Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Ne aggódj, nem lesznek emiatt álmatlan éjszakáim. :D

Te is ajánlottál már nekem olyan könyvet, ami meg nekem nem jött be.

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Na..."A láthatatlan kolostor" eddig még nagyjábol olyan, mint amilyenre számítottam...A sok-sok leírással és a viszonylag kevés párbeszéddel...A könyv első oldalai különösen ütősek azzal az éjszakai autós eltévedéssel az esőben...Én azt se bántam volna, ha a könyv további részei is ezt a vonalat követték volna egész végig...A csuda tudja,hogy miért, de az ügyeletes "párductestű szuperhölgyek" elmaradhatatlan felbukkanása a regény lapjain mostanra,sok-sok L.L.L. regény után viszont már a kissé bosszantó kategória volt a számomra...A jelek szerint tényleg nincs akkor olyan "Lawrences" történet,ahol ez a (Amúgy a történet szempontjábol szinte mindig teljesen felesleges...) szál kimaradna...Dehát ha egyszer EZ KELLETT Laci bácsinak is,meg az olvasóinak is a nőket érintő komplexusaikra? Akkor ezzel a vonallal sajnos együtt kell élni...De ezeket az apró negatívumokat leszámítva, eddig egész hangulatos ez a most olvasott könyv...De majd kiderül idővel,hogy milyen lesz a folytatás...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na...Elértem a könyvben odáig sikeresen,hogy Laci bácsi eljut a Skót felföld után Ladakhba is...Eddig nem rossz a történet, de Cooley meggyilkolásának, és a LEPEDŐK MÖGÜLI ELTÜNÉSÉNEK a rejtélyét mintha kicsit túl gyorsan lépte volna át Laci bá...Vagy csak kissé figyelmetlen lettem volna az olvasásban? Én seholse találtam eddig olyan részt,ami azt taglalta volna,hogy HOVA TŰNT A LEPEDŐK MÖGÜL Cooley holtteste? Vagy hogy később megtalálták volna valahol...A szörnyű események után egy kis kedélyes társalgás a szereplők részéröl,aztán a következő fejezet már egyböl a Himalája vidékén játszódik...Valahogy olyan fura nekem ez az egész dolog...És feltűnően következetlen...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Azt hiszem, ideje újraolvasnom. :D
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Lassan elértem a könyv feléhez...És azt kell,hogy mondjam,hogy eddig nem olyan rossz ez a regény...Hasonlítani nem lehet a "Csöd"-höz, ami ugye eddig a legrosszabb L.L.L. könyv volt,ami csak a kezembe került eddig...Hosszasak és érzékletesek a leírások, könnyed a nyelvezet, még a főszereplő ellenállhatatlan bikasága sincs egyelőre túlzásba víve, de persze a könyv második fele még hátra van...Meg persze a " Láthatatlan kolostor" rejtélyének a megoldása is...De majd kiderül,hogy mit fog kihozni Laci bácsi a történet végére...Reméljük,hogy nem valami eszement képtelenséget...Mondjuk ilyen téren a "Miranda koporsója" az eddig verhetetlen remekmű, úgyhogy csak nem ez a regény fogja letaszítani a trónjárol...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Azt hittem, ilyen szinten eddig "A Gonosz és a fekete hercegnő" viszi nálad a prímet.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Valamit most keversz...A "Gonosz", az szerintem Laci bá legjobb,leghangulatosabb könyvei közzé tartozik...( A dobogós regény azok közzül amiket eddig olvastam, az a " Sindzse szeme"...) Viszont az eddigi leggyengébb álltalam olvasott regénye a "Csöd"...A legképtelenebb,leglogikátlanabb marhaság pedig a "Miranda koporsója"...Más továbbra sem tudok mondani...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Nem keverek semmit, inkább félreértettelek, bocsi.
Nem keverem, mert TUDTAM, hogy a "Sindzse szeme" áll nálad a dobogó felső fokán (illetve a sci-fik közül a "Hosszú Szafári",) és utána következik a "Gonosz és a Fekete hercegnő".

Pont ezért csodálkoztam, mert most úgy értelmeztem az előbb - tévesen - hogy a "Miranda koporsója" került a helyére.
Valószínűleg, mivel azt írtad, hogy a "Miranda koporsója az eddig verhetetlen remekmű..."

Persze ezt most nem szó szerint kellett érteni, hanem az "eszement képtelenség" példájaként...úgy látszik fáradt vagyok. :)
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na...Végeztem akkor mostanra "A láthatatlan kolostor"-al...Éshát egész jólsikerült írás képzetét keltette...Pedig azért aggódtam,hogy a könyv végi magyarázat majd egy olyan eszement,logikátlan,képtelen marhaság lesz majd,mint a " Miranda koporsója" esetében,de szerencsére most kellemesen kellett csalódnom...Nagyjábol hihető,jól felépített volt a történet lényege,bár akadtak azért itt is kisebb képtelenségek...Pl.ugye a két törpe parittyázása...Azért azt gondolom senki sem hiszi el, hogy ne látná az valaki mindig,ha egy öklömnyi kővel jól fejbedobják...Ez a motívum azért nemkicsit volt képtelenség,illetve az,hogy a tróger fejét belenyomják ugye jó sokáig a forró vízbe,hogy belefojtsák, aztánmeg a gyilkosoknak nem tűnik fel az,hogy az áldozatuk nem halt meg,hanem életben maradt...Ezis elég képtelenség mondjuk,dehát mondom,a Mirandához képest még itt úgy-ahogy hihető is volt a történet,a kisebb hibákat leszámítva...A könyv kezdeti FRENETIKUSAN ESŐS,BORZONGATÓ hangulata idővel itt is leült egy kissé, de azért a történet még ígyis elég olvasmányos maradt egész végig...Szóval ha pontozni kéne a regényt, akkor én a 10 pontbol olyan 7-re értékelném...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

Ennek örülök akkor.
Tőled egy 7 pontos érték a 10-s skálán nagyon jó helyezés.

Viszont elnézést kell tőled kérnem.

Tudom, hogy megígértem, hogy újraolvasom, hogy meg tudjuk beszélni, de bocsi, ezt passzolom, a munkám/hivatásom melletti mostani intenzív tanulás miatt-mellett valahogy nincs türelmem/idegem regényeket olvasni.
Pedig megpróbáltam. De ehhez nekem egy olyan hangulat, egy olyan nyugalmi szint szükséges, amit most nem tudok elérni. Ne érts félre, ki tudok kapcsolni, de most nem erre van szükségem lazulás gyanánt.
Válasz küldése