Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

Re: Lőrincz L. László, avagy Leslie L. Lawrence

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2020. július 15. 18:51 Jó...Rendben...Akarod,hogy addig leírjam a könyvröl az én meglátásaimat? Vagy megvárjam először azt,hogy te leírd a sajátodat?
Nekem mindegy, ahogy akarod.
Ha leírod, talán beugrik róla többminden...

Titusz
Nem: Férfi
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Rendben...Akkor majd leírom én elsőnek a meglátásaimat,de valszeg csak holnap, mivel most lépnem kell mára...Legyen szép az estéd...Szia.
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 15. 19:00 Lehet amúgy,hogy a következő L.L.L. regény aminek nekikezdek majd valamikor, a "Csöd" lesz...Mi a csuda amúgy ez a "Csöd"? (Olyan,mintha azt mondaná az ember,hogy:"Csöcs"...) És,hogy tetszett neked ez a könyv? Jobb mint a Miranda? Vagy gyengébb?

Istenem!
Férfiak!!! :wink: :smile-big:

Én a mai napig Csőd-nek olvasom... hosszú "ő"-vel...
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Nade lássuk akkor a "Miranda koporsója" című regény értékelését...Szokás szerint most is vegyes a kép...Egyrészt hangulatosan borzongató volt a történet, jók,és hosszasak voltak a leírások, és szerencsére viszonylag kevés párbeszéd volt a könyvben, éshát ugye Laci bácsi remek humora is sziporkázott majd minden oldalon...Úgyhogy egyik részröl szinte letehetetlen volt a könyv,(Amikor olvastam, volt,hogy egész hajnalig is fent voltam emiatt...) de másik oldalrol nézve a dolgot,most is elég bosszantó volt a történet TELJES KÉPTELENSÉGE...Jó-jó...Tudom,hogy L.L.L. belead a könyveibe mindig apait-anyait,hogy minnél izgalmasabb,fordulatosabb,kiszámíthatatlanabb legyen a történet,nade azért szerintem egy bizonyos határt akkoris tartani kéne MINDIG...Pl.már kezdődött ott a dolog, hogy ugye a főhős és a cimborája TONGÁN(!!!) harcolt a japánok ellen az ottani dzsungelben...Nos...TONGÁN a valóságban senki sem harcolt a japánok ellen,mivel Tongára sohasem jutott el a japán hadsereg a második világháborúban...Szóval ez a tény,már a regény legelejét is hiteltelenné tette...Aztánmeg hogy valaki ne ismerje fel a közeli barátnőjét, szeretőjét az éjszakai kísértetben, amikor az még BESZÉL IS HOZZÁ SOKSZOR? Hát...Ez ugye első látásra/hallásra is teljes képtelenség...Aztán meg ugye az a kábítószetes ampulla, pisztolybol való kilövése...Ami szerencsés találat esetén is akkor EGY apró lyukat üt ugye a delikvens nyakán...Aztán kis idő múlva már KÉT apró lyukrol beszél a szerző, amikor reggel tapogatja magát... Meg ugye a hasonló dolgok a végtelenségig...Szóval amíg olvastam a könyvet,addig izgalmas és érdekes volt, de miután végeztem vele, hát...Csak annyit tudtam mondani az egészre,hogy:"Ekkora eszement baromságot"...Azért remélem,hogy a "Csöd" nem ilyen baromian képtelen történettel fog bírni...Vagy igen? Emlékszel még a történetre?
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Adós vagyok itt a válaszadással.
Tudod, Titusz, én nem olyan vagyok, mint te, hogy elolvasok egy könyvet és még 30 év múlva is emlékszem majd minden sorára. Fokozottan érvényes ez Lawrence regényeire, de ugyanígy vagyok pl. Agatha Christie Poirot történeteivel. Mivel rengeteg könyvet olvastam Laci bácsitól, pláne könnyű keverni. Néhány olyan műve van, ami számomra kiemelkedő, s ezért azokat nagyon megjegyeztem. A többi viszont majdnem egybeolvad, hisz alapvetően mindnek egy a lényege.
Te is tudod: Történik valahol egy rejtélyes gyilkosság, Lawrence-t valami tudományos-fantasztikus-rejtélyes, bár gyanús szöveggel odacsalják, megkezdődnek a gyilkosságok, L. nyomoz, rengeteg szereplő, hol ez látszik ellenségnek, vagy barátnak, hol amaz. Mindig van egy-két csinos nő, s ezek közül legalább egy az ágyaban köt ki, átszerelmeskedik az éjszakát, ennek ellenére másnap L. semmi fáradtságot nem ismer, s elindul felderíteni a rejtélyt, mert már csak a végső szálakat kell összecsomózni... persze mindezt mindig valami eldugott, rejtett helyen, miközben a gyanusítottak csoportja is változik, s az összes még élő - esetenként holtnak vélt - szereplő is megjelenik. Mindig kiderül, hogy valaki előző életében valami háborús bűnt követett el, vagy gyilkosságot, ékszerrablást, akármit, amivel lehet zsarolni, s ezt valaki meg is teszi.
A Lendvay regények ezeknél jobbak, változatosabbak. Bár a lényege,az alapvonal azoknál is egy sémára épül, de maga a téma különféle lehet.
Felkeresi valami rejtélyes alak Lendvay-t, hogy megbízza valamivel, hisz magánnyomozó. Vagy olyan busás summát ajanlanak, ami visszautasíthatatlan, vagy megfenyegetik, hogy megölik, ha nem vállalja. A kiváncsisága azért hajtja, tehát mindenképp elvállalja az ügyet. Elmegy, nyomoz, vicces, ironikus, mozgalmasabb, mint egy a L.L.L. regény. Előnyei még, hogy kevesebb a szereplő, és nem kerül fel meg le mindenki a gyanúsítottak listájára. Kevés helyszínen játszódnak, a szereplők könnyen megkülönböztethetőek egymástól.

Szóval nekem vissza kell szinte olvasnom az összeset, amelyikre konkrétan rákérdezel, ha nem csak elnagyolni akarom a választ. Mert azt nem szeretném, tudod jól.

Akkor a "Miranda koporsója"...
Én a történelmet nem vágom úgy, mint te, (sőt semennyire) tehát nekem ha mond valamit, hogy úgy volt azt elhiszem, tehát nem lesz gyanús, hogy ilyen nem is volt. Tőlem akar Nágaföldön is harcolhattak a spanyolok a törökök ellen. Az én agyam az ilyen információk befogadására alkalmatlan, szóval a regényben is elolvasom, és törlöm is.

A kábítópisztoly lövedéke egy lyukat hagy a bőrön, de utána még gondoskodott a tettes, hogy két vampírharapásnak tűnő lyuk legyen az áldozaton, nem?

Az, hogy valaki nem ismeri fel a volt szeretőjét, azt én is furcsálltam, de amióta tudom, hogy vannak emberek, akik a saját feleségüket nem ismerik meg fényes nappal, amikor szembe megy velük az utcán, én már semmin sem csodálkozom. :D

Nekem tetszik, ahogy a folytonos kétséget és a borzongást fenntartja. Én legalábbis mindig agyalok, hogy ki ki lehet, milyen csavar lesz még benne, mik derülnek ki. A humorát pedig egyszerűen mindig imádom. Még ha ironikus is sokszor, tudod, hogy én is az vagyok.

A Csöd-del még adós vagyok/maradok.
Tudod, ahogy elolvastam az ajánlókat, úgy ugrott be, hogy melyeket olvastam.
S nagyjából emlékszem rájuk, ezért volt az az egyik, amelyiket ajanlottam.

Általánosságban, ahogy írtam, ezekben maguknak a kolostoroknak a hangulata, a szerzetesek élete, a hitviláguk bemutatása az, ami nekem nagyon tetszik. És a sajatos humora, az, hogy olvashatóvá, letehetetlenné teszi a regényeit. (Még te is jártál úgy vele, hogy nem tudtad letenni.) Biztosan itt is, ebben is vannak logikai bukfencek, de én azokat vagy nem is ismerem, vagy nem foglalkozom velük. Hülyeségre úgysem fog tanítani, mert meg sem tudom jegyezni a történelmi, politikai hátteret, hogy épp mikor ki kivel és hol állt harcban. Tudom, neked meg ez a fura.
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Érdekes dolog lehet az, hogy olyan hamar elfelejted egy-egy olvasott könyv tartalmát...Nálam ez vitán felül máshogy működik...Ami könyvet én egyszer elolvasok,annak azért nagyjábol mindig emlékszem a tartalmára...Persze az mondjuk igaz, hogy L.L.L. regényei azért valahol speciális esetek egyfajta szempontbol, mivel annyira egykaptafára íródnak, hogy aki elolvas belőlük mondjuk 30-40 regényt,egy idő után már azt se tudja,hogy felemlítés esetén most melyik regényröl is van konkrétan szó,mivel mindegyik ugyanarra a sémára épül...De ennek ellenére én valahogy mégis emlékszek konkrétan minden,álltalam olvasott L.L.L. regény tartalmára,gond nélkül...Pedig az elsőt ezelőtt 35 évvel olvastam...Nade mindegy...Az a lényeg,hogy szilárdan elhatároztam akkor a dolgot,hogy a következő L.L.L. regény amivel megküzdök majd, az a "Csöd" lesz...De hogy ez mikor lesz, az még a jövő zenéje...
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 22. 12:35 Érdekes dolog lehet az, hogy olyan hamar elfelejted egy-egy olvasott könyv tartalmát...Nálam ez vitán felül máshogy működik...Ami könyvet én egyszer elolvasok,annak azért nagyjábol mindig emlékszem a tartalmára...Persze az mondjuk igaz, hogy L.L.L. regényei azért valahol speciális esetek egyfajta szempontbol, mivel annyira egykaptafára íródnak, hogy aki elolvas belőlük mondjuk 30-40 regényt,egy idő után már azt se tudja,hogy felemlítés esetén most melyik regényröl is van konkrétan szó,mivel mindegyik ugyanarra a sémára épül...De ennek ellenére én valahogy mégis emlékszek konkrétan minden,álltalam olvasott L.L.L. regény tartalmára,gond nélkül...Pedig az elsőt ezelőtt 35 évvel olvastam...Nade mindegy...Az a lényeg,hogy szilárdan elhatároztam akkor a dolgot,hogy a következő L.L.L. regény amivel megküzdök majd, az a "Csöd" lesz...De hogy ez mikor lesz, az még a jövő zenéje...
Szerintem ez LLL "hibája" főként.
Amíg csak 10-15 könyvét olvastam, még meg is tudtam én is jegyezni...aztán mivel mind egyforma, csak a "háttér" más, s van, amelyikben több szereplő is ugyanaz, visszatérő, ezért könnyű őket keverni. Azt hiszem te csak néhány könyvét olvastad, s azok mind eltértek egymástól. Hosszú Szafári, Miranda Koporsója, A Gonosz és a Fekete Hercegnő, Lebegők és talán még a Halálkiáltók? Vagy van még?
Van szerintem néhány kiemelkedő/eltérő műve, azokra emlékszem részletesebben.
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Most megszámoltam, sajnos nem pontosan, de cirka 120-130 regénye van Lőrincz L. Lászlónak.
S ebbe nem számoltam bele a kb. 40 egyéb ifjúsági és kalandregényeit, kezdeti sci-fi novelláit, (meglepő módon a Hosszú Szafári is ide tartozik) s az ezeken felüli útleírásait.

Ezeknek legalább a 3/4-ét olvastam 25 év leforgása alatt ...

Nos, aki ezek után nem keverné egyetlenegy művét sem, és mindegyiknek tökéletesen vissza tudja mondani a tartalmát, amikor van legalább 6 itt-ott visszatérő szereplő, az előtt kalapot emelek.

Szóval akkor itt van a magyarázat arra, hogy hogy lehetséges az, hogy "olyan hamar elfelejtem egy-egy könyv olvasott tartalmát"...
Samantha
Nem:
x 8
x 16
Kapcsolat:

• Idézés

Évekkel ezelőtt találtam ezt az írást, akkor is jót mosolyogtam rajta. Mivel azóta már vagy 10 év eltelt, (az írás 2011 márciusi) csak nőtt a regények, és az áldozatok száma, szóval lehetne még mit hozzáadni.
Én mindenesetre jót mosolyogtam rajta:

Hányan és hogyan haltak meg Lőrincz L. László könyveiben?

https://www.google.com/amp/s/konyves.bl ... 3flayout=5
Titusz
x 21
Kapcsolat:

• Idézés

Egész pontosan a "Sindzse szeme, a Gonosz és a fekete hercegnő,a Hosszú szafari két kisregénye,a Sziget a ködben,a Halálkiáltók, a Lebegők, a Miranda koporsója, A láp lidérce, A fekete anya kígyója" című könyveket olvastam eddig Laci bácsitol...De a kolostoros könyveit azért idővel mind végig akarom majd olvasni...A többi műve nem érdekel különösebben...
Válasz küldése