Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Persze, hogy olvastam.
Minden könyvét olvastam, amit ajánlok, anélkül hogy is ajánlanám/ajánlhatnám?
Te is csak olyan könyveket ajánlasz, amit már olvastál, vagy nem?

Nekem tetszettek, nem is ajánlottam volna, ha nem úgy lenne.
Ha eljutsz odáig, hogy elolvasd vagy beleolvass, akkor majd megbeszéljük.

Az első most úgyis a Gyilkos járt a kastélyomban lesz, amit elolvasol tőle. Vagy legalábbis megpróbálod. Arra egész jól emlékszem, igaz kb. egy éve olvastam újra.

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Igen...Már bele is kezdtem a kastélyos könyvbe...Kicsit szokatlan volt az első oldalakon,hogy Laci bá most kivételesen nem első szám első személyben írta a könyvet,de mostanra már beleszoktam azért valamennyire a dologba...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Tényleg, eddig csak egyetlen regényt olvastál tőle, amelyiknek nem Lawrence a főszereplője? Csak a Hosszú Szafári-t és más "nem Lawrences"-t nem?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

A Miranda koporsóját,meg a Láp lidércét is olvastam még olyan könyvként, aminek nem a "rettenthetetlen és ellenállhatatlan nőhódító" Leslie L.Lawrence volt a főhőse...Igaz, az ezen könyvekben szereplő "Lendvay" nevű úr is ezen kategóriás csóka volt, de az legalább nem Laci bá nevét viselte ugye...Ez is jelentett azért valamit...(Jóval kevésbé éreztem nevetségesnek a figurát...)
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Végeztem mára a "Gyilkos járt a kastélyomban" című regénnyel...Nem volt rossz, csak kicsit sok volt benne a párbeszéd,és ehhez mérten kevés a leíró rész...Ezért a tizes skálán olyan 9 pontra értékeltem ezt a könyvet is...Viszont furcsa módon már a könyv felénél megvolt a tippem a "főgazember" személyére, és ez a vélekedésem be is jött aztán...Ilyen dolog se sokszor fordult még elő nálam...De lehet,hogy mindez a dolog csak véletlen volt...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Hááát...nem tudom tökéletesen kiszámolni, hogy pont olyan legyen benne minden, amilyet szeretsz. :D
Amíg nem mész az értékelésben 7 pont alá, addig jó. A felett tökéletes...
Ha pedig mégsem tetszik valami, amit ajánlottam, s nem olvasod el (vagy ugyanígy egy filmet nem nézel meg, mert nem jön be) akkor sem dől össze a világ...volt ez már fordítva is.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Nekikezdtem akkor ma délután "Az elátkozott hajó"-nak...Addigsem a kötélrevaló politikusokon meg a hülyéken bosszantom magamat ugye...Hát...Majd kiderül akkor,hogy milyen lesz a könyv...Neked mennyire jött be,Szami?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Ahogy elnézem a dolgokat, Laci bá humorára ebben a könyvben is lehet akkor számítani...Még csak a regény elején járok,de már szakadok meg sokszor a nevetéstöl...Most értem oda amúgy ahhoz a részhez, ahol a cselekmény áthelyeződik a hajóra...Kíváncsi leszek majd arra,hogy a humoros vonal meddig fog majd megmaradni, mivel már megfigyeltem sok L.L.L. regénynél, hogy kb.a könyv feléig remekel Laci bá remek humora, aztán hirtelen elkomolyodik a történet leírása...Kíváncsi leszek rá,hogy itt is úgy lesz-e a dolog...De majd kiderül idővel...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Én szeretem ezt a regényét is. Azért is ajánlottam neked. Meg azért, mert nem is a "James Bond"-os Lawrence-es.
Azt is mondtam már néhányszor, hogy alapjában a sajátos humora miatt szerettem meg a regényeit.

Majd megbeszéljük a részleteket, ha a végére értél.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Na...A végére értem akkor a könyvnek...Sci-fi kriminek nem volt rossz,de hangulatos, egy helyen játszódó olvasmánynak már jóval kevésbé volt értékelhető...Az az ide-oda csapongás a helyszínek között egész végig, nekem valahogy sehogyse akart bejönni...És módfelett idegesítő dolognak tartottam...És nem tudom,hogy mi volt Laci bával a könyv írása közben,de időnként olyan bődületes bakikat követett el,hogy a hajam szála is égnek állt...Pl.amikor írja ugye,hogy az összezavarodott robotápolónő elkapta az egyik szereplőt ugye, aki a következő pillanatban már érezte is,hogy AZONNAL ELTÖRT MIND A KÉT CSUKLÓJA...Aztán ezek után vígan jön megy az illető a hajón,kedvesen cseverészik, meg mossa ugye felmosórúddal a hajó fedélzetét...Hát nemis tudom akkor...A CSUKLÓTÖRÉS az nem két heti gipszet meg teljes nyugalmat jelent azonnal? Irtóztató fájdalmak közepette? A csuklótört hősünk meg ugye fél perc múlva már vígan fogdos ugye mindent,meg mindenkit...Szóval kicsit furcsa volt az ilyesmit olvasni...Aztánmeg amikor írja Laci bá,hogy az egypupu teve nem él Ázsiában,csak a kétpupu? Ekkora hülyeséget leírni azért már tényleg nem egy semmi dolog...A valóság ugyanis az,hogy NYUGAT ÁZSIÁBAN egypupu tevék élnek egészen Indiáig...Még Afganisztánban is ilyennel szántanak a parasztok...A kétpupu tevék kizárólag a Góbi sivatagban élnek csak, meg a közvetlen környékükön...Szóval eszméletlen bakik is jelen vannak a könyvben időnként, nem tudom,hogy a lektoroknak annak idején, hogy nem tüntek fel az ilyesmi dolgok...
Válasz küldése