Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Tudtam én, hogy van olyan, olvastam olyan "kolostoros" regényt tőle, amilyet keresel - magányos kolostor, sok részletes leírás, stb. - de tudod, annyi regényét olvastam, hogy nem emlékszem arra, hogy konkrétan melyiknek az olvasásakor éreztem ezt a "hangulatot".

Nekem - többször írtam már neked - valahol, valamelyik (talán több) regényében is visszajött ez: éreztem bőrömön a jeges szél érintését, a hó hidegét, hallottam a nehéz függönyök hangját, én is mélyen beszívtam a füstölők illatát, én is hallottam azt a feszült vagy néma csendet, az avas jakvajas tea ízét éreztem a számban..."láttam" az imamalmokat, hallottam a szél süvítését...nagyon jól tudja ezt Laci bácsi érzékeltetni...és fantasztikus, ironikus humorral fűszerezve...a kanoskodás ellenére.
Próbáltam keresni, s ezért ajánlani többet, hogy megtaláld, te is tapasztald, érezd ugyanazt a könyv lapjain keresztül, amit én... hát akkor talán ez az a regény. Majd kiderül.

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Igen...Ez a regény már pont olyan, mint amire eddig vártam...Úgyhogy valszeg még néhányszor újra fogom majd olvasni a tél folyamán...Bár minden regénye ezt a vonalat követné Laci bának...(Persze a felesleges és zavaró kanoskodások nyugodtan ki is maradhatnának mindeközben...) De eddig csak néhány ilyen regényéröl tudok...A nagytöbbségük sajnos nem ilyen...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Örülök akkor.
Ez volt a célom.

Hogy legalább egy olyan regényt találjak tőle, amit még nem ismertél, s tetszik neked.
Mert meg akartam mutatni, hogy - a hibái ellenére - igenis jó író és van több regénye, amit érdemes elolvasni.

Még ezen felül is.
Szerintem neked tetszene Nagy mészárlás, vagy a Manituk is akár.
Vagy pl Nebet Het a halottak úrnője: az ráadásul egy rövid kis regény. Vagy pl a Gyilkos járt a kastélyomban.

Lehetne válogatni a "természetfelettis", nem Lawrence-es, de nem is Lendvay-s regényei közzül.

De nem erőltetek semmit.
S még antikváriumból is pénzbe kerülnek persze. Pláne nem érdemes ha aztán meg nem tetszik. Max könyvtárból ha tudnál kölcsönözni.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

A "Gyilkos járt a kastélyomban" az megvan itthon, a Rodzsungok után majd az következik elolvasásra...A többi most említett regény az EGY HELYEN JÁTSZÓDIK (ZÁRT TÉRBEN...) SZIGORÚAN? Ha igen,akkor majd utánuk nézek...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na...A végére értem akkor a Rodzsungok kolostorának...Nem volt rossz könyv, bár itt is tetten érhető volt az ugye, ami a Láthatatlan kolostor esetében is meglehetősen érzékelhető volt...Hogy egy lendületes, erős kezdés után mintha kicsit leült volna a történet második fele...De azért így is remek, szórakoztató esti olvasmány volt ez a regény...A 10 pontos skálán olyan 9 pontot adnék neki...Azért nem 10-et, mivel egyrészt a könyv második felére mintha már elfáradt volna egy kissé Laci bá, másrészt pedig azt az erőltetett, "minden álomtestű nő számára ellenállhatatlan, szuperkan Leslie" koncepciót valahogy továbbra sem tudja bevenni a gyomrom...De ezt szerintem nemis fogja soha...Úgyhogy ezen dolgok miatt pontoztam csak 9 pontra a könyvet, de ettöl függetlenül szerintem a szerző egyik legjobb,leghangulatosabb könyve ez a Rodzsungok kolostora...Legalábbis azok közzül,amiket eddig olvastam...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Nem, a fent említett regények nem olyanok, de ha ilyet keresel Laci bácsi regényei közt, akkor ajánlom a Kegyetlen csillagok"-at,

https://www.konyvtunder.hu/lorincz-l-la ... ok-221786/

és "Az elátkozott hajó"-t.

https://moly.hu/konyvek/lorincz-l-laszl ... ozott-hajo

Egyik sem "Lawrence"-es.
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

10-ből 9, az nagyon jó helyezés :nap:

Örülök, hogy tetszett.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Rendben...A két most említett könyvet majd megpróbálom akkor beszerezni valamikor...De addig nekikezdek mátol a "Gyilkos járt a kastélyomban" című írásnak...A tapasztalatokat meg akkor írom majd idővel...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

De beszerzés előtt még olvasd el, hogy egyáltalán érdekel-e a téma, ill a felvezető alapján. Azért linkeltem is ezekről, hogy utána tudj olvasni.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Utánanéztem a a tartalmaknak alaposan, és az alapján úgy vagyok a dologgal,hogy egy próbát megér majd a két könyv elolvasása...Tudod jól,hogy nekem szinte kizárólag az a lényeg mindig,hogy EGY HELYEN játszódjon a történet,és folyamatos időben...Te olvastad amúgy ezt a két könyvet? Amennyiben igen,akkor,hogy tetszettek?
Válasz küldése