Samantha elmélkedései...

és gondolatok...
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

Re: Samantha elmélkedései...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Azért a XX. század végén, XXI. század elején már igencsak ALAPnak kell hogy legyen Európában, Magyarországon mindenhol napi szinten minimum a rendszeres tisztálkodás, fogmosás, fehérnemű váltás, tiszta haj-köröm...általánosságban tiszta test, tiszta ruha.

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 47
x 8
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Pedig az angolok is csak heti egyszer fürödnek. Nem mindenki pancsol egész nap mint ti.
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Még jó akkor, hogy nem ott élek.

Volt idő gyerekkoromban, hogy nem volt vezetékes víz ott, ahol épp éltünk, de lavór meg egy vödör víz a kútból, sparhelt, szappan akkor is volt.

Napi egyszeri zuhanyzás akkor is alap, ha nem csinál az ember semmit, nincs kánikula és nem koszolja össze magát semmivel... emellett kétszeri (ki sem merem akkor mondani, hogy ne adj'Isten minden evés utáni) fogmosás még nem pancsolás...
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, ma már nyilván másképp fogom fel a dolgokat, mint 15-16 évesen.

Akkor még sokat számít a "kortársak" véleménye. Főleg, ha valaki otthonról nem kap megfelelő támogatást, s emiatt nem tudja megfelelően értékelni önmagát. S minél több helyről hallja ugyanazt, hát elhiszi...és hát abban a korban a fiúkkal sem könnyű megtalálnia egy lánynak a közös hangot.
Aztán amikor benő az ember lányának a feje lágya, rájön arra, hogy kik a "jóakarói", felismeri az irigységet, ármánykodást stb.

Megtanulja, hogy mi áll jól neki, miben érzi jól magát, s az okosabbja azt is, hogy nem kell mások véleményére hallgatnia, illetve meg tudja állapítani, hogy mégis kinek a véleménye számít neki.

Nem hinném, hogy jól állna neked a bajusz, de hát ehhez részemről az is hozzátartozik, hogy - mint tudod - én egyáltalán nem vagyok oda a bajszos-szakállas fickókért... :)

Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Pedig látod,velem igen könnyű lett volna megtalálnod annó a közös hangot...Sőt...Még a megismerkedés is hihetetlenül egyszerűen ment volna,amennyiben ismerted volna az adott "kódot"...Annyit kellett volna csak tenned mindig, ahányszor csak összefutottunk valahol Pesten,hogy odasétálsz hozzám, és annyit mondassz nekem,hogy:"Szia...Szeretnélek megismerni,mert tetszel nekem...Szami a nevem, megkérdezhetem,hogy téged,hogy hívnak"? Aztán ennyi...De persze tudom azt jól,hogy az ILYESMI jellegű közeledés az a nők kb.99%-nak ördögtöl való dolog volt mindigis, mivel ugye ezer évek óta másra vannak szocializálódva...Ha látnak valahol egy helyes fickót,akkor ugye már KAPÁSBOL azt várják el a csókátol,hogy Ő kezdeményezzen,meg próbálja "meghódítani" őket...Sőt...Ez még mind nem elég,mivel ugye az "illem" úgy kívánja,hogy KEZDETBEN még olyankor is elutasító legyen az adott hölgy,amikor pedig TETSZIK neki a próbálkozó manusz...Hát...Lehet,hogy az "emberi társadalomban" az ilyesfajta viselkedés a normális, de ez is csak azt mutatja mindig a számomra, hogy én egészen biztosan NEM ERRE A VILÁGRA készültem eredetileg,csak valami tévedés folytán kerültem ide...(Mint ahogy ugye az autisták álltalában...) Szóval TŐLEM ilyesmi viselkedést még csak el is várni? De ezt persze nem tudhattad akkoriban,mivel ugye meg sem fordult a fejedben az soha,hogy az a helyes fickó, aki ott ácsorog melletted a metróperonon mondjuk, az bizony AUTISTA...De vígasztaljon a gondolat,hogy erröl a dologrol én magam sem tudtam évtizedekig...Csak annyit éreztem világ életemben, hogy nálam valahogy MINDEN máshogy működik, mint ami a megszokott,meg elvárt dolog...És emiatt állandóan össze voltam zavarodva...De amióta tudom azt,hogy világ életemben autista voltam,azóta már értek mindent...És már a magam módján tudok alkalmazkodni is a világ helyzeteihez...A semmitöl ez is több,nem?
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Én sosem gondoltam azt, hogy csak egy férfi kezdeményezhet a nőnél, ezáltal tehát nem is vártam el ezt. Ebből következik, hogy volt, hogy én magam szólítottam meg a férfit. Ennek ellenére előfordult, hogy mégsem volt szerencsém, lekoptatott az illető, pedig olyan fiút sosem szólítottam meg, akin nem láttam volna felém az érdeklődés legalább egy apró szikráját. Szóval akkor az ilyen fickó nyilván meggondolta magát. Lehet, hogy szemezett velem, de többet nem is akart, hiába szólítottam meg. Vagy esetleg pont az zavarta meg, hogy én szólítottam le, pedig ő szeretett volna. Vagy olyan is volt, aki közölte, hogy mit képzelek, hogy majd Ő (a nagyszerű, a fenséges!) szóba áll velem? Ma már edzett vagyok, csípőből visszaszólnék, hogy:"Akkor meg minek bámultál úgy, hogy a szemed majd kiesett?", de 16 évesen ez még rosszul esett, s magamba húzódtam miatta, mert személyes kudarcnak tekintettem.
És olyan is volt, hogy tetszett a fiú, de annyira zavarban voltam emiatt, hogy nem voltam képes megszólítani. Ő meg ezt nem vette észre, mert nem értette az egyértelmű testbeszéd ez.
Tudod, nem vagyunk ebben sem egyformák, sőt, változik is az ember e téren az idők folyamán.
15 évesen még nyilván másképp ismerkedtem, mint 18 évesen, ha pedig most kerülne erre sor, ennyi idős fejjel már megint máshogy állnék a dolgokhoz. Ugyanis mást akar/vár egy férfitől, egy kapcsolattól egy tizenéves lány vagy épp egy negyvenes nő. Ma már sokkal lazább, és magabiztosabb vagyok, mint 30 évvel ezelőtt. És ma már nincs vesztenivalóm, egy kikosarazas esetén simán vállat vonnék. Na igen, ha 16 évesen annyi eszem lett volna, mint ma van, akkor nem gyötrődtem volna annyit az ismerkedés nehézségein.
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Látod,én ezért is néztem le többek között MINDIG az un. "emberi társadalmat"... Meg a népeket...Mert egyszerűen megőrjített mindig A DOLGOK TÚLBONYOLÍTÁSA...Ami persze kiterjed mindenre, de most maradjunk akkor csak az ismerkedés témájánál...Én mindig csak hitetlenkedve felnézek a plafonra, amikor pl. feldob nekem a y.t. olyan videókat,hogy:" Tíz jele annak,ha bejössz a pasinak"...Vagy "Hogy csábítsam el a kiszemeltet"? "A húsz legjobb csajozós duma"...És így tovább,így tovább a végtelenségig...És akkor még ott van ugye a sok ezer éve kicsiszolódott " Illemkódex", hogy miképpen kell a kinézett hölgyet kerülgetnie a palinak, illetve, hogyan kell ezt a kerülgetést fogadnia a nőnek...Na...Hát én meg világéletemben azt vallottam,hogy: "Elmegy a k.rva anyjába minden hülye,elmebeteg állat ezzel a sok TELJESEN FELESLEGES marhasággal"...Mit kell annyit baromkodni? Meg " illemezni"? Tetszik egy férfinek egy nő? Akkor menjen oda szépen,és közölje ezt a nővel...Tetszik egy nőnek egy férfi? Menjen oda akkor szépen ő is a férfihez,és közölje ezt vele...Aztán ennyi...A válasz pedig ilyen esetekben ugye IGEN VAGY NEM, aztán már le is rendeződött a dolog...De amikor ezt az elvemet elmondtam annak idején a rokonságomnak, mindenki hülyének nézett:"Jaj,hát azt úgy nem lehet...Azért mindennek megvan a maga kialakult szokásjoga"...Hát ez az...ELMEBETEG,TRÁGYA,KÖPEDÉK SZ.ROK sok-sok generációja kialakított a degeneráltsága okán egy IDIÓTA SZOKÁSJOGOT, aztán meg én alkalmazkodjak ehhez? De MIÉRT? Milyen alapon? Milyen jogon? Kik nekem ezek a sz.rok,meg mi nekem az idióta szokásjoguk? Mi közöm nekem hozzájuk? Meg mindezekhez a dolgokhoz? Szóval annak idején rengeteget törtem ezeken a kérdéseken a fejemet...És arra jutottam végül,hogy NEM FOGOK FOGLALKOZNI semmiféle "illemmel", szertartással,szokással,hanem abbol fogok kiindulni,hogy ha egy hölgynek tetszek, akkor jöjjön oda hozzám,és közölje ezt velem kerek perec,nekem ne kavargasson, meg testbeszédezzen,célozgasson senki...Szóval aztán így is álltam mindig a dolgokhoz...Sajnálom Szami, ha te is " áldozatul" estél akkor annak idején a fura elveimnek...De vígasztaljon a tudat,hogy messze nem voltál egyedül ezzel...Már amennyiben persze vígasztal ez a tudat...Amúgy azt sem értettem soha, bogy MIKÉNT LEHET AZ, hogy pl. egy SEMLEGES illetőhöz bárki oda tud menni ugye beszélgetni,de egy olyanhoz aki TETSZIK a másiknak,ahhoz már nem mer odamenni a legtöbb ember...Mert fél,mert izgul,mert remeg, mert leblokkol...Így aztán a népek kb.90%-a szerintem egy abszolút nemszeretem házastárssal éli le az életét, (A szingliket most hagyjuk...) mivel AZT aki tetszett volna neki, azt nem merte annak idején megszólítani...Így akkor meg jelentősen romlott ugye az illető genetikájának a természet megkívánta javítása a gyermekei álltal... Nem tudom,hogy EHHEZ a kétségtelen jelenséghez mit szólna az az elmebeteg darwin,meg mit szólnának a még elmebetegebb követői...Szembemegy ez a dolog(Is...) az EVOLÚCIÓVAL! Hát...Bizony szembe megy...De még mennyire,hogy szembemegy...De akkor ezen sem gondolkodik el soha a rengeteg darwinista bolond...Mint ahogy ugye annyi,de annyi más dolgon sem...
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Ne aggódj Titusz,valahogy csak túlélem... :s:
Samantha
Nem:
x 12
x 25
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz, valami olyasmire gondolsz - olyan kis történet-félére - mint amilyen volt az az "időutazós" elgondolásom?
Titusz
x 24
Kapcsolat:

• Idézés

Igen...Valami olyasmire...De végülis írd olyanra amilyenre te akarod...Te tudod,hogy mihez van ihleted...
Válasz küldése