Élet az ember előtt...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Élet az ember előtt...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

https://qubit.hu/2022/07/08/bamulatos-e ... -ragadozot Hát...A csuda tudja...Nekem kicsit hihetetlennek tűnik a gondolat, hogy a mai rovarok és egyébb ízeltlábu állatok ősei ilyesmi lények lehettek, mint amilyen lényröl a fenti cikkben szó esik...Én eddig úgy voltam a dologgal, hogy a rovarok szárazföldi férgekböl alakultak ki, mivel ugye TENGERI ROVAROKROL a mai napig sem tud senki...És gondolom ez a dolog már ezelőtt sokszáz millió évvel is így lehetett...Szóval számomra mindig nagyon beszédes volt az a tény, hogy rovarok ugye megtalálhatóak minden helyen és időben a Földön, KIVÉVE EGYEDÜL A TENGEREKET! De akkor a cikk szerint egy ősi tengeri lény a rovarok egykori őse! Szégyen-nem szégyen, de én ebben a dologban sehogyse tudok hinni...Mivel teljes mértékben HIÁNYZIK UGYE A TOVÁBBI LESZÁRMAZOTTI LÁNC A TENGEREKBEN! Ha igaz lenne a cikk állítása, napjainkban TÖBB ROVARNAK-ÍZELTLÁBUNAK KÉNE ÉLNIE A TENGEREKEKBEN, MINT A SZÁRAZFÖLDÖN! Nade így áll-e a dolog? Így a fenét! Szóval szerény meglátásom továbbra is azt mondatja velem, hogy a mai ízeltlábuak és legfőképpen a rovarok, SZÁRAZFÖLDI GYŰRŰSFÉRGEKBÖL alakultak ki az idők folyamán...Erre utal szerintem a testük SZELVÉNYEZETTSÉGE, a mai napig is!

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://index.hu/tudomany/2022/07/18/kr ... erem-kina/ Hú...Ez az eset se lehetett semmi! Brontoszaurusz nyomok egy étterem udvarán? Még szerencse, hogy járt arra valamikor egy élesszemű vendég is...Bár itt nálunk valszeg még a legélesebb szemű vendégek se igen találhatnának Brontoszaurusz lábnyomokat, mivel ilyen állatok ugye errefelé sohasem éltek...Sajnos...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20220824- ... aggregator Hú...Micsoda magávalragadó hely lehet ez az egykori dinoszauruszösvény! A csudába,hogy nem nálunk van...Ahogy nézem a cikkbeli képet, állandóan az ötlik az eszembe, hogy teljesen olyan a látvány, mintha a sok-sok millió évvel ezelőtt élt ősi dinoszauruszok csak pár perccel ezelőtt jártak volna a puha iszapban! Elképesztő, és egyben hihetetlen a látvány...Tisztára olyan a kép,mintha egy időgép felvételét látnánk a távoli múltbol,nem? (Jó eljátszani a gondolattal, hogy ez a kép tulajdonképpen egy időgép felvétele amit most küldött el a jelenbe, és mint ahogy az látható a képen, a dinoszauruszok kerek 5 perce(!!) sétáltak el a gép lencséje előtt, valamikor a 113 millió évvel ezelőtti múltban ...)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://hvg.hu/tudomany/20220827_Egy_po ... vanya?s=hk Na...Ilyet se hallottam eddig,hogy Portugáliában brontosaurusméretű dinoszauruszok éltek a Jura korban...Bezzeg nekünk magyaroknak nincs ilyen hatalmas dinoszauruszunk...De ez nemis csoda sajnos, mivel ugye a dinoszauruszok korában az egész Kárpát-medence egy ősi tenger volt, kiemelkedő kis szigetekkel, mint pl. A Bükk, a Mátra, meg a Bakony...Ezeken az akkori szigeteken meg ugye csak kistermetű dinoszauruszok tudtak megélni...Dehát ez van, vagy volt akkor...Nincs mit tenni...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://promotions.hu/orszagos/szines/2 ... yarorszag/ Nade megtörtént akkor a csoda, és LETT VÉGRE EGY JÓKORA HAZAI DINOSZAURUSZUNK IS, A "MAGYAROSZAURUSZ"!!!!!! GYÖNYÖRŰ ÁLLAT LEHETETT EZ AZ 5 MÉTERES, NÉGY LÁBON JÁRÓ, NÖVÉNYEVŐ DINOSZAURUSZ!!! AMI UGYE TELJESEN A MIENK, MAGYARORSZÁGÉ! Hű...Az nem lenne rossz, ha idővel a nemzeti propaganda EZT A MAGYAROSZAURUSZT TENNÉ MEG " NEMZETI ÁLLATUNKNAK" ÉS BÜSZKESÉGÜNKNEK, a hülye és jelentéktelen puli helyett...Szóval ÉLJEN A MAGYAROSZAURUSZ, A MAGYAR NEMZETI DINOSZAURUSZ!!!!!!!!!!! Hazánk büszkesége!!!!!!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://hvg.hu/tudomany/20220902_afrika ... babwe?s=hk És akkor egy újabb dinoszauruszlelet, ezúttal Afrikábol...Nem lehetett semmi ez a kistermetű dinoszaurusz, hogy 230 millió évvel ezelőtt élt! Te jó ég...Ez aztán tényleg jó ősi dinoszaurusz akkor...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. szeptember 1. 21:01 Nade megtörtént akkor a csoda, és LETT VÉGRE EGY JÓKORA HAZAI DINOSZAURUSZUNK IS, A "MAGYAROSZAURUSZ"!!!!!! GYÖNYÖRŰ ÁLLAT LEHETETT EZ AZ 5 MÉTERES, NÉGY LÁBON JÁRÓ, NÖVÉNYEVŐ DINOSZAURUSZ!!! AMI UGYE TELJESEN A MIENK, MAGYARORSZÁGÉ! Hű...Az nem lenne rossz, ha idővel a nemzeti propaganda EZT A MAGYAROSZAURUSZT TENNÉ MEG " NEMZETI ÁLLATUNKNAK" ÉS BÜSZKESÉGÜNKNEK, a hülye és jelentéktelen puli helyett...Szóval ÉLJEN A MAGYAROSZAURUSZ, A MAGYAR NEMZETI DINOSZAURUSZ!!!!!!!!!!! Hazánk büszkesége!!!!!!
Na látod!
Te meg mindig azt mondtad, hogy itthon nálunk nem éltek dinoszauruszok...én meg sosem mondtam, csak mindig gondolkoztam, reménykedtem, hogy miért ne...hátha egyszer - ha már nem is élt itt , de - legalább csak átutazóban is járt erre legalább egy, és pont nem jutott tovább...tessék, most itt van NÉGY féle különböző, nemis csak EGY!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Én nem írtam azt sose,hogy Magyarországon nem éltek dinoszauruszok...Én azt írtam mindig, hogy ÓRIÁSI, Brontoszauruszméretű dinoszauruszok nem éltek soha, mivel már sokszor megemlítettem, hogy a dínók korában a Kárpát-medencét sekély tenger borította, amiböl csak a jelenlegi hegységeink emelkedtek ki, kis szigetekként...Ilyen kis sziget volt a jelenlegi Bakony is, ahol ugye a most megtalált leletek éltek egykor, dinoszauruszokként...Amúgy a fentebb fellinkelt cikk kissé zavaros, mivel a MAGYAROSZAURUSZ nemcsak a BAKONYBOL ismeretes, és nemis most fedezték fel...Már régóta ismert...Ami állatot most a cikk szerint felfedeztek 4-5 méteres ragadozódinoszauruszként KIZÁRÓLAG A BAKONYBOL(!!!) , azt NEM MAGYAROSZAURUSZNAK nevezték el szerintem...Főleg úgy, hogy a Magyaroszaurusz növényevő dinoszaurusz volt...Szóval engem kissé összezavart a cikk, mostanra már azt se nagyon tudom, hogy "ki kivel van" ahogy mondani szokás...Te el tudol igazodni a cikken?
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20220904- ... aggregator És akkor egy újabb érdekes dinoszauruszlelet, ezúttal Kanadábol...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. szeptember 4. 13:23 Én nem írtam azt sose,hogy Magyarországon nem éltek dinoszauruszok...Én azt írtam mindig, hogy ÓRIÁSI, Brontoszauruszméretű dinoszauruszok nem éltek soha, mivel már sokszor megemlítettem, hogy a dínók korában a Kárpát-medencét sekély tenger borította, amiböl csak a jelenlegi hegységeink emelkedtek ki, kis szigetekként...Ilyen kis sziget volt a jelenlegi Bakony is, ahol ugye a most megtalált leletek éltek egykor, dinoszauruszokként...Amúgy a fentebb fellinkelt cikk kissé zavaros, mivel a MAGYAROSZAURUSZ nemcsak a BAKONYBOL ismeretes, és nemis most fedezték fel...Már régóta ismert...Ami állatot most a cikk szerint felfedeztek 4-5 méteres ragadozódinoszauruszként KIZÁRÓLAG A BAKONYBOL(!!!) , azt NEM MAGYAROSZAURUSZNAK nevezték el szerintem...Főleg úgy, hogy a Magyaroszaurusz növényevő dinoszaurusz volt...Szóval engem kissé összezavart a cikk, mostanra már azt se nagyon tudom, hogy "ki kivel van" ahogy mondani szokás...Te el tudol igazodni a cikken?

A mini dinoszaurusz, az nem dinoszaurusz...itt aztán tényleg a méret a lényeg...

Nekem sem teljesen egyértelmű a cikkből, hogy ki kicsoda, és mi mennyi...úgy értettem, hogy 4 dínót találtak (némelyiket csak kis részben, pl egy fogat ), a 4közül az egyik az 5 méteres növényevő Magyaroszaurusz.

Itt egy másik cikk is, ugyanebben a témában, de ettől sem lettem okosabb.

https://24.hu/tudomany/2021/03/06/dino- ... y-hatszeg/
Válasz küldése