Samantha elmélkedései...

és gondolatok...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

Re: Samantha elmélkedései...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Azért a XX. század végén, XXI. század elején már igencsak ALAPnak kell hogy legyen Európában, Magyarországon mindenhol napi szinten minimum a rendszeres tisztálkodás, fogmosás, fehérnemű váltás, tiszta haj-köröm...általánosságban tiszta test, tiszta ruha.

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 43
x 7
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Pedig az angolok is csak heti egyszer fürödnek. Nem mindenki pancsol egész nap mint ti.
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Még jó akkor, hogy nem ott élek.

Volt idő gyerekkoromban, hogy nem volt vezetékes víz ott, ahol épp éltünk, de lavór meg egy vödör víz a kútból, sparhelt, szappan akkor is volt.

Napi egyszeri zuhanyzás akkor is alap, ha nem csinál az ember semmit, nincs kánikula és nem koszolja össze magát semmivel... emellett kétszeri (ki sem merem akkor mondani, hogy ne adj'Isten minden evés utáni) fogmosás még nem pancsolás...
Samantha
Nem:
x 11
x 23
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, ma már nyilván másképp fogom fel a dolgokat, mint 15-16 évesen.

Akkor még sokat számít a "kortársak" véleménye. Főleg, ha valaki otthonról nem kap megfelelő támogatást, s emiatt nem tudja megfelelően értékelni önmagát. S minél több helyről hallja ugyanazt, hát elhiszi...és hát abban a korban a fiúkkal sem könnyű megtalálnia egy lánynak a közös hangot.
Aztán amikor benő az ember lányának a feje lágya, rájön arra, hogy kik a "jóakarói", felismeri az irigységet, ármánykodást stb.

Megtanulja, hogy mi áll jól neki, miben érzi jól magát, s az okosabbja azt is, hogy nem kell mások véleményére hallgatnia, illetve meg tudja állapítani, hogy mégis kinek a véleménye számít neki.

Nem hinném, hogy jól állna neked a bajusz, de hát ehhez részemről az is hozzátartozik, hogy - mint tudod - én egyáltalán nem vagyok oda a bajszos-szakállas fickókért... :)

Titusz
Nem: Férfi
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Pedig látod,velem igen könnyű lett volna megtalálnod annó a közös hangot...Sőt...Még a megismerkedés is hihetetlenül egyszerűen ment volna,amennyiben ismerted volna az adott "kódot"...Annyit kellett volna csak tenned mindig, ahányszor csak összefutottunk valahol Pesten,hogy odasétálsz hozzám, és annyit mondassz nekem,hogy:"Szia...Szeretnélek megismerni,mert tetszel nekem...Szami a nevem, megkérdezhetem,hogy téged,hogy hívnak"? Aztán ennyi...De persze tudom azt jól,hogy az ILYESMI jellegű közeledés az a nők kb.99%-nak ördögtöl való dolog volt mindigis, mivel ugye ezer évek óta másra vannak szocializálódva...Ha látnak valahol egy helyes fickót,akkor ugye már KAPÁSBOL azt várják el a csókátol,hogy Ő kezdeményezzen,meg próbálja "meghódítani" őket...Sőt...Ez még mind nem elég,mivel ugye az "illem" úgy kívánja,hogy KEZDETBEN még olyankor is elutasító legyen az adott hölgy,amikor pedig TETSZIK neki a próbálkozó manusz...Hát...Lehet,hogy az "emberi társadalomban" az ilyesfajta viselkedés a normális, de ez is csak azt mutatja mindig a számomra, hogy én egészen biztosan NEM ERRE A VILÁGRA készültem eredetileg,csak valami tévedés folytán kerültem ide...(Mint ahogy ugye az autisták álltalában...) Szóval TŐLEM ilyesmi viselkedést még csak el is várni? De ezt persze nem tudhattad akkoriban,mivel ugye meg sem fordult a fejedben az soha,hogy az a helyes fickó, aki ott ácsorog melletted a metróperonon mondjuk, az bizony AUTISTA...De vígasztaljon a gondolat,hogy erröl a dologrol én magam sem tudtam évtizedekig...Csak annyit éreztem világ életemben, hogy nálam valahogy MINDEN máshogy működik, mint ami a megszokott,meg elvárt dolog...És emiatt állandóan össze voltam zavarodva...De amióta tudom azt,hogy világ életemben autista voltam,azóta már értek mindent...És már a magam módján tudok alkalmazkodni is a világ helyzeteihez...A semmitöl ez is több,nem?
Válasz küldése