Csodálatos Univerzum, avagy csillagászat mindenkinek

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Csodálatos Univerzum, avagy csillagászat mindenkinek

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. július 16. 19:52 Hát...Annyi történt a távcsővel, hogy ugye a hosszú évek alatt aláment a por a lencséknek meg a prizmáknak...Ezért aztán kénytelen voltam szétszedni a távcsövet és megtisztítani az üvegfelületeket, ami sikerült is, csak aztán nem tudtam a kellő pontossággal összerakni újra a szerkezetet...Ugyanis akárhogy próbálgattam, sehogyse sikerült fedésbe hozni a két lencse képét, mivel ugye kétnézőkés távcsőröl volt szó...Így akkor már nincs évek óta távcsövem, és tartok tőle, hogy egy darabig még nemis lesz...
Oh, ez szomorú! ☹️
Na de nem voltak lencsevédői, nem tartottad tokban amikor nem használtad, hogy ne porosodjon?
S muszáj volt szétszedni?
Az nem jutott eszedbe, hogy egy ilyen bonyolult szekezetet nem biztos, hogy össze fogol tudni újra rakni?

Amúgy mekkora nagyítású, mennyire "komoly" távcső volt?
Milyen, mennyibe kerülne, amire nincs pénzed?
10*-s nagyítású "katonai" - talán már jó is - kapható 8-11.000 forintért, de láttam kereső távcsövet is 600ezer forint feletti áron is.
Ha tehetnéd, hogy nem nézed az árát, milyet szeretnél?

Ha bármit vehetnél, akkor távcsövet szeretnél, vagy akkor inkább többlencsés csillagászati teleszkópot? Az is 30ezertől...ára akár a csillagos égig is ér. 🤭

Amúgy...ööö...sok dolog van így nálatok, amit szétszedtél, aztán nem tudtad tökéletesen összerakni?

Viszont csillaghullást nézhetünk szabad szemmel is. Nálatok ez lehetséges? Mennyi fényszennyezettség van felétek?
Pesten sosem láttam, mióta kiköltöztünk, már van ebben az élményben részem.

https://femina.hu/terasz/meteorhullas-2 ... 4ac4e4ab89

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Hát...Ebben a mai totális gazdasági összeomlásban nekem még egy 1000 forintos távcsőre se nagyon lenne pénzem,nemhogy még egy 600 ezer ft-osra...Amúgy kb. 15-20 szoros nagyítású, egyszerű,olcsókategóriás vadásztávcsőröl volt szó eddig, szóval nehogy valami profi csillagászati távcsőre gondolj azért...És ezt a távcsövet nemcsak csillagászati célokra használtam, hanem ezt vittem magammal az erdőkre-mezőkre is...Ott meg ugye nem praktikus dolog tokban tartani, mert sose lehet tudni,hogy mikor bukkan fel valami olyan állat vagy madár, amit esetleg csak néhány másodpercig lehet látni...Na...Hát ilyen esetekben meg mire előszedném a tokjábol a távcsövet meg leszedném a lencsevédő sapkákat, már oda is lenne sokszor a megfigyelni akart dolog...Szóval a hosszú évek alatt az lett volna a csoda, ha nem koszolódtak volna el a lencsék! Így is kibírt a távcső azért vagy 10 évet szerencsére...De lehet,hogy idővel azt fogom majd csinálni, hogy kiszedem a lencséket a távcsőböl, és csinálok nekik egy új foglalatot...De ez se lesz egy egyszerű dolog szerintem, mivel ugye én egy humán, elméleti beállítottságú emberke vagyok ugye, aki a "szavak-gondolatok embere", és nem pedig a barkácsolásé! A dolgok GYAKORLATI KIVITELEZÉSE valahogy sose volt az erősségem...A fényszennyeződés településen kívül errefelé amúgy elhanyagolható...Persze nem biztos az, hogy ezt egy profi csillagász is így látná...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Tegnap este vagy 10 óra körül kimentem egész a falu szélére, ahol már csak minimális volt a fényszennyeződés, és kihasználva a derült égboltot, vagy egy órán keresztül néztem a hullócsillagok sziporkázását...Láttam vagy három, egész szép fénycsóvát is...A legszebb olyan volt, hogy majd a fél égboltot átérte...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20220902- ... aggregator Hm...Nem semmi dolog látni egy idegen naprendszerbeli bolygó képét...(Bízzunk abban mindig, hogy most kivételesen nem egy szelet kolbász képét látjuk kissé torzítva...)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20220827- ... aggregator Hát...Az utóbbi években bizony nekem is meg kellett szoknom a távcső nélküli égboltnézegetést, mivel már jó sok éve tönkrement az egyébként egyszerű, kis nagyítású, kétnézőkés távcsövem...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. szeptember 2. 22:02 Hát...Az utóbbi években bizony nekem is meg kellett szoknom a távcső nélküli égboltnézegetést, mivel már jó sok éve tönkrement az egyébként egyszerű, kis nagyítású, kétnézőkés távcsövem...
Nekem sincs távcsövem, soha nem is volt. Így én is csak szabad szemmel nézegetem az égboltot. S csak néhány éve van az a luxus, hogy mindezt fényszennyeződéstől szinte teljesen mentes környezetben tehetem.
ferke
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: ferke »

Tegnap este vagy 10 óra körül kimentem egész a falu szélére, ahol már csak minimális volt a fényszennyeződés, és kihasználva a derült égboltot, vagy egy órán keresztül néztem a hullócsillagok sziporkázását...Láttam vagy három, egész szép fénycsóvát is...A legszebb olyan volt, hogy majd a fél égboltot átérte...
Mindig arra gondoltam. A hulló csillag jelenség. Valójában fejlett űrjárművek mozgásának látványa.
Válasz küldése