Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

:D

:smile-big:

Ez nagyon ott van! :)

Tudtad, hogy léteznek Lawrence-paródia-könyvek is?

Úgy tűnik te sem írnál rosszabbat,mint mások :D

Titusz
Nem: Férfi
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

És ezeket a paródiakönyveket ki írja? Maga L.L.L.? Amúgy tudod mi a furcsa nekem még Laci bá nőkalandjaiban? Az,hogy ezeknek az álomtestü cicababáknak valahogy sosincs a regényekben se kanjuk,se barátjuk,se férjük,se vőlegényük,se gyerekük...És a csoport amivel álltalában vannak,csupa-csupa impotens,aszexuális, lúzer palikbol áll mindig kizárólagosan...Szóval más "férfi" sosincs még a környéken se,csakis egyedül a híres Leslie L. Lawrence...Mármint akinek van férfiúi szerszáma is ugye...Vagy te olvastál BÁRMELYIK L.L.L. regényben is olyanrol mondjuk,hogy hősünket félrehívta a csoport egyik férfitagja egyszer-egyszer egy kis "elbeszélgetésre"? Pl.valahogy így:"Tizennyolcadik fejezet...Az előttem álló testes,magas férfi fenyegetően megköszörülte a torkát, aztán csendesen megszólalt: "Látom Lawrence, hogy mostanában sokat legyeskedik Kathy körül...Ez mondjuk önmagában nem baj, végülis Kathy felnőtt nő, azt csinál amit akar,azzal áll szóba akivel akar,de szeretném ha tudná,hogy Kathy és én közeli barátok vagyunk...Hogy úgy mondjam,nagyon közeli barátok...Szóval ezzel csak annyit akartam mondani,hogy majd magán tartom azért a szememet mindig,Lawrence...És Kathyn is...Szeretném,hogyha ezt nem feledné el soha"...Rendben, feleltem, aztán szó nélkül sarkon fordultam, és bementem a cellámba...Miután magamra zártam az ajtót, leültem egy bögre jakvajas tea mellé, és töprengeni kezdtem...Már csak ez hiányzott nekem...Nemcsak a rodzsungok vadásznak már rám,hanem lassan az expedíció némely férfitagja is kinézett már magának...De nincs mit tenni...Egyszerre minden oldallal nem állhatok harcban...Kathyt kénytelen leszek néhány napig akkor kerülni...De annyi baj legyen...A rodzsungok után majd elrendezem akkor az ő ügyét is előbb-utóbb, az nem lehet,hogy úgy hagyjam majd itt ezt a csodás külsejű nőt a bonyodalmak végeztével ,hogy szűz maradjon tőlem...Akár van komoly barátja,akár nincs...Végülis csak én vagyok a híres Leslie L.Lawrence,vagy nem? Tizenkilencedik fejezet...Másnap kicsit rossz hangulatban ért a reggel,de a tegnaprol megmaradt enyhén savanykás jakvajas tea hamar jókedvre derített azért...Úgyhogy pár perc múlva már eszemben sem volt a tegnapi komor beszélgetés Joséval, a csoport geológusával"...És így tovább,így tovább...Te olvastál bármelyik L.L.L. regényben hasonló szitut?
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Nem,nem ő írja. Miért ő írná saját maga paródiáit? Ilyet senki sem csinál. Más/mások írják.
Ezen az oldalon 5-6 regény van feltüntetve, (nem tudom, hogy létezik -e több paródiakönyve is) a hátsó borítón lévő leírás ezeken ugyanúgy elolvasható, mint az eredeti regényeken.
(A zene számomra idegesítő le szoktam halkítani, ha azon az oldalon járok.)

http://lesliellawrence.gportal.hu/ginde ... 378677#top

"Lesbie L. Lowkupec: Sindzse zabszeme" vagy
vagy "Leslie L. Laticell muslincológus" vagy épp Lesly L. Lastex: A dérfarkas bosszúja, a Propan-Bhutánban vagy Nejlon-szigeten játszódó történetekből azért igencsak árulkodó, hogy ezek nem az eredeti művek...

Bár tudok/hallottam ezekről a szerzeményekről, s van is ami megvan nekem, de igazából nem, nem olvastam el teljesen egyiket sem. Beleolvastam egy-kettőbe. De így túl sok, túl tömény, farasztó humor számomra.
Igaz, hogy viccesnek viccesek, de én azért a viccen túl inkább csak erőltetettnek érzem a dolgot ahhoz, hogy akár egy, - pláne több - egész vaskos regényre való terjedelmen keresztül olvassam a tömény sületlenségeket.
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

És nem, sosem olvastam olyan Lawrence-történetet, ahol bármiféle akadály dördült volna főhősünk elé, amely miatt nem sikerült volna a legtökéletesebb, legellenállhatatlanabb hölgyeket az ágyába hódítani...mit hódítani!...dőltek azok maguktól, mind, mint a dominó...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Hű...Nagy nehezen végeztem akkor a "Csöd"-el...És sajnos hazudnék,ha azt mondanám,hogy tetszett...Persze egy olyan valakinek, aki mondjuk a " KRIMI SZÁLAT" kedveli L.L.L. munkásságában,annak valszeg bejött volna ez a regény..."Hogy ki kicsoda valójában,mire megy ki a játék, mi lesz a történet csattanója",stb,stb...De én sajnos nem vagyok ilyen...Én MINDIG-MINDEN regényben a "hangulatot" keresem,és értékelem...A "Csöd"-ben viszont SEMMI HANGULAT nem volt...Ha egyszer-egyszer kezdett is érdekessé,kézzel foghatóvá válni a történet,néhány oldal után az is leült gyorsan...Szóval számomra borzalmasan unalmas,vontatott, és érdektelen volt ez az egész regény...De azt legalább a javára lehet írni,hogy az első felén sokat lehetett kacagni...A poénos jeleneteken...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

De már kinéztem akkor a következő L.L.L. regényt is a továbbiakra...A "Láthatatlan kolostor"-t...Ez ahogy elnézem, valamivel " hangulatosabbnak" tűnik azért, mint amilyen a "Csöd" volt...Ugyanis ha jól láttam a dolgot, a történet során egész végig borzongatóan zuhog ugye az eső Laci bácsi regénybeli kalandjai során...Szóval az hiszem,hogy akkor ez lesz a következő olvasmányom az írótol...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Az igazat megvallva a "klasszikus" Lawrence-s regényekkel van egy nagyon nagy problémám. Mégpedig a sablon-sémanak az a része, amikor - általában a legvonzóbb hölgyeménnyel eltöltött olyan éjszaka után, amikor a lepedő akrobatika után alszik potom egy-két órát, persze előtte már három napja nem tudott normálisan aludni, hol emiatt, hol amiatt...mégis felkel, s elindul...szóval ilyenkor mindig hajnalban kel, s elindul valami rejtett barlang, kripta, elhagyott ház, mocsár, piramis...épp mikor mi felé, hogy felgöngyölítse a szálakat. S ekkor kezdődik a számomra roppant unalmas dolog. A még élő - cirka 10-12 szereplő 2-3 fős csapatokba verődve vagy főhősünk utan indul, vagy már ott van a helyszínen. Lawrence elkezdi feltárni a lapjait:ergo unalmas fejtegetésbe kezd, hogy X vagy Y ezelőtt X évvel hol és mit csinált (a háttér az estek 99%-ban történelmi-(volt)háborús-politikai, amit nem értek, nem tudom, hogy úgy volt-e?) Az elkövetkező cirka fél-három (?) órában a szereplők bámulatos átváltozáson mennek keresztül, sokszor már ők maguk sem tudják, ki mikor kivel van, lényeg, hogy lövöldözés kezdődik, változnak az erőviszonyok, az eddigi jófiúkból rosszak lesznek. Ha nincs szerencsénk nekünk olvasóknak, akkor ezt egy regényen belül legalább még egyszer megtekeri, közben lesz még vagy 2-3 hullánk, s előkerül Lawrence igazi segítője is...emiatt szeretem inkább a nem Lawrence-es regényeit.
De te most "kolostorost" akartál olvasni...

De ahogy te is mondod, a humora az mindig ott van. És szerintem jók a tájleírásai is...
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Igen...Szándékosan gyűjtöttem össze Laci bácsi "kolostoros" könyveit, mert tudod jól,hogy nekem örök mániám az, hogy az én igazi világom nem EZ a mai hétköznapi világ a sok mocsokságával, ganéságával,rohanásával,harcával,pénzével, hanem egy világ végi kolostor csendes magánya, ahol elmélkedhetek magamnak a világ lényegéröl,és a világ megismeréséröl...Nos...Én EZT a kolostori hangulatot keresem mindig-minden L.L.L. regényben...Maga a történet,a furfangos fordulatok sohasem érdekelnek...De ezzel a "Csöd"-del most nagyon megjártam...Mivel ennek SEMMI olyan jellegű hangulata nem volt, amilyenre én vágytam volna...De ahogy elnézem a dolgokat, " A láthatatlan kolostor", meg a "Rodzsungok kolostora" már erősen olyan atmoszféráju,mint amilyenre számítottam...De a "Csöd", A "Tulpa", meg a " Lófejű démon" az nem ilyen...A Csödön nagy nehezen átrágtam magamat,de a másik kettőbe szerintem bele se fogok nézni...Hiába pedig begyűjtöttem ezeket is módszeresen...
Samantha
Nem:
x 6
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Sajnos - mondtam már neked többször - hogy én már nem emlékszem a részletekre, mert sok könyvét, így sok "kolostoros" könyvét is olvastam. Így nem tudom megmondani, hogy melyek azok, amelyek legjobban visszaadják ezt a hangulatot.
Ha te elolvastál volna tőle annyi regényt, mint én, te sem tudnád...tudod, én mar valahogy "összességében" látom, s akkor is magam elé tudom képzelni, ha épp kevésbé részletesen írja le.

Ne feledd, - kiderült már nem egyszer - hogy te is és én is másképp olvasunk egy könyvet. Ezt természetes. Nincs két ember, aki pontosan ugyanúgy értelmezné az olvasottakat.

Emlékszel még melyik könyv volt az, amelyet teljesen másképp értelmeztünk Te meg én? (Én már nem igazán, csak rémlik, mintha lett volna ilyen is...vagy ezt is csak álmodtam?)
Titusz
x 17
Kapcsolat:

• Idézés

Nem tudom már,hogy melyik könyvet értékeltük különbözőképpen...A "Hosszú szafari"-t? Vagy " A kárhozott várost"? A fene se emlékszik már rá...Amúgy ne legyen önmarcangolásod amiatt,mert nem mindegyik ajánlott könyv jön be nekem...Hogy melyik jön be,meg melyik nem,azt csak olyankor tudom eldönteni,ha belelapozok az adott műbe...Úgyhogy különösebb kár nem ért azzal,hogy minden ajánlott könyvet beszereztem, amik még nem voltak meg itthon a listábol...Meg az a darabonkénti néhány száz forintos tétel sem volt egy olyan nagy érvágás...Szóval nem kell aggódni...
Válasz küldése