Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Olvasni énis csak úgy szeretek,ha teljes a nyugalom mindig körülöttem...Ebben mondjuk egyetértünk...Amúgy azért adtam csak 7 pontot a könyvre,mert pl. a Sindzse szemét, vagy a Hosszú szafarit szoktam 10 pontosra értékelni L.L.L.-töl...9 pontosra meg mondjuk a Gonosz és a fekete hercegnőt...Azért ezeknek a műveknek a színvonalát nem éri el szerintem a Láthatatlan kolostor...8 pontot meg azért nem írtam a könyvre, mivel ugye itt sem lehetett megúszni Laci bá rettenthetetlen kanságát, és ellenállhatatlan sármját...Nem tudom,hogy ki hogy van a dologgal, de én továbbra is azt mondanám,újra és újra,hogy azért a nőkkel kapcsolatos fantáziálásait meg komplexusait egy írónak nem a regényeiben,hanem mondjuk a való életben kéne megvalósítania és megélnie...Mert az ilyen regénybeli "háryjánoskodás" engem valahogy mindig taszít...Érdekes dolog,hogy pl.a Sindzse szemében még egész visszafogott ilyen téren a nevezetes "Leslie L.Lawrence"... Sőt...Még a Gonoszban is, bár ott már érzékelhető azért a háryjánoskodás lassú elszabadulása...De aztán ahogy elnézem a dolgot, a könyvpiaci sikerek hatására Laci bával hamar elszaladt aztán a ló a regénybeli hölgyek tekintetében...Kár volt érte,dehát ezt leírtam már sokszor...Szóval ha a kötelező jellegü ellenállhatatlan, és fantasztikus kanságok megélése kimaradt volna a Láthatatlan kolostorbol, akkor simán értékeltem volna egy 8 pontra, de így akkor csak 7 lett belőle...De szerintem azért az se egy rossz értékelés...

Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

És akkor innentöl jöjjön akkor "A rodzsungok kolostora"...Ma este elkezdem majd akkor ezt a regényt is...Aztán meg hogy milyen lesz, az majd idővel kiderül ismétcsak...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Tudod, mikor én a Lawrence regényeket el kezdtem olvasni, sokáig nem is találkoztam olyannal, amelyik olyan kiadás lett volna, amelynek a hátulján maga az író szerepelt. Szerintem legalább 5 ilyen regényét elolvastam már - meg ne kérdezd melyek voltak ezek - mire egy olyan típusú akadt a kezembe. Akkor még nem volt internet (vagy legalábbis a közelemben biztosan nem) hogy legalább ott megnézhettem volna, hogy néz ki az író.

Nos, mikor először a kezembe akadt egy olyan könyve, ahol ő feszít a hátsó borítón, először elmosolyodtam, majd hangosan felnevettem. Aztán gyorsan a szám elé kaptam a kezem, s gyorsan bebújtam a könyvespolc rejtekébe, mert ez egy könyvtárban volt.
Míg hazavittem a könyvet, végig mosolyogtam, majd otthon a könyvet ismét elővéve azt mondtam a hátsó könyvborítónak:"Lawrence, Lawrence, te jól megtréfáltál engem!"
Addigra már nyilván volt egy elképzelésem, hogy hogy is néz ki a regénybeli Lawrence. Magas, izmos, kisportolt, szőke, kefehajú, 40 körüli, vonzó fickó. Bevallom én kicsit mindig olyannak képzeltem, mint amilyen Dolph Lundgren volt a Rocky-ban, kicsit idősebb kivitelben. Erre rám néz a borítóról élettelenül egy semmitmondó, lagymatag, köpcös, kopasz valaki, akiben semmi vonzerőt nem láttam, a szemében semmi tűz, semmi szikra. Na ezért kapott el a nevetés, amikor megláttam a borítót.
Természetesen nem lehet mindenki Adonisz, s persze sejthető is volt, hogy Lőrincz L. László nem olyan, mint a fantasztikus Lawrence, de hát óhatatlanul is az íróban keresi az ember lánya azt a figurát.

Értem én, illetve ekkor jöttem rá, hogy nyilván a regénybeli hős az tulajdonképpen az a figura, aki ő mindig is szeretett volna lenni. Ellenállhatatlan, akinek minden nő a lábai előtt hever, sőt, a legszebbek, legjobbak, aki mindig tettre kész, egy igazi lepedőakrobata, aki a legfáradtabban is órákon keresztül bír teljesíteni, aki minden nő gondolatát kitalálja, s minden nő vágyát maximálisan teljesíti. Nem pedig egy raccsoló, selypítő, s feltehetően emiatt is némi komplexusokkal küszködő valaki.
Az írásban persze ez nem ütközik ki, tehát ott kiélheti magát.

Ezért kedvelem jobban a Lendvay-s regényeit, mert ott nem önmagát állítja be szuperhősnek. Mégis, Lendvay személyében adott egy mókás, humoros, vonzó, szerethető fickó, s róla is mindenki tudja, hogy Laci bácsi alkotta meg, kvázi belegyúrta a figurába saját magát.

Valóban, ez a túlzás, ez a túlzott ego, az önfényezés minden Lawrence-es regény értékéből levon, bár akad néhány, amelyikben üdítően kevés hódítás szerepel. De hidd el, szerintem mindezek ellenére Laci bácsi tárol, mert van olyan nő, talán nem is kevés, akinek ez bejön, akinek emiatt tetszenek a regényei, s önmagát a hősnő helyébe képzelve nem azonosítja egymással Lawrence-t és az írót.
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Én ajánlottam a Rodzsungok kolostorát is olvasásra? (Már nem emlékszem.)
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Igen...Te ajánlottad ezt a regényt is, nézd csak vissza a hszeidet! Amúgy jól indult a történet, pont a kedvemrevaló a helyszín,a helyzet, és a sok leíró rész, bár hamar eljött az a pillanat is, amitöl azért meglehetősen tartottam...Szóval most értem ahhoz a részhez,ahol írja Laci bácsi sokat sejtetően,hogy: " És a következő pillanatban szembetalálkoztam egy vörös haju,nem mindennapi bombázóval"...Már mindjárt a könyv legelején...Ez a dolog amúgy tegnap este történt...Miután elértem ehhez a részhez, csak felnéztem kissé szomorúan a plafonra,hitetlenkedve megcsóváltam a fejemet,és csak ennyit morogtam magam elé,hogy:" A k.rva életbe...Már most látszik,hogy EBBEN A KÖNYVBEN sem lehet majd megúszni Laci bá szexuálpszichológiai komplexusait, ellenállhatatlan szívtiprásait, elképesztő mértékü potenciáját,nőhódító sármját, TÖBB OLDALON KERESZTÜL RÉSZLETEZVE...( Pl. Ah...Leslie...Csodálatos vagy! Még akarom...Messze még a reggel, meg stb,stb...) De majd azt fogom akkor csinálni,hogy ezeket a nevezett oldalakat olvasás nélkül átlapozom majd, aztán ennyi"...Így akkor meg is nyugodtam kissé...Persze az ilyen esetekre szokás ugye azt mondani,hogy:"Ha nem tetszik egy könyv, akkor nem kell olvasni"...Hát...Vannak pillanatok, amikor énis hasonlóan látom a dolgot Laci bá könyveivel vitán felül, csak az szokott visszatartani időnként az ilyesmitöl,hogy a szerző ügyesen (Vagy inkább ravaszul?) CSAK ANNYIT adagol azért mindig az ilyen idétlenkedésböl,ami még PONT AZ ELVISELHETŐSÉG HATÁRÁN VAN...És az ilyen dolog a legrosszabb ugye...Hogy:"Most olvassak tovább,vagy hagyjam az egészet a fenébe? De egy 400 oldalas könyv esetén a Laci bá szuperkansága kb. 4-5 oldal csak...Ennyit meg nagy erőfeszítéssel, némi kis hányingerrel ki lehet még valahogy bírni"...Szóval az ilyen helyzet a legbosszantóbb az egészben...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy van egy olyan érzésem mindig,hogy Laci bá "Lawrences" regényeit majd akkor lehetlesz igazán értékelni,ha majd vagy 50-100 év múlva az akkori kiadók veszik majd a bátorságot,és átdolgozzák majd kissé a szöveget,mint ahogy azt tették pl. Karl May regényeivel is...(Köztudott dolog az ugye,hogy Karl May regényei
is az eredeti változatukban OLVASHATATLAN ÉS MINŐSÍTHETETLEN alkotások voltak...De így,hogy idővel átdolgozták őket kissé,már remek olvasmányok vitán felül...) És ugye majd ezeket a szexuálkomplexusos oldalakat-részeket kivágják majd a regényböl,vagy csak kissé tompítják a részletes ecseteléseket némi átfogalmazással...Ebben az esetben már szerintem valóban jó olvasmányok lesznek majd Laci bácsi regényei...És izgalmas,szórakoztató történetek...Addig meg marad ugye a diszkrét ÁTLAPOZÁSA a kissé gyomorforgató, szánalmas,és szexuálkomplexusos oldalaknak...Ez is egy megoldás akkor addig...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Bocsi, egyszerűbb volt rákérdezni :D

Csak aztán nehogy úgy járjon, mint Agatha Christie, hogy minden négert eltüntetnek a regényeiből.
Hallottad, hogy hogy járt a Tíz kicsi néger c. regény, igaz?
(Azt hiszem, volt már róla szó, nem szeretném, hogy duplán legyen itt a link.)
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hát igen...Lehet mindennel élni,és visszaélni is...A fenének kellett ennek az L.L.L.-nek ilyen infantilis fazonnak lennie? Hogy miért nem volt elég neki az,ha esténként magára húzta volna csak a paplanját,aztán elfantáziált volna arrol csakúgy magának,hogy ő most tulajdonképpen egy "rettenthetetlen,ellenállhatatlan kan, akiért megvesznek a bombanők örökösen"? Az,hogy most ORSZÁG-VILÁG ELŐTT csinált magábol bohócot ezzel az idétlenkedéssel,az most mire volt jó? Nem értem én ezt a Laci bát se soha...Pedig olyan tehetséges író lett volna amúgy... Dehát én amúgy se értek ugye, soha-senkit...Még erre a világra is valszeg csak tévedésböl kerültem...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Mondtam már többször, hogy Lendvay vagy másmilyen nem Lawrence-es regényt olvass tőle, akkor nem kellene ezzel szembesülnöd.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na jó,dehát ha egyszer "A rodzsungok kolostora" Lawrences módban van megírva, akkor most mit segítene rajtam egy Lendvays regény? Amúgy ha leszámítjuk Laci bácsi kissé túltolt kandúrkodásait a regényben, úgy nagyon is kedvemrevaló ez a könyv...Mondhatnám azt is,hogy az eddig olvasott LEGJOBB regénye szerintem az írónak...Pont olyan ugyanis,mint amilyenre számítottam, meg amilyen regényeket kedvelek...Magányos kolostor a Himalájában,hóvihar miatti bezártság/egymásrautaltság,a sötét folyosókon mászkáló és dühöngő titokzatos/rejtélyes "rodzsungok", időnkénti remek leíró részek a kinti viharrol és a benti állapotokrol, és ugye a fergeteges humoráradat Laci bácsi részéröl, ami ebben a könyvben különösen remekel...Tegnap este is könnyesre kacagtam magamat olvasás közben...Szóval nagyon jó szerintem ez a regény, az időnkénti negatívumokon meg akkor úgy segítek, hogy a " szuperkankodó" részeket átlapozom olvasás nélkül,aztán ennyi...
Válasz küldése