"Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

"Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Akkor íme, itt van a vonatos topik, közkívánatra a téma szerelmeseinek. Jöhet ide bármi, ami vasúttal-vonatokkal-vonatozással kapcsolatos.

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: "Hegyek között, völgyek között zakatol a vonat"...

• Idézés

Hív a vasút, vár a MÁV - Kisfilm 1978-ból

Idén (2021.) 175 éves a magyar vasút.

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Hát igen...A 70-es években aztán vonatozhatott az ember kedvére, tele volt az ország vasútvonalakkal...Ma meg helyettük tele van rohadt-tetves autópályákkal...Hú...Hogy döglene meg holnapra az a ganaj Gyurcsány, aki kitalálta ugye ezt a semmirevaló "autópálya,autópálya hátán" koncepciót, dehát egy értelmi fogyatékos elmebetegtöl amúgyis mit lehetett várni, ugye? Bezáratott az az állat rengeteg vasútvonalat, és helyettük meg építtetett HITELEKBÖL(!!) , számolatlan milliárdokbol,(!!!) rengeteg SEMMIREVALÓ, idióta autópályát! De most állítólag az EU. ösztönözné a vasútfejlesztést széphazánkban újra...Aztán,hogy mi lesz belőle, az viszont nagyrészt még a jövő zenéje...Mindenesetre itt felénk Borsodban nagy vonalfelújítás volt ddigis az elmúlt 1-2 évben...De persze még véletlenül sem a festői szépségű és a TEHERFORGALOMBAN-TURIZMUSBAN beláthatatlan lehetőségekkel bíró Szerencs-Hidasnémeti vonalat "modernizálták" csilivilire, hanem a világ életében teljesen jelentéktelen Hatvan-Miskolc-Szerencs-Sátoraljaújhely vonalat...Még Hatvan-Szerencs között mondjuk van is mindig forgalom, mivel ez a szakasz a FŐVONALON fekszik, nade Szerencs után már a vonat ELKANYARODIK egy teljesen jelentéktelen irányba(!!) , Sátoraljaújhely végállomással...Istenem az égben...Ekkora barmokat! Bár az is igaz, hogy ez a dolog már gyerekkoromban is így volt...Amíg a Szerencs-Hidasnémeti vonalon a szegény kisteljesítményű gőzmozdonyok húzták nagy erőlködve a KILOMÉTER HOSSZÚ, (!!) és magasan megrakodott kocsikbol álló TEHERVONATOKAT és az utasokkal állandóan teli személyvonatokat a FESTŐI SZÉPSÉGŰ tájon, addig a MINIMÁLIS FORGALMÚ Szerencs-Sátoraljaújhely vonalon meg ugye DÍZELMOZDONY járt nagy látványosan 5-6 hatalmas és hosszú expresszkocsit húzva, egész Újhelyig!!!!! Aztán meg ezeken a hatalmas expresszkocsikon ült vagy 10 utas összesen...Az egész, hosszú szerelvényen...Máig is emlékszem arra,hogy anyámék állandóan emlegették is, hogy NEM NORMÁLIS EZ A MÁV!!! Ilyen menetrendeket öszeállítani? De ahogy elnézem a dolgokat, bizony manapság sem másabb a helyzet! A szegény Szerencs- Hidasnémeti vonal teljesen le van SZÁNDÉKOSAN ROHASZTVA,el van jelentéktelenítve a mai napig is, azt az idióta Hatvan-Sátoraljaújhely vonalat meg most modernizálták úgymond Istentudja hogy mi milliárdokért!!l De,hogy MINEK, azt senki sem tudja...Hiába na...MÁV...Aztán ezzel az egy szóval el is mondtam ugye mindent erröl az egészröl...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Szóval megtörtént nemrég akkor a nagy vonalfelújítás a Hatvan-Sátoraljaújhely vonalon...Olyan szinten lett "modernizálva" a szakasz, hogy állítólag már nincsenek is vasutasok azon a vonalon szolgálatban, mert AUTOMATIZÁLVA van minden! És számítógépek irányítják az egész vonalat...Viszont ezen dolgok után aztán nemis kellett sokat várni ugye az első rettenetes botrányra! Vagy 2 napja történt az a nem mindennapi eset,hogy Szerencstöl nem messze, KÉT SZEMÉLYVONAT EGYMÁSSAL SZEMBEVÁGTATOTT TELJES SEBESSÉGGEL ezen a nemrég felújított Szerencs-Sátoraljaújhely szakaszon...Állítólag a borzalmas katasztrófa csak MÁSODPERCEKEN MÚLT! Mivel nagy nehezen sikerült megállítani aztán a két, egymással szemberobogó vonatot, de úgy,hogy csak vagy 50 méterre sikerült megállniuk egymástol...Úristen!!!! Ez a botrány aztán nem semmi eset lehetett!!! Rendőrök is helyszíneltek órákon át az eset kapcsán, úgyhogy aztán a Szerencsre tartó vonat vagy 3 órát késett emiatt!!!! Mit szólsz ehhez a borzalmas cirkuszhoz, Szami? Hallottál már ilyen esetröl?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Nem tudok nyilatkozni. Sosem jártam azon a vonalon.

Amerre én járok, a múltkor felborult az egyik vágányon egy tehervonat egyik vagonja, a gabonaszállítmánya a sínekre és mellé borult. Meg talán még a mellette lévő sínpárra.

Van ott vagy 8 vágány, ez talán a 6.-on volt, délután-este 5-6 órán keresztül 1,5-2 órás késésekkel jártak a vonatok, pontosabban minden második: a fél óránként közlekedő vonatok helyett most óránként járt vonat, tehát csak a zónázókat indították, melyeket most minden megállónál megállítottak.
Tudjátok, 5 órakor, pontosabban 3/4 6-kor elértem a 4 órás vonatot! Na, mi ez, ha nem időutazás?

Az egyik oldalág felé csak mentesítő buszok jártak.
Persze azt is hallottuk, hogy a kisiklott vagon a váltót is megrongálta, nyilván emiatt is volt a fennforgás.

Másnap reggeltől (vagy éjféltől, ezt nem tudom) egy olyan 10 km-es szakaszon már egyáltalán semelyik irányba nem ment egy vonat sem, busszal pótolták azon a szakaszon - nem értem miért, ha előző nap is meg tudták oldani, hogy járjanak, én feltételeztem, hogy már éjjel feltakarítottak.
Még jó, hogy aznap alapból szabadságon voltam, egyébként jó lett volna vonat-busz-újra vonat megoldás - ki tudja mekkora késéssel - bejutni munkahelyre és vissza.
Csak a nemzetközi (asszem 2 vonatot) engedték el arra egész nap, s erre rá 2 napra állt csak teljesen helyre a rend. A vonatok már jártak, és "csak" 10-20 perces késéssel.
Szóval ugye a baleset napján belefutottam ebbe délután, másnap nem mentem dolgozni, harmadnap pedig legnagyobb meglepetésemre a vonat még mindig ott állt, a közepén felborult vagonnal, igaz a széthullott rakományt már összeszedték/feltakarították.
Meglepődtem, hogy 3 nap alatt még nem találtak semmit, amivel a helyére lehetett volna tenni a vagont.

Általában havonta egyszer van egy olyan 20-30 perces késés, ezt még viszonylag tolerálják az emberek/toleráljuk, de amikor ez 2 hétenkénti 1-2 alkalomra szűkül, (ne adj'Isten, heti kettőre - erre is volt már példa) akkor azért már háborog az utazóközönség.

Szóval ezek után én már nem mondok semmit.
Illetve csak azt szoktam mondani, amit ők szoktak: "Köszönjük hogy a vasutat választotta!!!"
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Viszont az "vicces", hogy amint valami gikszer van, egyetlenegy kalauzt sem lehet találni. (Máskor akad akár kettő is egy vonaton.)
Nehogy meg lehessen tőlük érdeklődni, hogy mi a bánat van...
Szerintem olyankor bujkálnak, nem mernek az utasok szeme elé kerülni. :D
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Én annak sem örülök, hogy a 4-s metrónak sincs vezetője.

Elgondolkoztam ezeken a saját magukat vezető autókon, meg amelyik saját magától beparkol. Láttam videón a tananyagban. Fazonkám mindent elengedett, autóka szépen beparkolt...

Hát tudjátok, amennyit én szenvedtem azzal, hogy megtanuljak jól parkolni...lehet, hogy precízebben meg gyorsabban csinálják ezek az önmagukat vezető autók, mint én, de nem tudom megbíznék-e maradéktalanul egy ilyenben.

Fred, neked, mint gyakorlott, profi járművezetőnek mi erről a véleményed?
(Vezetés oktatóm egy szóval jellemezte: "Hülyeség!")
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Én világéletemben nagy vonatrajongó voltam, éshát az vagyok ugye a mai napig is...A közúti autó és buszközlekedést meg világ életemben utáltam,és kerültem,ahogy csak tudtam...Hű...De jó volna, ha nálunk is olyan szervezettség lenne mint mondjuk Japánban, ahol ugye köztudott dolog az, hogy ha már 5 percet késik egy vonat, akkor még aznap este le is mond azonnal az éppen aktuális közlekedési miniszter...Nálunk meg ugye a késésekért felelős MÁV igazgatókat még ki is tüntetik, meg elő is léptetik a "kiváló munkájukért" (??)...Azért egy borzalom az, hogy MILYEN EMBEREK(?) KERÜLNEK örökösen vezetői pozícióba nálunk...Akik ugye még akkoris semmi trágyák, amikor pedig még tétje sincs a dolognak...Írtam már neked sokszor Szami, hogy gyerekkoromban rengeteget utaztam a Szerencs-Hidasnémeti vonalon...Éshát a Tállyai állomáson is leszálltam néha a szüleimmel, amikor pl.az ottani Várhegyre mentünk kirándulni...Úgyhogy emlékszem arra,hogy ezelőtt vagy 40 évvel az állomás épülete mellett volt egy kis szökőkút, a medencéjében ARANYHALAKKAL!!! A mai napig is emlékszem erre a hangulatos kis szökőkútra...Vagy 3-4 évvel ezelőtt, amikor megint arra vonatoztam, a vonat ablakábol láttam ismétcsak ezt a kis szökőkutat, azaz csak az építményét meg a medencéjét,mert maga a szökőkút jól láthatóan már évtizedek óta nem üzemelt...Na de most jön a lényeg...A szerencsi állomásra visszaérve és ott nézelődve, egyszercsak láttam néhány vasúti "nagykutyát" mászkálni a forgalmi körül,meg valamin jókat derülni...Mivel ott lófrásztak ezek a figurák tőlem nem messze, idővel szóbaelegyedtem velük...És ha már beszálltam énis a társalgásukba, hát akkor felhoztam nekik a Tállyai szökőkút esetét is többek között...Kérdeztem a fickóktol, hogy miért nem üzemelik be újra azt a kis szökőkutat ott Tállyán? Akár még aranyhalak nélkül is? Erre a vasúti nagykutyák elkezdtek nagy hangon tanakodni előttem,hogy: "Igen! Tényleg nemis volna rossz dolog újra beüzemelni azt a kis szökőkutat Tállyán...Na...Majd utánanézünk a dolognak"!! Ennek a nagy fogadkozásnak egész megis örültem, úgyhogy meglehetősen jó hangulatban vettem aztán búcsút ezektöl a vasutasfőnököktöl...Éshát utána aztán abban voltam egész mostanáig,hogy be is üzemelték valszeg idővel azt a kis szökőkutat sikeresen,ha már egyszer ugye megígérték nekem a dolgot nagy kedélyesen...Na...Hát vagy egy hónappal ezelőtt vonatozgattam megint ezen a Szerencs-Hidasnémeti vonalon, és kíváncsiságbol leszálltam a vonatrol Tállyán csakis azért, hogy elgyönyörködjek majd egy kicsit ebben az immár újra működő, hangulatos szökőkútban...Aztán itt, ennél a pontnál ért akkor a hidegzuhany, ahogy mondani szokás! Ugyanis amint az rövidúton kiderült, a szökőkút nemhogy nem működött, de mostanra már el is bontották(!!) az egész építményt(!!) úgy, hogy már nyoma sem volt...Hát...Ennyit lehetett akkor hinni a Szerencsen látott vasúti főnököknek ezek szerint...Nemhogy nem indították újra a szökőkutat, de még a már több évtizede működésböl kivont létesítményt is maradéktalanul elbontották!! Csakazértis! Gondolom azért,hogy nehogy mégegyszer egy hozzám hasonló hülye megint rájuk kérdezzen valahol, hogy dehát miért nem üzemelik be újra azt az egykori szép kis szökőkutat ott, Tállyán! Szóval EZ már megint szokás szerint MAGYARORSZÁG...Meg ez a MÁV!! De már nemis mondok semmit sem erre az egészre...Én voltam tényleg a hülye,hogy egyáltalán szóbahoztam a szökőkút témáját annak a sok sunyi ganénak...Ez mondjuk tény és való! Úgyhogy azóta már megbántam ezerszer a dolgot...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hm...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Úgyis megkérdeznéd, hogy hogy értem ezt a "Hm..."-t.

Hát sokminden eszembe jutott.

Az, hogy miként látja egy gyermek a dolgokat, hogy miket jelentenek számunkra a gyerekkori emlékeink, hogy mennyit változott a világ, hogy ahhoz képest, hogy hogy állítod be magad mindig, (egy morcos medvének, ha másokkal való kommunikációról van szó) ahhoz képest most kaptam rólad egy pozitívabb kicsengést=szóba állsz számodra idegen emberekkel, de látom a felnőttként gyermeki naivitást is = miből gondoltad, hogy valami változna amiatt, mert beszélgettél velük, mellesleg a világ is más, ha ma aranyhalak lennének ott, hetente-naponta lehetne cserélni őket...ellopják, kigyilkolnák őket stb. Bocsánat, megint túl személyes vagyok, s nem tudom, mit írhatok le.
Csak remélem, hogyha leírom/nám most a VÉLEMÉNYEM, akkor nem veszed ismét MINŐSÍTÉSNEK.
(Pedig valahol - sajnos - az, most is.)
Amikor valaki - mondjuk te - személyes élményét osztja meg, azt nem lehet másképp szemlélni, csak személyesen. Mert kap az ember róla egy képet, egy mozaikkockát a viselkedéséről. Ahogy most is volt, ahogy olvastam a soraidat.

A CSAK fórumismerettség ellenére azt hittem a kettőnk kapcsolata már van annyival több, hogy megfogalmazhatom szabadabban, lazábban is egy-egy gondolatomat feléd, hogy talán nem kell minden egyes szavam szigorúan megválogatni, mint mondjuk egy-egy másik fórumtárs irányában teszem folyamatosan, akit nem ismerek annyira, mint téged.
Sajnálom, ha a kötetlenségem - a jelek szerint - olykor túlzott szókimondásra, akár negatív véleménnyilvánításra is sarkall.

Minthogy kaptam már tőled én is nyit fórumon is pozitív és negatív kritikát, meleget-hideget egyaránt (mikor hogy), nem gondoltam, hogy egyszer problémát okozhat köztünk, hogy egyenesen, nyíltan leírom, amit gondolok.

Szóval a "Hm..."- azt jelenti, hogy: "akkor most mit is reagáljak erre" a múltkori dorgálás után.
Másrészt tudod, hogy nem az én stílusom az, ha béklyóba kötik a gondolataimat, akkor inkább nem mondok semmit...
Válasz küldése