Élet az ember előtt...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Élet az ember előtt...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

https://moly.hu/konyvek/zdenek-v-spinar ... mber-elott... Ez a gyönyörű és igényes könyv ihletett ennek a témának a megnyitására...Te hallottál már erröl a nagy alaku képeskönyvröl, Szami? Nekem nagy kedvencem a mai napig is...Bár állítólag a könyvben szereplő infók és csodálatos festmények már "elavultak" mára, én nem osztom ezt a nézetet! Ismervén már jól ezeknek a MAI(!!) nagy "szakértőknek" a nagy "szakértelmét" BÁRMELY TÉMA(!!) KAPCSÁN! Elég ugye ilyenkor csak pl. a "koronavírusra," meg ennek a témának a tévében mutogatott, ELMEBETEGEBBNÉL ELMEBETEGEBB, totál kókler meg szélhámos "hivatalos,nagy tudásu szakértőire" gondolni ilyenkor, ha valakinek kétségei támadnának a meglátásomat illetően...Úgyhogy van egy olyan gyanúm,hogy ezek a MAI ŐSLÉNYKUTATÓK sem igen lehetnek nagyon másabb kategóriások úgy általában, mint a mai "nagy" megélhetési(!!!) virulógusok...Éppen ezért számomra a fent említett csodálatos képeskönyvben olvasott dolgok és az ott látható festmények A MAI NAPIG IS az őslények hajdani világát mutatják be!!! Az un. "újabb tudományos eredmények" meg nem érdekelnek...

Titusz
x 35
Kapcsolat:

Re: Élet az ember előtt...

• Idézés

https://moly.hu/konyvek/j-benes-z-buria ... do-allatai És itt van ugye a fentebb említett képeskönyv "ROKONKÖNYVE" is, ami az előző könyvben látható festményekre alapul képanyag tekintetében, de a szöveges rész viszont már TELJESEN EGYEDI! Úgyhogy ez a kis kézikönyv is örök kedvencem a mai napig is, és ráadásul még KÉT PÉLDÁNYBAN is megvan itthon...Erröl a könyvröl hallottál már, Szami? És amúgy mennyire szokott érdekelni az Földtörténeti ősidők világa?
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy a két fent említett könyv szerintem való hitelességét legfőképpen a csodás festményekre értem mindig, a szöveges résszel már csak azért sem értek teljesen egyet, mivel ugye én NEM HISZEK A DARWINI EVOLÚCIÓBAN...A Földtörténeti korok felosztását nem akarom sose hamisnak minősíteni, de az élőlények Darwin álltal FELTÉTELEZETT(Bizonyítani már sohasem bizonyított!!!!) leszármazási láncát azt mindigis vitattam!! És ma is vitatom!!! Szerintem ugyanis ez a Földi világ TEREMTETT VILÁG, amit sohasem a "vak véletlen" irányít...Ebböl következően úgy vélem a dolgokat, hogy az ÖSSZES ÉLŐLÉNY EGYSZERRE LETT TEREMTVE, nem pedig "egymásbol alakultak át" véletlen mutációk hatására...Aztán meg ezt az elképzelésemet,hogy lehet összeegyeztetni a Földtörténeti korok állandóan változó élővilágával? Egyszerűen! A Földtörténeti korok szerintem eredetileg arrol szólnak, hogy EGY ADOTT KORSZAKBAN MELY ÁLLATFAJOK VOLTAK A DOMINÁNSAK(!!!) A FÖLDÖN...Pl. a "Szilur" korszak végéig a NAGY KITERJEDÉSŰ TENGEREK OKÁN(!!) a tengeri élővilág, és a tengeri fajok, a "Devon" korszaktol pedig előretörtek a szárazföldi állatok/növények, a tengerek visszahúzódása miatt...EZ AZ OKA SZERINTEM ANNAK, hogy pl. a "devon" korszakot a KÉTÉLTŰEK URALTÁK!!! Mivel ekkor RENGETEG SEKÉLY VIZŰ LÁPOS RÉSZ keletkezett a Földön...Aztán ugye jött a "karbon" korszak, amikoris ugye a tengerek még jobban történő visszahúzódása következtében eljött a ROVAROK/ÍZELTLÁBUAK korszaka is párhuzamosan a kétéltüek virágkorával ugye...Mivel a szárazföldek növekvő aránya kedvezően hatott erre a dologra...Aztán jött ugye idővel a "triász-jura-kréta" időszak, a HÜLLŐK VIRÁGKORA...Ennek oka az volt, hogy ekkor az addigi nedves-párás-lápos vidék átadta a helyét a Föld nagy területein a SZÁRAZ, FÉLSIVATAGOS VIDÉKEKNEK...Így akkor eljött a SZÁRAZSÁGKEDVELŐ HÜLLŐK időszaka...A hüllők virágkorának pedig a következő kor NAGY LEHÜLÉSE vetett véget szerintem, nem pedig holmi "aszteroidabecsapódás"!!! (Azért NEM 3-4 évig tartott ez a lehülési folyamat mint ahogy ugye azt az elmebeteg aszteroidahívők feltételezik, hanem eltartott ÉVMILLIÓKIG!!!) Aztán ez a nagy lehülési periódus, AMIBEN MA IS ÉLÜNK(!!) elhozta idővel ugye a HIDEGTŰRŐ(!!!!!) EMLŐSÖK VIRÁGKORÁT! Aminek a vége az lett,hogy az emberi faj valami rejtélyes okbol(Földönkívüliek beavatkozása?) kifolyólag ezelőtt vagy 1 millió évvel HIRTELEN KEZDETT ROHAMOSAN EGYRE INTELLIGENSEBBÉ VÁLNI...Így aztán eljutottunk ugye a mai korba...Nos...Szerintem valahogy így történhettek a dolgok igazábol,nem pedig úgy,hogy "egyik faj véletlen mutációk okán SZÉP SORBAN kialakult egy masik fajbol"!!! Darwin szerintem egy gyengeelméjű idióta kókler volt, az "evolúcióelmélete" pedig baromi hülyeség!!! Amit SEMMI BIZONYÍTÉK NEM TÁMASZT ALÁ a mai napig sem!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Viszont a fossziliák sorbarendezése, és az ÚJABB ŐSLÉNYTANI MARADVÁNYOK NAPVILÁGRA KERÜLÉSE szerintem egyre inkább arra utalnak, amiröl fentebb is értekeztem...Hogy MÁR A KEZDETEKTÖL IS megvolt minden főbb állat és növénycsoport, nem alakult ki semmi semmiböl...Csak az elterjedési arányok(!!!) változtak folyamatosan a környezet hatására...A "rendhagyó fossziliák" egyre gyarapodó felfedezése EGYÉRTELMŰEN ERRE UTAL MINDIG!!! Gondoljunk csak ilyenkor az iskolapéldára amikoris EMBERI LÁBNYOMOKAT(!!) fedeztek fel ugye DINOSZAURUSZLÁBNYOMOK MELLETT(!!) a hajdani, mára már megkövesedett folyómedrekben...Meg ugye az is a darwinizmus elmebaját bizonyítja,meg Darwin elmebeteg mivoltát,hogy mára már bebizonyosodott az még "hivatalosan" is,hogy "a hüllők NEM A KÉTÉLTŰEKBÖL alakultak ki úgymond, hanem " velük párhuzamosan jöttek létre, azonos időben a halakbol"...( Állítólag...Mivel talán helyesebben úgy kellene mondani a dolgot,hogy "A HALAKKAL EGYIDŐBEN"...) Úgyhogy Darwin elmebeteg mivoltát SZÁNDÉKUKON KÍVÜL még a szintén elmebeteg követői is bebizonyították mára már ugye, de persze a hivatalos irányzat az azért továbbra is a darwinizmus elmélete...Dehát a világban állandóan jelenlévő elmebajt már meg lehetett eddigis szokni ugye minden normális embernek...(A koronavíruselmebaj és hazugság az csak egy kis epizód ugye az ELMEBAJOK/HAZUGSÁGOK VÉGTELEN TENGERÉBEN, úgyhogy nem kell azon csodálkozni,hogy Darwin elmélete MINDEN BEBIZONYÍTOTT KÉPTELENSÉGE ELLENÉRE IS a "tudomány" nagy alapdogmája a mai napig is...Hát...Akkor csak legyen...)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade elméleti fejtegetések után térjünk vissza egy kicsit a két fentebb említett könyv gyönyörű festményeihez is...Engem már gyerekkoromban is a "KARBON" kort felidéző festmények nyűgöztek le leginkább, úgyhogy nemis csoda az, hogy nekem a KARBON kor a kedvenc Földtörténeti korom a mai napig is...Hű...Ha beülhetnék egy időgépbe, akkor én bizony a karbon kor trópusi mocsarainak a világába utaznék vissza az összes Földtörténeti kor közzül legelőször...A hatalmas korpafüvek/párfányok meg az óriásbékák, jókora szalamandrák világába...Csak a szúnyogok miatt lennék gondban valszeg egy kicsit...Mivel alighanem azok is jól megtermett rusnya dögök lennének...De valahogy csak tudnék védekezni ellenük...Ha másnem egy jókora szúnyoghálóval, meg speciális széleskarimáju kalappal, amire rá tudnám teríteni a szúnyoghálót,hogy takarjon lehetőleg teljesen... Te melyik Földtörténeti korba utaznál vissza a legszívesebben Szami, ha módod volna rá?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

"Erröl a könyvröl hallottál már, Szami? És amúgy mennyire szokott érdekelni az Földtörténeti ősidők világa?"

Nem rémlik, hogy találkoztam volna ezzel a könyvvel. Azt hiszem minden gyereket érdekelnek a dínók, meg az ősemberek. Valamilyen szinten engem is érdekelt, de túlságosan sosem. Nem akartam régész sem lenni.
Mindig kevertem egymással a földtörténeti korokat is, ez is "történelem", földrajzzal kombinálva, ezen a téren hiányosak az ismereteim - elég szárazon tanították, s engem nem lelkesített - meg a dínókat is nehezen, vagy sehogy sem jegyeztem meg, hogy melyik melyik.

Te melyik Földtörténeti korba utaznál vissza a legszívesebben Szami, ha módod volna rá?

Nem tudom, ezen még sosem gondolkoztam.Főleg, hogy azt sem teljesen tudom, melyik melyik, s hol/mikor mire számíthatnék...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade ha másnem,akkor legalább most nézd meg a két fellinkelt könyv borítólapján lévő két dinoszauruszt! Az elsőn egy támadó Tyrannosaurus látható, a másikon pedig egy nézelődő Tarbosaurus! A kettő közzül melyik a szimpatikusabb neked? Nekem a Tarbosaurus...Örök kedvencem ez az ősállat...Annak idején pesti koromban láttam egy ilyennek a megkövesedett csontvázát egy őslénytani vándorkiállításon 1992-ben, azt hiszem a várban...Hú...Azok a hatalmas fogai az állatnak teljesen lenyűgöztek már akkor is...Nem szerettem volna a vacsorája lenni ennek a csodás,félelmetes állatnak élő korában...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade térjünk vissza azért egy kicsit a Földtörténeti korokba is...A karbon koron kívül még a devon és a jura kor is nagy kedvencem volt mindig, viszont a kréta kort követő időszakok már teljesen hidegen hagytak valahogy mindig...A Földtörténeti "újkor" korszakai...Mind az összes!!l K.rvára nem érdekelt sohasem sem a "kardfogú tigris", sem a "barlangi medve", de még a "mammutok" sem tudtak sohasem izgalomba hozni...Meg a koruk sem...Szóval a Földtörténeti újkor időszakába nem mennék vissza sohasem...Számomra ez a korszak nemis létezik, pont úgy nem, mint ahogy pl. a 4-es metró, vagy a Lágymányosi híd sem, a mai Pesten...Meg ugye valami ok miatt a perm időszak sem a szívem csücske...Az ottani dinókat sem kedveltem különösebben soha...Viszont a jura időszak hatalmas brontosaurusai meg repülő gyíkjai már kedvemrevalóak voltak igencsak mindig...Akárcsak a devon és a karbon kor kétéltűi, növényei...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: Nade ha másnem,akkor legalább most nézd meg a két fellinkelt könyv borítólapján lévő két dinoszauruszt! Az elsőn egy támadó Tyrannosaurus látható, a másikon pedig egy nézelődő Tarbosaurus! A kettő közzül melyik a szimpatikusabb neked?
Őszintén egyik sem. Nekem a Brontosaurus és a Brachiosaurus a "kedvencem".

https://hu.weblogographic.com/differenc ... ontosaurus
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hát...Azt hiszem,hogy akkor szívesen elkísérnél a jura korba,ha módom lenne oda ellátogatni,igaz? A devon kor,hogy tetszene? Oda elkísérnél? A sok kétéltű közzé? És a karbon kor? Ha másnem, a neten keresgessél devon és karbon korban élt állatokat meg növényeket...Aztán majd írd meg idővel, hogy melyik tetszik neked...Növény is,meg állat is...Nekem a karbon kor növényvilága tetszik nagyon amúgy, ha a növények világát nézzük...És azon belül is a hatalmasra nőtt korpafüvek és zsurlók a fő kedvenceim...(Hát igen...Nem semmi élmény lenne valszeg az egykori, 30 méter magas korpafű, meg zsurlóerdőkben sétálgatni...Hű...)
Válasz küldése