"Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: "Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Oh, ez nekem csalódás! Azt hittem, hogy ezek "igazi" "régi" gőzmozdonyok...😢

Amúgy nem hiszem, hogy attól kellene "félni", hogy nagyon elszaporodnak ezek a vonatok.

Amennyire én tudom, ezek csak alkalmanként, "nosztalgiavonatként" járnak, pl. Gyereknapon vagy ilyesmi. Nagyon ritkán hallom, vagy épp látom.

(De majd megpróbálok utána olvasni/keresni, hogy mi a helyzet ez ügyben.)

Titusz
Nem: Férfi
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Pedig mondom: Ezek a GÁZOLAJFŰTÉSŰ GŐZMOZDONYOK nagyon praktikus és hasznos jószágok! És jól beválnának a rendszeres vonatközlekedések világában is, mivel EGYSZERŰ SZERKEZETŰ, OLCSÓ, MEGBÍZHATÓ MŰKÖDÉSŰ, CSENDES járművek...Minden szempontbol hasznosabbak és praktikusabbak, mint a hagyományos DÍZEL, VAGY VILLANYMOZDONYOK! Ha teheted, majd próbálj ki néhány utazást az ilyen OLAJFŰTÉSŰ GŐZMOZDONYOKKAL húzott vonatokon, és majd meglátod, hogy milyen pompás élmény lesz...Semmi zúgás,semmi dübörgés, csak a hangulatos pöfékelés fog hallatszani a mozdony irányábol...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

És ez?

Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Ez is olajfűtésű gőzmozdony...Első pillantásra is látszik...Figyeld csak pl. azt a jelenetet, amikor a kamera benéz egy pillanatra a tűztérbe! Az egy "olajkályha" tűztere volt, nem egy "szeneskazáné"... De nincs is ezzel semmi gond, vagy szeretnél megfüstölődni mint egy rúd kolbász, utazás közben? Engem mondjuk sose zavart a gőzmozdonyok általi megfüstölődés, de azt nemmagyon hiszem,hogy téged se zavarna...Majd figyeld, hogy mikor fog felétek is járni ilyen nosztalgiagőzös, aztán ha módod lesz rá, próbálj meg majd felszállni valahol a szerelvényére...Nagyon hangulatos utazás lesz, majd meglátod...A mozdony az végülis VALÓDI,SZABVÁNYOS GŐZMOZDONY MINDIG, csak a fűtése az, ami nem a megszokott...Ennyi csak a különbség...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Száll a 424-es...Ezen a videón látható egy "valódi", széntüzelésű gőzmozdony...Látod a sűrű füstöt, ami a kéményéböl ömlik? Na erröl lehet mindig felismerni a "békebeli", szenes gőzmozdonyokat...Ami amúgy pontosan ugyanaz a szerkezet mint az olajosoké, csak ezt akkor szénnel fűtik...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. augusztus 21. 13:16 Majd figyeld, hogy mikor fog felétek is járni ilyen nosztalgiagőzös, aztán ha módod lesz rá, próbálj meg majd felszállni valahol a szerelvényére...
Lehet...de nem hiszem, hogy költeni akarnék rá.
Vagy azt gondolod, csak úgy jó rá a szokásos bérletem? Akkor ismétcsak nagy tévedésben vagy.
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Te tudod a dolgot...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

https://24.hu/belfold/2022/08/22/komaro ... nd-vitezy/ Nade egy újabb örömhír akkor...Egész szimpatikus ember nekem ez a Vitézy Dávid így...Az a kényszerzubbonyba való, súlyosan kretén Gyurcsány eszelősen építette lefele a vasutat is ugye a hajdani regnálása alatt, mint annyi de annyi más területet is, (Dehát egy minősíthetetlen, közveszélyes elmebetegtöl mást ugyan mit is lehetett volna várni...) ez a Vitézy meg már hosszú ideje próbál ugye ÉPÍTENI minden területen !! Úgyhogy ez bizony elismerésre méltó dolog!
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

https://foldjaro.hu/fekete-volgy-regi-kisvasut/ Szörnyű látványt nyújtanak ezek a képek...Pedig fénykorában nagyon elragadó lehetett ez a kisvasút...
Válasz küldése