Különleges tárgyak

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Különleges tárgyak

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Hogy akadok ilyen különlegességekre? Tudod, elém ugranak itt-ott. Biztosan vonzom őket...
:D

Az a hangszer a Harpejji (Harpeji).

Erről sem igen találtam magyar nyelvű oldalt:
Ha jól értelmezem elektromos, 24 húros, hárfára ill. gitárra emlékeztető (hasonlító) hangszer.

https://888.hu/szabad-vasarnap/egeszen- ... l-4051034/

Itt is csak "nyers fordítást" említ:

https://m.facebook.com/permalink.php?st ... 9127508751

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Azért én továbbra is azt mondanám, hogy aki egy KARÓRÁÉRT kiad mondjuk mostani árakon egy 10 ezer ft-nál többet,az olyan szerintem NEM NORMÁLIS EMBER...Az ilyen az ELMEBETEG...A "gazdagság" meg nem tompítja azt,hogy az ilyennek igazábol kényszerzubbonyban lenne a helye...Viszont mivel ugye "kapitalizmusban" élünk jelenleg,hát a kutyát sem érdekli az,hogy valaki elmebeteg,ha egyszer ugye tele van pénzzel...Rögtön "köztiszteletben álló, irigyelt és igényes,szenvedélyes gyűjtővé" válik az ilyen illető...Hát...Azért én továbbra is csak azt mondanám,hogy ha rajtam múlna a dolog, akkor az ilyen "gazdag gyűjtők" vagy 20 éven keresztül fűrészelnék reggeltöl estig a fát a szibériai tajgában,minusz 30 fokos hidegben...Hátha ilyen módon megtanulnák a viszonyítást...Hogy mi mennyit is ér valójában...Valszeg a 20 év GULÁG után rögtön tudnának mit kezdeni a pénzükkel,ha már addig nem tudtak...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Érdekes hangszer ez a "Harpeji" kétséget kizáróan...Nagyon magával ragadó a hangzása, de tudod,hogy nekem mi a furcsa rajta? Az,hogy nem látni ahogy pengeti a húrokat a zenész...Te látod,amikor pengetik a húrokat? Én csak azt látom mindig,hogy hol itt-hol ott fogja le a húrokat a zenélő, de a pengetés folyamatát valahogy sose látom...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Joueuse de Tympanon-Automata...Nem semmi ez a zenélőbábu...És ha belegondolok,hogy vagy 250 évvel ezelőtt készítették,hát...Teljesen el vagyok ámulva...Bámulatos,hogy mire volt képes akkoriban a mechanika tudománya...Meg némely szakavatott mestere...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Ez számomra kicsit hátborzongató...tudod miért? Mert az a régi borzadályos film jut róla eszembe... szerintem sejted melyik...most nem jut eszembe a címe.
Amikor az az őrült professzor robotokat készít az emberekből...sakkozógépet a sakkozóból meg a sakkozó zongorista barátnőjét is magához édesgeti...tudod...

Szóval most leginkább a hideg futkos a hátamon...amúgy sem szeretem a bábokat sem, meg a játékbabákat sem, mert olyan merevek és - szerintem - rémisztőek...szóval ez a kompozíció így együtt számomra maga a borzalom...nem tudom milyen lelki trauma érhetett előző életemben, de kisgyerek korom óta irtózom mindenféle játékbabától...tudom, a zene lenne a lényeg, de én jobban örültem volna, ha inkább csak egy sima zenedobozt látok.
NyűgösFred
x 65
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Azt a sakkozóst szerintem láttam. Kutyát is csinál birka agyból.
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

"Gondolkodó robotok" a nevezett film címe...Sajnos nem tudom fellinkelni,mivel már levették a filmet a netröl ahogy elnézem...A csudába...Pedig nemis olyan rossz az a film,bár gyerekeknek tényleg jobb inkább nem megnézni,mivel azért elég nyomasztó és félelmetes az az alkotás, még felnőtt fejjel nézve is...Az alkotók gondolom valóban az ilyesmi zenebabákrol vehették az alapötletet,meg legfőképpen ugye a Kempelen sakkautomatájárol...Amúgy ha mai fejjel nézve is kicsit "félelmetes" ez a videón szereplő zenélőbábu,akkor képzeld csak el azt,hogy még 1775-ben milyen félelmetes látvány lehetett a jónépnek...De gondolom már akkoris voltak olyan emberek,akik szerettek borzongani is időnként egy kicsit...De az én szememmel nézve inkább CSODÁLATOS ez a szerkezet,mint borzongató...Micsoda mechanikai tudás kellett egy ilyen bábu elkészítéséhez! Számomra inkább ez a dolog az ami félelmetes,nemis annyira maga a szerkezet...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

NyűgösFred írta: 2020. október 28. 20:08 Azt a sakkozóst szerintem láttam. Kutyát is csinál birka agyból.

Feltételeztem, hogy az állatokkal kezdte a kísérletezést, bár számomra a végén kissé zagyva volt, hogy az állatokat konkrétan épp merre/melyiket mivé operálgatta át. Birka agyat tett a kutya agya helyére? Csak az rémlik, hogy ott ugatott a kutya, de az is valami módon preparált/átalakított volt. Mintha kihúzták volna a konnektorból, (ez mondjuk már nálam is kiverte a biztosítékot :surprise: ) s akkor állt le, nem? (Most sajna nem tudom megnézni a filmben.)
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Igen, a "Gondolkodó robotok". Videán mondjuk fenn van, de csak regisztráció után tekinthető meg.

A mai gyerekek már lehet, hogy ilyen filmtől/pontosabban technikától nem ijednek meg, egy videojatékban több borzalmat látnak, fél perc alatt lelőnek, leszúrnak 200 embert mindenféle érzelem nélkül...
Számomra sem konkrétan félelmetes, csak én utálom/undorodom/kiver a víz mindenféle bábutól, vagy babától.

Néztem én már rengeteg thrillert meg horrort.
Ez sem nem véres, sem nem annyira pszichothriller, s persze számomra is megmosolyogtató a 70-es évek beli technikai megvalósítás.

Persze leginkább ez is az elmére hat, tehát nevezhetném pszicho-thrillernek, mert azért rémisztő, mert belegondolunk, hogy ilyen akár lehetséges is lehetne, persze, csak épp mai eszünkkel tudjuk azt is, hogy nevetségesen kivitelezhetetlen mindez, ezért nem hat úgy ránk. Függetlenül attól, hogy a mai gépek/robotok/a mesterséges intelligencia ma már sokkal fejlettebb szinten áll, mint azt a film készítésekor el tudták volna képzelni.

De az 1700-as évek végén nyilván sokmindenki legalább annyira irtózhatott egy olyan "eleven zenélő bábutól" - MŰEMBER-től, mint én e filmbeli sakkozó borzadálytól.

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Harpejji

Talán ezek a videók segítenek.
(Bocsi, nincs magyar nyelvű.)

Amennyire én értem (és gondolom): Ha egy gitár húrjait nem lenyomod, hanem ráütsz annyira, hogy hozzáütődjön a gitár nyakához, az is megszólal. (Pláne, ha elektromos, jó hangosan :) )

Az alábbi videón látszik, (2:30 - 2:50 között) hogy viszonylag erősen kell leütni a húrt, ahol csak lenyomja, nem, (vagy csak alig) szól.

Itt pl egy oktató videón mutatja, (kb 19 mp-nél) hogy nem pengetni kell a húrokat (bár úgy is szól)

De lehet nyúzni/húzni is a húrokat. Akárcsak egy gitárnál.

És manapság már egy hangolás is pikk-pakk megvan a megfelelő szerkezettel:

Remélem, tudtam segíteni.
Ha van a családban angolul értő,szerintem tud neked akár fordítani is.

Egyre jobban tetszik nekem ez a hangszer:

Beethoven: Holdfény szonáta. Imádom!

Vagy épp Toto, ha könnyűzenére vágyunk:

Válasz küldése