Jobbra vagy balra tartás?

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 65
x 18
Kapcsolat:

Jobbra vagy balra tartás?

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Neked melyik a jobb?

Balra tartva közlekedni ugyanaz mint jobbra, csak minden fordítva van. Lényeges különbség csak annyi, hogy balra tartani könnyebb és utána sokkal rosszabb vissza szokni a jobb oldalra, mert ez a természetes az embernek. Az ember eredendően balra tart a jobbkezessége miatt. Azzal tudja védeni magát ha mondjuk neki akar menni valaki, persze most gyalogosokról beszélek. Ha egy gyerek egy lakatlan szigeten születne, soha nem tanulna KRESZ-t, mikor valaki szembejön vele balra térne ki. Már ha jobbkezesnek születik.

Az 1700-as évekig az egész világ balra tartott, amit ugye masszívan megindokol a biológia, mára már azonban sok országban ráerőltetik az emberekre a jobb oldali közlekedést. Hazánkban egyébként 41-ben vezették be jó eséllyel a németek hatására, akik egyébként a franciáktól vették át, ahol Napoleon saját balkezessége miatt erőltette a jónépre.

https://hirmagazin.sulinet.hu/hu/nyelve ... lekedesrol
https://hu.wikipedia.org/wiki/Jobb_%C3% ... ked%C3%A9s

Mi a véleményetek mindezekről?

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Jobbra vagy balra tartás?

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Hm...ezen még sosem gondolkoztam. Lévén, hogy nem vezetek autót nemcsak külföldön, de itthon sem. (Most tanulom, de ez nem jelent semmit.) Úgy értem, hogy egy kezdőnek teljesen mindegy, hogy jobbra vagy balra kell-e tartania, hogy melyiket kell megtanulnia abban az adott országban, amelyikben él, mert mindegy neki, örül, ha megtanulja.
Ez a kérdés csak akkor válik érdekessé, amikor valaki folyamatosan arra kényszerül, hogy mindkettőt használnia kell.
Nem tudtam, hogy ennél is számít a jobb ill. balkezesség.
Most hogy mondod, elgondolkoztam. Én magam is jobbkezes vagyok, s ha valaki pl az aluljáró lépcsőjén jön szembe, én is balra térnék ki. Szoktak is emiatt szentségelni a szembejövők. Mert egyébként a gyalogos közlekedésben is van/lenne ilyen íratlan szabály, hogy: "Jobbra tarts?"
NyűgösFred
Nem: Férfi
x 65
x 18
Kapcsolat:

Re: Jobbra vagy balra tartás?

• Idézés

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Elvileg lenne, bár nem mindenki tartja. És az itt leírtakkal sem mindenki ért egyet, sőt a többség épp nem.
Válasz küldése