Facebook, vélemények, tapasztalatok?

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 65
x 18
Kapcsolat:

Facebook, vélemények, tapasztalatok?

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Facebook cenzúrázása kapcsán úgy vélem eléggé aktuális téma. Nekem nagyon nem tetszik ez az egész. Nem is az a probléma, hogy hazavágta az összes hasonló honlapot, iwiw, myvip, én személy szerint azokat sem szerettem jobban. De mivel most mindenki ezt használja, Cukkerberg egy személyben kezében tartja az egész emberiség véleményét. Nem beszélve arról, hogy sokak tudta nélkül gyűjt róluk adatokat. Ennek magyarázata az szokott lenni, hogy azért kell az embereket megfigyelni, hogy az algoritmust fejleszteni tudja abba az irányba, hogy mindenki számára az őt érdeklő bejegyzések és reklámok jelenjenek meg. ÉS lássuk be ezt jól csinálja, hiszen valóban elérte hogy az emberek és ráadásul sok ember, sok időt töltsenek el ott. Ugyanakkor nem egyszer szivárgott már ki, hogy mások is felhasználták ezeket az adatokat. És még akkor nem is beszéltünk a lehallgatási botrányukról.
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019 ... telefonom/
https://tech.blogstar.hu/2019/08/14/kid ... ket/82419/
https://www.veol.hu/digitalia/maga-a-fa ... t-3023380/

A vélemény befolyása alatt pedig azt értem, elég szigorúan szabályozva van az, hogy mi jelenhet ott meg és mi nem. Bizonyos dolgokat pedig ha nem is cenzúráz, de egyszerűen elsüllyeszt. Mások nem fogják azt látni, csak nagyon mélyen nagyon sok görgetés után. Ráadásul már szószűrők vannak írva, és vannak figyelt kifejezések. Egyet konkrétan megtaláltam, ez a b u z i.
Joggal mondhatja azt bárki, hogy ha nem tetszik ugye nem kötelező odajárni, igen ám csak hogy minden ismerősöm ott van. El lennék itt is szívesen egész nap ha nem öten lézengnénk itt. :)

Greentiger51

Re: Facebook, vélemények, tapasztalatok?

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Greentiger51 »

Én sose szerettem a Facebook-ot, de rábeszéltek hogy regizzek oda.
Szerintem egy nagyon rossz oldal. Mert "ismerős kereső" oldalból , egy mindenki mindent kitesz, mindenki mindenkit szidhat, mindenki függőségben van tőle.
Szerintem teljesen rossz irányba ment el. Mert nem tudták kontroll alatt tartani.

Örülök hogy szigorítás lépett érvénybe.
Sőt. Visszahoznám az eredeti funkcióját.
Minden sallangot levagdosni róla, amit hozzá tettek.

Ehhez kapcsolódóan a Tik-tok ízét is meg lehetne szüntetni. Szerintem annak sincs létjogosultsága. Csak a netfüggőséget erősíti.
NyűgösFred
Nem: Férfi
x 65
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Én a Tok Tokot még soha meg sem néztem.
Greentiger51

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Greentiger51 »

Jobban is jártál vele. De sajnos nagy hatással van a gyerekekre, tinikre. S persze nagyon rosszul használják azt is.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

"most mindenki ezt használja"

Nem is használja mindenki...pl. én sem. Így aztán nem is érdekel, hogy mi folyik ott, és mi nem. Érdekes, hogy sok jót, nem hallok róla, szinte "mindenki" szidja, ennek ellenére használják. Vagyis mégis jó...

Igen, most hallottam két indokot, hogy miért...

Tik-takról mintha hallottam volna valamit, de nem érdekel, úgyhogy nem is foglalkoztam vele, nalam iwiw-vel bezárult ez a kör.

"El lennék itt is szívesen egész nap ha nem öten lézengnénk itt"

Ki az ötödik??? :gondolkodo:
:D :D

Különben meg a múlkor olyasmit mondtál, "ha már négyen lennénk itt akik értelmes hsz-eket illesztenek be"...

Kívanságod teljesült, négyen már vagyunk! :D
Válasz küldése