"Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: "Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Igen...Eredetileg tényleg meg akartam kérdezni,hogy kinek/minek szólt az a "hm", de látom, hogy már megelőztél...Amúgy igazad van...Én pont egy olyan alak vagyok még 55 évesen is, aki igazábol MÉG MINDIG a gyerekkor mentalitásában és naívságában él...És nem képes igazábol átérezni sohasem a felnőtt emberek NAGY RÉSZÉNEK a végtelen aljasságát,ganéságát,mocskosságát,rohadságát, sátáni gonoszságát,patkányságát! Szóval nem véletlenül emlegetem én sose pl. A POLITIKUSOKAT is olyan hangnemben, amilyenben szoktam...És fel nem tudom fogni azt soha, hogy miként is LÉTEZHET a világon olyan ember, aki EZEKNEK az undorító, és testileg-lelkileg rohadt, aljas-hazug valamiknek elhiszi bárhol,bármikoris akár egyetlen szavát is...De akkor mostanra már tudom azt is, hogy a MÁV vezérek is ugyanez a kategória...Az aranyhalak ügyében amúgy tökéletesen igazad van...A MÁV főnökökkel való társalgás során még én magam is felhívtam a figyelmüket arra,hogy ha majd idővel helyreállítják a szökőkutat, akkor NEHOGY ARANYHALAKAT telepítsenek majd megint a szökőkút medencéjébe! Mert ez esetben a trógerek,(Vagy akár maguk az állomáson szolgálló vasutasok...) két napon belül ellopnák az összeset...A 45 évvel ezelőtti világ MÁR RÉG ELMÚLT! Viszont magát a szökőkutat azért be lehetett volna üzemelni megint...NEM ÉNMIATTAM, meg a gyerekkori emlékeim okán,hanem csak a TURISZTIKAI LÁTNIVALÓK témájának kapcsán...Sokba nem került volna a dolog, mivel csak vagy egy 4 m2-nyi területe volt a szökőkútnak, három, egészen vékony kis vízsugárral...Viszont az állomás vonzerejét, hangulatát azért feldobta volna igencsak, ha újra működésbe állították volna ezt a kedves kis létesítményt...De ha a mocskok NEM AKARTÁK ÚJRAINDÍTANI a szökőkutat, akkor MIÉRT NEM MONDTÁK MEG EZT NEKEM OTT EGYBÖL? NYÍLTAN? Ebben az esetben sem lett volna semmi probléma...De az a JELLEGZETES, a mai népek nagyrészére jellemző sunyi patkányviselkedés nagyon felháborított engem,ahogy nemrég szembesültem akkor vele...Téged nem háborított volna fel ez a dolog?

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy tényleg nem utaztál még soha GŐZMOZDONY húzta vonatszerelvényen? Ha valamikor módod lesz rá, akkor szerintem próbáld ki a dolgot...Semmihez sem hasonlítható élményt ad...Képzeld...Manapság már vannak olyan nosztalgiagőzősök is, amik KÜLSŐRE pont úgy néznek ki mint az igazi gőzmozdonyok, csak éppen szén helyett gázolajjal fűtik a kazánjukat...Hallottál már ilyen gőzmozdonyokrol?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Gőzmozdony húzta kisvasúton utaztam már több helyen is, de "nagy" gőzmozdony húzta vonaton nem.

Nem, nem hallottam gázolajjal működő gőzmozdonyról, nem folytam bele a témába.

Látni láttam már nagy nosztalgia gőzöst, de hogy az "igazi" volt-e, vagy ez a "modern", azt nem tudom...ahogy azt sem, hogy a nosztalgia kisvasút miként működik.

A kis- és a nagylányokat ez nem érdekli.
Szép, dudál, fütyül, füstöl, zakatol, és megy...ez a lényeg. :-)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Ezelőtt vagy 4-5 évvel láttam a Szerencs-Hidasnémeti vonalon egy nagyon hangulatos nosztalgiavonatot...Hú...Csodás dolog volt vagy 40 év után ismét gőzmozdony húzta vonatot látni...Ráadásul MŰKÖDÉS KÖZBEN...Tokajban az állomás mellett meg van egy ilyen mozdony kiállítva is...Ha Tokajban járok, mindig megszemlélem alaposan ezt a múzeális mozdonyt...Hm...Remek kis vasparipa lehetett ez a maga idejében! (Azaz inkább hatalmas...A LEGNAGYOBB teljesítményű gőzmozdonyok közzé tartozhatott hajdanán...)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nemtudom,hogy te,hogy vagy a dologgal Szami, de engem a VILLANYMOZDONYOKTOL világéletemben még a hideg is kirázott mindig...Viszont a DÍZELMOZDONYOKAT azokat megintcsak kedveltem...Persze annyira azért nem mint a gőzmozdonyokat, de ettöl függetlenül szerettem a dízelmozdonyok húzta vonatokon is utazni...Megvolt azoknak a mozdonyoknak is a maguk sajátos hangulata...Dízelmozdonyokhoz volt már szerencséd? Vagy még ilyen jármű húzta vonaton sem utaztál még?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hogy őszinte legyek, én, mint a gépekhez, technikához nem értő, s azt nem is érdeklő nőnemű egyede a Földnek...igazából...szóval én ehhez nem értek...

Vonat, vonat, valami húzza, megy...ahogy említettem az előbb is.
Mert nem tudom, sosem érdekelt, hogy hogyan működik. Nem csak a vonat, más járművek sem. Számomra egy autó is csak egy jármű, négy kerékkel, gurul oda,amerre vezetjük. (Jó esetben.) Hogy aztán azon belül hány féle fajta autó van? Engem hidegen hagy.
Mások a kerékpárokért vannak oda.
Számomra az is csak egy jármű, két kerékkel, megy, amerre tekeri az ember. Abból is van ilyen-olyan...őszintén? Azok között sem látok nagy különbséget, mind ugyanazt tudja...tekerem, az én erőm kell hozzá, nem gép hajtja, ha tekerem elvisz A-ból B-be, a legegyszerűbb is, meg a legfullosabb is.

"Kivülről" nézni, figyelni a vonatokat kislányként is nagyon szerettem, - nekem aztán mindegy volt, hogy hogy néz ki, milyen mozdony húzza, mindegyik tetszett. (Nem tudtam különbséget tenni. ) De - bármenyire is kértem anyámat - nem utaztunk vele, sosem szálltunk fel, hisz: "Nincs arra dolgunk, amerre a vonat megy...", vagy: "A vonat nem arra megy, amerre mi akarunk menni".

12 éves korom után aztán már ülhettem vonaton eleget, azért ültem/ültettek vonatra, mert hetente-kéthetente mentünk vidékre a telekre. Sosem mutigatták: "Nézd ez egy ilyen mozdony, az meg olyan..." (Fiúknak az apukájuk biztosan jobban mutogatja..)
Inkább: "Jön a vonat szállj fel gyorsan! Igyekezz, nehogy lemaradjunk! Mozogj már, menj előre, foglalj nekem helyet, tudod, hogy fáj a lábam!!! Nyakon csaplak, ha nem lesz ülőhelyünk!!!"
Volt, hogy untam is az utazást Bp. és Cegléd között, meg vissza. Ha nem hagytak békén.
Ha hagyott anyám nyugodtan utazni, akkor szerettem, olvastam, vagy keresztrejtvényt fejtettem, vagy néztem az elszaladó tájat, a többi vonatot, ha olyan helyen mentünk... vagy simán szemlecsukva zötykölődve hallgattam a zakatolását. Pontosabban hallgattam volna, mert akkor meg néhány percenként oldalba bökött anyám: "Ne aludj el, mert mindjárt leszállunk!"

De ha anyám piszkált az úton, vagy túl sokan voltak, s zajosak a népek, amikor velem is akartak beszélgetni, játszani más gyerekek, akkor nem szerettem. S ez az érzés kötődött nálam akkor a vonathoz. Pontosabban ahhoz a vasútvonalhoz.

Sosem érdekelt, sosem figyeltem akkor sem, hogy milyen mozdony húzza a kocsikat. De biztos, hogy nem gőzmozdonyok voltak.
Ez volt mondjuk 1986-89. között.

Később, már úgy 14 éves korom felett szerettem meg jobban a vonatokat, mert már nem kellett mindig mennem anyámmal, de ott is leginkább azokat, amelyek a múzeumban voltak, vagy azokat, amelyeket csak nézegethettem valamelyik állomáson, vagy amerre épp elhúztak, ha arra jártam. Mert az más...akárcsak kislányként volt. Van egy hangulata. De ekkor sem figyeltem, hogy melyik hogy néz ki, mi húzza, nekem arra nem áll rá a szemem.

Középiskolás koromban néhány osztálykirándulás alkalmával utaztam vonaton: csoportos utazáskor, na akkor meg aztán végképp nem a mozdonnyal foglalkoztunk.

Napjainkban - mint tudod - számomra mindennapi közlekedési eszköz a vonat, úgy is mondhatnám, hogy szükséges rossz. Tudod, kedvenc szlogenem, ironikusan: "Köszönjük hogy a vasutat választotta!!!"
Persze, hogy azt választom, mert nincs más!
Szóval mostanra tőlem aztán lovak is vontathatnák, vagy űrrakéta, amire nekem kell, arra jó úgy, ahogy van.

De kívülről nézegetni most is szívesen nézegettem őket, - akár egyiket a másikról - az nem ugyanaz, mint utazni rajtuk.
:)

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Na jó, de tudod,hogy nekem örök mániám az "egyszerűség", a "gazdaságosság", az anyag és energiatakarékosság...Úgyhogy nemis csoda akkor az,hogy én többek között megrögzött vasútrajongó is vagyok...És azon belül is a gőz meg a dízelmozdonyok a fő kedvenceim...A gőzmozdonyok az egyszerű, megbízható szerkezetük okán, a dízelmozdonyok pedig az olcsó és gazdaságos működésük miatt...A villanymozdonyokat meg azért nem kedvelem, mert azok drága és kényes, bonyolult szerkezetek, ráadásul sokba kerül az üzemeltetésük is...De persze a közúti fuvarozást még a villanymozdonyok álltal húzott vonatok is toronymagasan verik gazdaságosság terén...Úgyhogy ha rajtam múlna a dolog, én az összes rohadt autópályát beszántatnám, azt az elmebeteg Gyurcsányt meg felhúzatnám kíméletlenül az első fára...És kötelezően előíratnám azt, hogy pl. egy meghatározott mennyiségű áru felett minden szállítás csakis vasúton történhetne egy kb. 50 km-es körön kívül...Mivel egy abnormális őrület ez a mostani szállítási szisztéma, ami ugye a drága és borzalmasan gazdaságtalan,ráadásul iszonyúan környezetszennyező KAMIONOS SZÁLLÍTÁSRA HELYEZI ÁLLANDÓAN A HANGSÚLYT az OLCSÓ ÉS KÖRNYEZETBARÁT VASÚTI SZÁLLÍTÁS HELYETT!! Aztánmeg láthatjuk ugye napjaink angol példáján is,hogy ez a mentalitás meg hova vezet előbb-utóbb hosszútávon...A teljes káoszhoz, és gazdasági csődhöz...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

A mi Fredünknek, akkor nem lenne munkája...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Már miért ne lenne? A vasútállomásokrol is el kell valahogy juttatni az árukat a megrendelőkhöz, nem? Az se kis feladat, viszont a teljesen közúti szállítástol jóval gazdaságosabb, és környezetkímélőbb...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Gőzmozdonyok felvonulása...Hm...Hogy micsoda gyönyörű gőzmozdonyok vannak ezen a videón...
Válasz küldése