Mechanikus számológépek és számítógépek...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Mechanikus számológépek és számítógépek...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Én mindig erős ellenérzést érzek a bonyolult szerkezetű, árammal-elemekkel működő eszközök iránt, és ez alol nem kivétel ugye ez a kis táblagép sem amin netezni szoktam, dehát a netezést nem lehet megoldani ugye sehogyse mechanikus módon, áram nélkül, tehát a netezéshez kénytelen vagyok énis elektronikus, árammal működő szerkezetet használni mivel mást nem tudok tenni, viszont az egyszerűbb számolási feladatokhoz a mai napig is LOGARLÉCET szoktam használni,és bizony a mindennapi számolási tevékenységekhez nagyon jól tudom használni mindig ezt a zseniális kis szerkezetet...Igaz, a pontossága nem határtalan, de ha jobban belegondolunk a dolgokba, az elektronikus számológépek határtalan pontosságára csak nagyon kevés esetben van szükség a mindennapi élet során...Nem tudom,hogy más hogy van a dolgokkal, de én mindig "BIZTONSÁGI RÉSSEL" szoktam számolni a számolni való dolgok legtöbbjénél...Mit jelent ez a "biztonsági rés"? . Lássuk egy példán: Mondjuk venni akarok a cibiknek búzát az etetéshez...És ilyen esetekben ugye nincs értelme úgy kiszámolni a cibik napi/évi búzaadagját, hogy mondjuk egy napra 1,2456 kg búza kell nekik, ami egy évre kiszámolva X mennyiségű búzát jelent, egészen pontosan, 454,644 kg-ot...Van az ilyen kalkulációnak bármi értelme is? Van a fenét...A gyakorlatban ezért KIKEREKÍTEM a cibik búzaadagját valami KÉNYELMES SZÁMRA...Mondjuk napi 1,3 kgra...Aztán ezt a számot szorzom be a 365-el...De EHHEZ a fajta hozzáálláshoz minek kéne az "abszolút pontoság" ugye? Teljesen felesleges,nem? A második, EGYSZERŰ szorzatot viszont már egy LOGARLÉCCEL is ki lehet számolni ugye könnyedén, gyorsan, és áramfelhasználás,elemfogyasztás nélkül...Hát ezért használom én a mai napig is a logarlécet...És ezért nyitottam ezt a topikot is, hogy az egyszerű, mechanikus számológépekröl elmélkedjek akkor majd benne...Örök rajongásom tárgyairol...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Mechanikus számológépek és számítógépek...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Amúgy ez a "biztonsági rés" nem az én találmányom, hajdanában kiterjedt használatban volt világszerte...És ez a dolog tette lehetővé azt, hogy a végtelen pontosságú elektronikus számológépek kora előtt holmi LOGARLÉCEKKEL bonyolult gépeket,épületeket, hajókat, repülőgépeket tervezzenek a mérnökök...Furcsa dolog ebbe már belegondolni manapság, de így volt...Hát akkormeg az EGYSZERÚBB számolások világában ugyan miért ne lehetne használni a mai napig is a logarlécet? Lehet használni, és létjogosultsága is volna, viszont a mai világra jellemző módon már nemigen lehet kapni újólag iyen eszközt semerre sem, vagy legalábbis én még nem láttam eddig ilyet sehol...Ezért kénytelen vagyok a régi, "békebeli", logarleceket használni, amikböl nekem jelen pillanatban kettő van itthon...Egy "Gamma" típusu magyar gyártmányú léc, meg egy német, "Aristo" mintájú szerkezet...A Gamma léc nekem valahogy jobban be szokott jönni mindig, úgyhogy lecezéshez szinte mindig ezt szoktam használni...Hm...Csodás kis szerkezet ez, és a kb.60-70 éves kora ellenére még mindig módfelett jól használható...Na...Ezt csinálja utána egy mai elektronikus számológép! Hiába na...A logarlécek azok sose a "fogyasztói társadalom" termékei voltak ugye, úgyhogy EZÉRT is kellett őket hátterbe szorítani minnél előbb,amint csak mód volt rá ugye...Na...Hát örvendezhet akkor ennek a ténynek a sok "FOGYASZTÓI MARHA"! Örvendezhet...Mint annyi más eset kapcsán is ugye...
Válasz küldése