Párhuzamos dimenziók, alternatív valóság, időutazás és hasonló dolgok

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Párhuzamos dimenziók, alternatív valóság, időutazás és hasonló dolgok

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Létezik, létezhet a mi jelen pillanatban ismert világunkon kívül másik - párhuzamos - dimenzió/dimenziók? Mi az az alternatív valóság? Lehetséges-e az időutazás, és ha igen, akkor miért nem? Miért vonz minket embereket mindezeknek a lehetősége? Hol vannak saját testünk határai, korlátai? Hova juthatunk el álmainkban? Hol van a határ a valóság és a képzelet között?

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Párhuzamos dimenziók, alternatív valóság, időutazás és hasonló dolgok

• Idézés

Titusz, említetted, hogy jó lenne bármikor visszautazni az időben, bármely pontra, hogy egy icipicit változtassunk, aztán, ha valami nem jön be, akkor megint újra indulnánk.

Igen, ez szuper dolog, addig amíg nem agyaljuk túl. Ha van valami, amit mindketten szeretnénk, tudjuk, hogy mikor és hol volt az elszalasztott időpont, visszamegyünk, találkozunk, hurrá, mindenki boldog, remélhetőleg egyikünk sem akar később visszamenni kijavítani. :D

Vegyünk egy masik példát: Mondjuk 1990-ben te megismerkedtél valakivel. Egy darabig minden rendben ment, aztán úgy döntöttél egy év múlva, hogy ez így nem jó, a legegyszerűbb lesz visszamenni egy évet, hogy megváltoztasd az egészet, inkább meg sem ismerkedsz vele.
Igenám, de ugye ha te időutazhatsz, meg én időutazhatok, akkor mindenki, így az adott hölgy is. Képzeld, ő is tudja, hogy kb. 2 hónapja romlott el minden köztetek és sejti, hogy te vissza akarsz utazni az időben őt kitörölni. Ő viszont mindent megtesz azért, hogy ez ne történjen meg, s ő is elkezd visszautazgatni az időben...neki viszont elég lenne az is, hogyha 3 hónapot utazna vissza...azt hiszem lenne nagy kalamajka...
Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Minek lenne kalamajka? A világ valójában csak egy KERET, egy SZÍNPAD mindenki számára, hogy tapasztalatokat szerezzen, meg megismerjen dolgokat...Egy KÖZÖS SZÍNPAD...De egy olyan színpad,ahol mindenki ÖNÁLLÓAN JÁTSZA A SAJÁT SZEREPÉT,A SAJÁT MAGA SZÁMÁRA...Úgyhogy egyáltalán nem lenne szükséges az,hogy mindenki csak ugyanabba a korba térhessen vissza...Lehet,hogy nekem mondjuk egy 1990 körüli időpont lenne ideális egy újrakezdéshez, másnak viszont mondjuk az 1996-os év...Vagy esetleg 1985... Nem értem,hogy mi ezzel a gondod? A "multiverzum elmélet" szerint,(Ami szerintem a világ valódi állapota einstein "téridőelmélet" agymenése helyett...) ahányszor visszamenne valaki egy múltbeli időpontba,annyiszor ágazna le akkor az élete egy új "valóságba"... Mindenkinek külön-külön...Úgyhogy nem ütköznének mindeközben az események sehogy sem...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Gondolom mivel manapság ugye einstein egy érinthetetlen szent tehénnek számít,meg egy földöntúli zseninek,egy tévedhetetlen prófétának,hát majd kis idő múlva kiderítik majd megint a "nagy tudósok-akadémiák" gond nélkül, hogy a fentebb belinkelt cikkekben szereplő dolgok azok csak " mérési hibák" eredményei...Ahogy annyi más dologgal kapcsolatban is történt az az idők folyamán, ami dolgok megkérdőjelezték ugye einstein egykori agyszüleményeit...(Gondoljunk itt pl.a sok olyan esetre,amikoris különböző kutatók FÉNYSEBESSÉGNÉL GYORSABB MOZGÁSOKAT-HATÁSOKAT dokumentáltak...Meg mértek...)
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Az emberek nem külön-külön élnek egymástól függetlenül, hanem összekapcsolódik az életük, a sorsuk: szülők-gyerekek, rokonok, barátok, ismerősök...Ha önmagunk életét megváltoztatjuk, megváltozik körülöttünk minden ismerősünk élete is.

Persze valószínű, hogyha nagyon "utazni" akarnék (az időben) , akkor nem érdekelnének mások, csak önmagam.

H.G. Wells : Időgép c. regényét te olvastad?

Egy másik kérdés: és az mennyire lenne jó, ha az emberek kényük-kedvük szerint bármikor időutazhatnának minden "visszatartó erő" nélkül? Gondolj csak bele: mindig mindenki olyan életet élne, hogy "ugyan, minden mindegy, nem érdekes, ha most sem lesz jó, így sem tetszik, majd visszamegyek és "kijavítom". Akár minden hónapban, vagy minden héten. "Kit érdekel, hisz nem mindegy?" "Tegnap elrontottam, lehet, hogy nam is elrontom, na és akkor mi van?" Érted ennek a "súlyát"?
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

A jelek szerint nem egészen érted a "multiverzum" lényegét...Úgy képzeld el a dolgot,mint egy sokszereplős,egyedi videójátékok végtelen halmazát...Minden ember, és "tudattal rendelkező dolog" egy egyszemélyes videójátékot játszik az életében...Ami játékban Ő A FŐSZEREPLŐ, mások pedig az epizódszereplők...És ez a mostani világ amiben élünk, ezeknek a "videójátékoknak" a KÖZÖS EREDŐJE...Mivel a "mélyben", a TUDATALATTIBAN, ugye össze van kapcsolódva mindenki tudata egy közös eredőbe...Minden bölcs ember tisztában volt azzal mindigis, hogy ez a mi itteni világunk csak egy nagy,közös ILLUZIÓ...A közös tudatok terméke,csatlakozási pontja,és vektora...Szóval éppen emiatt nem kell aggódnod,hogy mi lenne pl. velem akkor,ha visszamennél az időben,és ezálltal egy ÚJ VALÓSÁGOT nyitnál...Nem lenne velem semmi említésre méltó dolog...Létrejönne belőlem egy új példány, aki elkezdené akkor az ottani életét egy új valóságban...Mivel minden jel szerint már EDDIGIS végtelen számu variánsom élhet más idősíkokban,más dimenziókban...Pont úgy,mint bárki más esetében is...Eggyel több vagy kevesebb variáns szerinted számítana valamit? Nem számítana semmit sem...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nem érzem semminek sem a "súlyát"... Minek kéne éreznem? Ha egy videójátékban " meghaltál" és emiatt újtra kell kezdened a játékot, te érzed a dolog súlyát? Ez a mi világunk egy GIGANTIKUS VIDEÓJÁTÉK...Nem egyszeri valóság! És látod,erre egyre több a bizonyíték...(Pl.a fellinkelt cikkek is...)
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Nos... KONKRÉT TUDATOM csak EBBEN a dimenzióban van, amit most érzékelek, azok az ismerőseim akiket itt gondolok/ismerek olyan az Életem, a családom, a munkám, a munkahelyem, amilyennek ITT ismerem. (azt hiszem.)

Példák alapján meg szoktuk érteni egymast, ha másképp nem megy.
Értem a videojatékos hasonlatot, de egy olyan játékban nincsenek érzelmek, nincs tudatom, semmi nem fontos, nincs - ismét itt tartunk - TÉTJE.

DE, - a te elméleted szerint - ha én itt, most, "a mostani tudatommal" úgy döntenék, hogy vissza utaznék az időben 30 évet, mert más életet szeretnék élni, akkor - hozom a példát - az azzal járna, hogy ITTHAGYOM pl. a gyerekemet, ebben a világban, és lehet, (valószínű) hogy soha többé nem térhetek vissza hozzá.
Mindig fogom tudni, hogy a "másik életemben" otthagytam/magára hagytam valakit, s mindig eszembe jutna, hogy hogy él nélkülem, hogy dolgozta fel azt, hogy "elhagytam"? Érted ezt?

Ha te MOST visszautaznál az időben, nem hianyozna senki/semmi abból, amit itthagysz?

Más:
Most 45 éves vagyok. Ha visszautazom 1990-be nem leszek 15 éves. 45 éves leszek, a mostani tudatommal 1990-ben...
Válasz küldése