Budapest

Régmúlt idők...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Re: Ilyen volt, ilyen lett - Városliget (Budapest)

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Ebben egyetértünk...és remélem, legalább ez a topic, meg még néhány vírusmentes marad. A többit - ahol tombol a vírusjárvány - addig kénytelen leszek nélkülözni...sebaj, úgyis régen olvastam már valamit Laci bácsitól. Meg össze kellene gereblyéznem a diófa leveleit is...Ja, lehet, hogy ezt nem is ide kellett volna írnom, hanem a Laci bácsinak szentelt, vagy az "Írjátok le, ami eszetekbe jut" topicba.

Mindegy már... további szép napot, jó éjszakát, jó szórakozást!

Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

Re: Ilyen volt, ilyen lett - Nyugati pályaudvar (Budapest) és környéke

• Idézés

A Nyugati téri forgóóra:
Információim szerint - lásd linkek - a hetvenes évek közepén-végén került mai helyére. Egy kis forgóóra-történelem (A cikkek időrendi sorrendben):

2011. szeptember:
https://www.origo.hu/techbazis/20110928 ... rajat.html

2011. október:
https://www.google.com/amp/s/varosban.b ... 3flayout=5

2017.május:
https://jarokelo.hu/bejelentesek/budape ... -forgo-ora

Most pedig ismét működik.
És egy kis érdekesség. Ezen én is meglepődtem.
Hogy minden valtozik, s nem csak mi siratjuk azt, ami a 80-s években volt, mára pedig már nincs meg:
"Őseink" valószínűleg a Banán-szigetet siratták, (mint mi a Keletiben lévő "Gombát", meg a "köveket") ahol randevúztak az 1900-as évek elején-közepén, mi meg már csak a forgóórát ismerjük itt, számunkra az idéz nosztalgikus érzéseket:

https://vasarnap.hu/2020/08/04/banan-sz ... t-kozepen/
Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Azért az is jellemző erre az országra meg fővárosra,hogy ugye ezt a nevezetes és ikonikus "óragombát" a SAMSUNGNAK kellett felújítania reklámcélokbol,mert a fővárosnak nem jutott rá úgymond kerete...Meghát ugye mint ahogy az olvasható is volt fentebb, "ez a megoldás azért jó,mert ha magyarországi közpénzeket utaltak volna ki a felújításra, akkor ugye ennek a pénznek a jórészét úgyis ellopták volna menetközben az illetékesek"... Hát...Ebben az egy mondatban is benne van akkor ugye ennek a mai " dicső" Magyarországnak a teljes mivolta,meg a csodás állapotai...Nade ez van akkor...Ne háborogjunk, inkább örüljünk annak, hogy ha másnem, akkor a Samsung cég felújította az órát a saját pénzéböl...Reklámtáblákkal meg már úgyis tele van egész Budapest, eggyel több vagy kevesebb már olyan sokat amúgy sem számít...
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy te még láttad régen a Nyugati teret a Skála metró meg az alujáró nélkül? Vagy már te is csak úgy láttad először,ahogy én?
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

3 éves voltam amikor el kezdték tervezni, 9 éves, amikor átadták.

Ha láttam is, nem emlékszem rá. Nekem is, csak a Skála metróval együtt rémlik.

https://nlc.hu/otthon/20200622/skala-me ... -most/amp/
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Jó,hogy betetted azt a képet Szami a lépcsősor átalakítása előtti időkböl...Mert eddig valahogy másképpen emlékeztem arra a lépcsősorra,mint amilyennek látszik ezeken a mai képeken...De akkor már tudom mindennek az okát...Az értelmetlen átépítések akkor ezt a szegény lépcsősort sem kerülték el az elmúlt 30 évben...A Skála Metró nélküli Nyugati teret még szerencse,hogy nem láttam élőben soha...Roppant illúzióromboló látvány lehetett valszeg...Azért a S.M. oda való építése rengeteget javított a tér látványképén és hangulatán,nem? Vagy csak én látom így a dolgot?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy az a hírhedett agyontaposós eset az hol volt akkor pontosan? A S.M.alagsorában lévő egykori csemegerészleg helyén? Vagy valamelyik felsőbb szinten?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

https://regiujsagok.blog.hu/2020/04/21/ ... kala_metro Hát...Nemis tudtam eddig, hogy az álltalam rajongásig kedvelt S.M. áruház első napja ILYEN állapotok és jelenetek közepette indult, mint ami be van mutatva ebben a cikkben...Hű...Az a sok birka ott a rácsok között az egyik képen...Azt az eget...Micsoda látvány! Mint a marhák a karámban...Na...Én aztán nemigen csináltam volna magambol ekkora barmot, hogy 100 méteres sorban tülekedjek a bejutásért...Akkor inkább mentem volna 2 nappal később...Amúgy az első utamra a S.M.-ba ma is jól emlékszem...1987 egyik novemberi napján történt a dolog...Olyan este 6 óra felé,mivel már sötét volt,és hideg... Egy olyan fickó társaságában mentem oda,aki már ismerte arra a járást...A metróbol feljőve mentünk be a csemegeosztályra, az aluljárón keresztül...Mivel falusi gyerek voltam addig ugye,teljesen szokatlan volt az az egész helyzet...És kicsit ijesztő...Az a rengeteg nép mindenfelé, ami tömeg ugye a sötét,hideg idő ellenére is teljes nyugalommal áradt körös-körül mint az árvíz, teljesen lesokkolt...Addig ugyanis ahhoz voltam szokva,hogy estére már elcsendesednek felénk a boltok,és kihalnak az utcák...Itt meg csakúgy kavargott a tömeg, meg áradt minden iránybol a neonlámpák hideg fényében...Még szerencse,hogy velem volt a másik csóka,mert ha egyedül mentem volna, valszeg nem egykönnyen találtam volna el a Csemegeosztály bejáratához...De így akkor odaértünk hamar, és célirányosan...Bent az üzletrészben is hatalmas tumultus volt, annyi embert egy kupacban még egy üzletben se láttam addig...Csakúgy rohangáltak mindenfelé a bevásárlókocsis népek...Meg csörömpöltek, csilingeltek a kasszák...Meg állt mindegyik előtt ugye a hosszú sor...Mondom,addig még sose láttam ilyet...Aztán ahogy beálltunk mi is az egyik sorba, a tekintetem a szemközti üvegajtókon túli sötétségre esett,és megintcsak erőt vett rajtam az elképedés: "Hihetetlen ez az egész...Szabályosan ÉJSZAKA VAN MÁR, aztán meg ez a rengeteg nép olyan nyugalommal áll a pénztárak előtt a dugig pakolt bevásárlókocsikkal, mintha kora délelőtti idő volna...Ragyogó napsütéssel"... Teljesen szokatlan volt nekem ez az egész helyzet...De aztán idővel persze mindennapi élmény lett,ugyanis sehol másutt nem vásároltam élelmiszert soha a hat év alatt amíg Pesten voltam,csakis a S.M.-ban...Még a Füredi úti lakótelepröl is odajártam, akár két kifliért is...Hiába na...Valahogy hasonlítottam mindigis a Monkra a hülye szokásaimmal...Pesten a S.M. volt az ELSŐ bolt ahova bejutottam venni egy zacskó kakaót,meg néhány kiflit, illetve egy tégely margarint, aztán ennek következményeként az utolsó pesti napomig is oda jártam vissza...És mindig a metrón meg az aluljárón keresztül...Pontosan azon az útvonalon,amelyiken először mentem oda...De akkor ugye Szami szerint nemis voltam autista soha...Csak én találom ki mindig ezt a dolgot...
Samantha
Nem:
x 10
x 22
Kapcsolat:

• Idézés

:)

De hát eleinte nem beszéltél nekem a kényszerességeidről. Csak arról hogy introvertált vagy...különben meg én vezettelek rá a Dr. Murphy által.
Csak aztán rosszul éreztem magam, hogyha nem mondtam volna, akkor nem "diagnosztizálod" magad.
Válasz küldése