Különleges tárgyak

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Különleges tárgyak

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Igen...Ebben igazad van tökéletesen...Az olyan ember, aki talál magának bármilyen számára fontos hobbit, mindig értékesebb életet él az olyan alakoknál,akik mondjuk kábítószer mámorban fetrengenek állandóan valami közpark bokrai között elhasznált injekcióstűkkel körbevéve, vagy korhelyként könyökölnek valami kocsmaasztalnál eltompult aggyal,meg szemekkel...Koszos-mocskos söröskancsók társaságában...

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Titanic 1912 Wreck-1:100 scale model by Jason King...Nézd csak meg Szami ezt a videót...Jó sok munkája lehetett benne a Titanic model készítőjének...Azért már ehhez is kell igencsak fanatizmus...Hogy valaki ENNYIRE Titanic rajongó legyen...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Wintergatan-Proof of Concept...Hű...Azt az eget...Ez a videó sem semmi a "golyós mechanikus szintetizátor" bemutatásának és megalkotásának a terén...Ez a gép már tényleg maga lehet a TÖKÉLETESSÉG...És micsoda hangzása van a szerkezetnek! A készítője szerintem vitán felül egy zseni...Egy Babbagéhez mérhető illető...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://femina.hu/terasz/irogep-rajz/ Sose gondoltam volna azt,hogy az egyszerű, mechanikus írógép még rajzolásra is alkalmas...Szinte hihetetlen a dolog,hogy a cikkben bemutatott rajzokat ilyen gépekkel "rajzolták"...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://player.hu/highlife/top-5-ezek-a ... gabb-orai/ Gyönyörűek ezek az órák valóban, de ettöl függetlenül én azért milliókat nem adnék egyikért se...Még akkor sem,ha megengedhetném magamnak a dolgot...A legszebb óráért (Azért a fehér,több számlapu óráért,amelyik a 4-es szám alatt szerepel...) is max.ha 10 ezer ft-ot adnék...De inkább csak 5-öt...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Mechanikus írógéppel való rajzolás:
Kis bemutatót azért szívesen vettem volna.
Próbáltam ránagyítani a képekre: talán leginkább írasjeleket használ, legalábbis nekem úgy tűnik.
Érdekes, tetszik.
Ez szintén tűnhet "haszontalan" foglalatosságnak, de már megbeszéltük a múltkor, hogy bárcsak mindenki inkább ilyen haszontalanságokkal kötné le magát más dolgok helyett.

Azon gondolkoztam, hogy Lőrincz L. László mennyire népszerű lenne, ha még erre IS tudná használni a híres Erika írógépét. :surprise:

Saját grafika lehetne a könyvei hátulján... :viragot:

Órák:
Titusz, ezek szerint neked is 4. sorszámú "versenyző" tetszik legjobban?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Én ezt a hangszert sem ismerem.

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hát...Az tényleg érdekes dolog lett volna,ha Laci bácsi regényeinek a hátsó borítólapján nem ő maga pompázott volna "Sherlock Holmes" sapkákban meg hasonló szerelésekben mint valami fenomén,hanem mondjuk ilyen,írógéppel készített rajzok lettek volna a fényképek helyett...Szerintem egy ilyen variációval mindenki jobban járt volna...Amúgy a fenti cikkben szereplő órák közzül neked melyik tetszett a leginkább? És mit szóltál az árukhoz? Mondjuk akár kapitalizmus van jelenleg,akár nem,de egy karóráért(!!) elkérni 8,9 millió fontot?(Forintban az vajon mennyi lehet? Bele se merek gondolni...) Hát...Ilyen esetben ha rajtam múlna a dolog, én bizony Sztálin módszerét alkalmaznám kíméletlenül és azonnal:20 év GULÁG Kolimán mind az eladónak, mind a vevőnek...Mert az ilyen tranzakció az NEM NORMÁLIS DOLOG! Beteg elme kell az ilyesmihez már...Súlyosan kapzsi és agybeteg elme...Meg jellem...Amúgy a számlapok alapján meg tudod fejteni azt,hogy az álltalam kedvelt óra három kis számlapja mi a csudát mutathat? Én sehogyse tudok rájönni...És arra sem,hogy a két kis ablakban lévő feliratok mit jelentenek...Vagy mit mutatnak...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Érdekes és furcsa az a hangszer valóban a fenti videóban...Hogy honnan találsz rá mindig az ilyesmi videókra? Mindenesetre kellemes hangzása van annak az eszköznek vitán felül...Olyan az is tisztára,mint valami mechanikus szintetizátor...És ráadásul meglehetősen egyszerű szerkezetnek is tűnik...De hogy mi lehet ez? Halvány fogalmam sincs róla...Nincsen semmi támpontod azon téren,hogy mi is lehet ez az eszköz?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Órák:

A fentiek közül nekem is a 4. rajtszámú fehér Patek Philippe tetszik legjobban, ill. még az utolsó (vagyis az első helyezett), na nem azért, mert az a legdrágább, hanem, mert látszik az óraüvegen "számlapon" keresztül maga az óraszerkezet is, el tudnám nézegetni működés közben. És érdekes a kék mutatóival, még ha az kissé nehezebben látszik is.
DE...túl kevés vagyok én ahhoz, hogy felfogjam, , higy egyáltalán felérjem ezt az egészet ésszel...és olyan szemmel lássam ezt , mint ők, akik megveszik, akik megtehetik, hogy megvegyék, s akiknek ez az élet/életszínvonal kell

https://kronometer.hu/2017/10/27/rekord ... arveresen/

Titusz, aki gyűjtő, és...szóval, tudod, vannak - sajnos - olyan magasságok, ahol, akiknek ez a pénzösszeg már...ahhh...
Szóval pénzük, mint a pelyva, a státusz, a sznobizmus a lényeg...fel sem fogják, vagy nem is érdekli őket, hogy amennyi pénzért ők karórát vesznek-eladnak-gyűjetenek, azzal teljes afrikai országok ivóvízkészletét, vagy egy évi élelmiszerellátmányát lehetne fedezni.
Vagy egy hazai faluét...hol érdekli őket?

Nézd meg csak ezt az ürgét, ("fullgazdag magyar bácsi") hogy beszél az órákról, a gyüjtőszenvedélyéről, az értékekről, hogy egy óra apáról fiúra száll...és hát a Patek Phillipe-ről is beszél...így találtam rá.
Talán amire magam is rájöttem:
A két szögletes mezőben a "nap" és a "hónap" szerepel. Alul Holdnaptár, a hónap 31 napja, az óra öröknaptáras, tudja, hogy melyik hónap hány napos, csak szökőévekben kell állítani rajta.
Egyetlen videót sem talaltam,amelyiken mozognának a mutatói, így nehezen saccolom be, hogy a kis számlapokon épp melyiken mi lehet.
De a gazdag bácsi nagyon okosakat is mond ezekről az órákról...talán ez is itt van:

Én nem tudom, mi az a kronográf, mi a tachiméter, s nem is biztos, hogy nagyon mélyen bele szeretnék bonyolódni...
Szóval hoztam neked videókat, cikkeket, sajnos magyar nyelvűt nemigen találtam, bár nekem a cikkeknél felajanlja a fordító automatikusan a forditást, elég tűrhetően is fordít.
A videóknál már más a helyzet, ott nincs fordító, de ha van türelmed, meg érdekel, akkor meg lehet belőle - csekély angol tudással (nekem sem sok van) ezt-azt érteni...végül is közben az órát mutogatják is... hátha megértesz valamit, ha érdekel annyira, hogy végignézd.

https://www.phillips.com/article/741816 ... 18-trilogy

https://www.italianwatchspotter.com/151 ... -philippe/

Válasz küldése