Nem: Férfi
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Még nem kezdtem el olvasni ezt a regényt...Csak a kezembe akadt felületes átlapozásra, mivel csak mostanra sikerült beszereznem egy antikváriumbol ezt a könyvet is...A többi álltalad ajánlott regényt már sikeresen beszereztem, ez volt akkor az utolsó a sorban... Szóval felkészültem mostanra már alaposan az őszi-téli olvasásszezonra,de mint azt fentebb is említettem, a "Csöd"-el fogom újrakezdeni majd az L.L.L. regények olvasását,nem ezzel...Valszeg néhány nap múlva...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, el kezdted már olvasni?

Rég olvastam már Laci bácsitól bármit is, már hiányzik a stílusa, lehet én is felelevenítem a Csöd-öt, bár igaz, vannak újabb regényei is amelyeket megszereztem e-könyvben, de még nem olvastam
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Elkezdtem a "Csöd" olvasását a napokban, de eddig nem éreztem valami frenetikusnak a regényt...Mondjuk jó-jó, a poénokon,humoros jeleneteken sokat kacagok, de amikor belekezdtem az olvasásba,azért én inkább valami "kemény,izgalmas,borzongató hangulatu krimire" számítottam eredetileg,nem pedig egy paródiára...Márpedig ez a regény az...Egy paródiaregény a jelek szerint, ahol Laci bácsi ugye az egész "Leslie L. Lawrence" kalandkört figurázza ki...A másik meg az, hogy valahogy nincs a regénynek hangulata...Se hóvihar,se eső,se köd,se éjszakai sötétség,se misztikus hangulat, a cselekmény olyan,mintha csakúgy lebegne az egész a semmiben...A verőfényes,vidám napsütésben...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Eljutottam lassacskán akkor a "Csöd" feléig...Szerencsére innen már kezd beindulni egyre jobban a történet, majd kiváncsi leszek arra,hogy így lesz-e a dolog a továbbiakban is,de eddig egész izgalmasan alakulnak akkor a dolgok...Most járok ott,hogy a főhős és a többi szereplő leereszkedik a föld alatti folyosóba...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Na ugye...úgy látom alakul ez :)
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hát igen...Alakul a buli lassan a könyvben,csak kár, hogy olyan lassan,nehézkesen...Szégyenszemre a könyv közepére (A 236. oldalra!) érett meg csak a helyzet arra is, hogy végre megtörténjen ugye MINDEN L.L.L. könyv biztos pontja,és állandó cselekménye, a csoport tagjai között kötelezően jelenlévő "szupernő" külsejü aktuális hölgyemény ágybavitele a főhős (Laci bácsi?) által...(Természetesen teljes sikerrel...De ezt gondolom mondanom sem kell...) Akkor el lehet ugye képzelni azt,hogy milyen lassan jutnak el a dolgok a végkifejletig...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. október 8. 16:57 Hát igen...Alakul a buli lassan a könyvben,csak kár, hogy olyan lassan,nehézkesen...Szégyenszemre a könyv közepére (A 236. oldalra!) érett meg csak a helyzet arra is, hogy végre megtörténjen ugye MINDEN L.L.L. könyv biztos pontja,és állandó cselekménye, a csoport tagjai között kötelezően jelenlévő "szupernő" külsejü aktuális hölgyemény ágybavitele a főhős (Laci bácsi?) által...(Természetesen teljes sikerrel...De ezt gondolom mondanom sem kell...) Akkor el lehet ugye képzelni azt,hogy milyen lassan jutnak el a dolgok a végkifejletig...
Oh, igen, az ellenállhatatlan :viragot: Leslie! :wink:
most valóban jó sokáig húzta...a könyv közepéig!
:smile-big:
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hát igen..."A nőknek ellenállhatatlan L.L.L"...Ez a jelenség is megér sajnos egy-két szentmisét...Miután elolvastam ugye sok L.L.L. regényt, egy idő után óhatatlanul felmerült bennem egy gondolat: Ez a regénybeli "Laci bácsi" hogy a jó csudában úszta meg eddig azt,hogy el ne kapjon valami kedves kis nemibetegséget a sok-sok álltala ágyba vitt cicababátol? Érdekes ez a kérdés is azért,nem?
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Szóval ilyen előzmények után én már szinte várom azt, hogy majd az egyik újonnan olvasott L.L.L. regény valahogy ÍGY fog majd kezdődni pl:" Leslie L.Lawrence: TINKABANG REJTÉLYES KOLOSTORA...Első fejezet...Beléptem a londoni szobám ajtaján,és pillantásom rögtön az íróasztalomra esett...És azon belül is egy fehér borítékra...Felvettem a borítékot,és kinyitottam...A borítékban egy díszes betükkel írt levél volt,ezzel a szöveggel:"Kedves Leslie L. Lawrence...Tudomásomra jutott az nemrég, hogy ön híres kutatója a régi tibeti kéziratoknak...Ez okbol szeretném meghívni akkor önt a kolostoromba egy kellemes tanulmányútra, mivel a kolostorunk könyvtára dugig van régi tibeti kéziratokkal...Aláírás:A tinkabangi kolostor főapátja"...Hosszasan néztem a levelet, és közben gondolatban már egyböl a tinkabangi kolostor könyvtárában is éreztem magamat...De aztán visszatértem a földre: Nem tudom, hogy Farell professzor, az ország leghíresebb bőr és nemigondozó intézetének a főigazgatója mit fog szólni majd ahhoz az ötlethez,hogy én most Tinkabangba utazzak...Gondolom roppant örülni fog neki...Már látom is magam előtt a szigorú tekintetét:"Leslie-Leslie...Mondja...Maga sose tud pihenni? Még 2 hónapi kezelés hátravan abbol, hogy gyógyultnak nyilváníthassam a mindenhonnan összeszedett tripper,kankó,meg a jó ég tudja még hogy mi minden nemibetegségéböl, maga meg már újra a himalájai kutatóutakon töri a fejét? Nem lesz ez így jó Leslie"...Hát igen...A jó öreg Farell professzor...De majd valahogy meggyőzöm,hogy engedjen el a Himalájába...Hátha most szerencsés leszek,és a tinkabangi kolostorban kivételesen nem lesz jelen egyetlen szupertestű álomnő sem az odavetődő csoportok tagjai között...De hihetek én ebben? Aligha...A fene vigye el Farell professzort meg a folytonos aggódásait...Kerül amibe kerül, akkoris elmegyek Tinkabangba! Ha meg közben elkapom még az AIDS-et is valamelyik álomnőtöl mindeközben, akkor elkapom...Az orvostudomány folyamatosan fejlődik, előbb-utóbb az AIDS-re is lesz gyógymód...Ha meg mégse,akkor meg így jártam! Szóval fel Tinkabangba! Második fejezet...Álltam a tinkabangi kolostor kapujában egy csendesnek tűnő délután,és a bebocsátásra vártam...A kapus láma nem siette el a dolgát,hosszasan megvárakoztatott, de végül csak sarkig tárta a kolostor nehéz fakapuját előttem, miközben szertartásosan, mélyen meghajolt:Légy üdvözölve Blozbang rinpócse...Már nagyon vártunk"...És így tovább,így tovább...Szóval annyi nőkaland után, amennyit Laci bácsi átélt a világ minden táján a regényeiben, igazán kezdődhetne már valamelyik regénye valami hasonló indítással...Szerinted nincs igazam, Szami?
Válasz küldése