A Szovjet nép ellen elkövetett háborús bűnök

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 57
x 18
Kapcsolat:

A Szovjet nép ellen elkövetett háborús bűnök

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Titusz
x 28
Kapcsolat:

Re: A Szovjet nép ellen elkövetett háborús bűnök

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Azért érdekes dolog a cikk szemszögéböl nézni ezeket az atrocitásdolgokat,nem? Főleg úgy,hogy belegondolunk abba ugye, hogy eredetileg MI támadtuk meg a szovjeteket, ők pedig csak visszaadták aztán a kölcsönt ahogy mondani szokás...Ráadásul ahhoz képest még egész visszafogottan és emberségesen is...De persze mára a magyar közgondolkodás már úgy tudja a dolgot,hogy:Azok a "mocskos állati szovjet hordák" MEGTÁMADTÁK ALJASUL, ÉS TÚLEREJÜKET KIHASZNÁLVA LEIGÁZTÁK ezt a jámbor-békés magyar népet,csakhogy rabolhassanak-gyilkolhassanak kedvükre"! Hát persze...Minden bizonnyal így történt a dolog...Ahogy azt a mai magyar közgondolkodás tartja...
NyűgösFred
x 57
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz épp emiatt írtam meg. A köztudatba ez így vonult be. Nagymamáinktól ugye csak azt hallottuk, itt miket műveltek a szovjet katonák, ami igaz is. Csak hát ugye volt ennek azért előzménye. És forrásokkal alátámasztva.
Samantha
Nem:
x 20
x 31
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

NyűgösFred írta: 2021. november 27. 21:22 A köztudatba ez így vonult be. Nagymamáinktól ugye csak azt hallottuk, itt miket műveltek a szovjet katonák...
Én is pont ezt akartam mondani.

Én anyámtól is csak azt hallottam.
NyűgösFred
x 57
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Én anyukám szerint akik itt jártak viszonylag emberségesek voltak. Nagymamám varrógépét ugyan el akarták vinni ami a család megélhetéséhez kellett. Nagymamám ekkor megcsípte a kislány anyukámat, sírjál kislányom! Anyukám elkezdett sírni és ekkor az egyik szovjet katona karon fogta a többit:
-Nu davaj!

És elmentek, nem vittek el semmit.
Titusz
x 28
Kapcsolat:

• Idézés

Igen...A régi öregek történeteit hallgatva én már régen rájöttem arra,hogy azért ez a szovjetek álltal elkövetett "három napos szabadrablások" MÍTOSZ sem teljesen fedi a valóságot! Jó "magyar" szokás szerint...Én sokat kutakodtam már a témában, és rengeteg öreggel is beszéltem már ezen dolgot illetően, és erröl a hülye MÍTOSZROL azt tudom mondani ezek alapján, hogy EGYETLEN ILYEN ESET VOLT annó, mégpedig BUDA elfoglalásakor, 1945 februárjában...BUDA EGYES KERÜLETEIBEN(!) valóban volt ilyen engedélyük az oroszoknak, DE SEHOL MÁSUTT!!! Se Budapest más részein, se az ország egyébb részein NEM VOLT ILYEN RABLÁSI ENGEDÉLYÜK a szovjet katonáknak...Hogy BUDÁN miért történt mégis ilyen? Ennek KÉT OKA VOLT... Az egyik az,hogy addigra már az ostromló oroszok is igencsak kimerültek a harcokban, és valamivel ösztönözni akarták őket a feletteseik AZ UTOLSÓ ERŐFESZÍTÉSRE...A másik ok,hogy miért pont BUDÁN történt ilyen, az az volt,hogy BUDA ugye már akkoriban is tele volt mindenféle GAZDAG GRÓFOK ÉS BÁRÓK FÉNYŰZŐ VILLÁIVAL...A szovjetek meg viszont ugye KOMMUNISTÁK voltak...És ugye GYŰLÖLTÉK a gazdag grófokat, és azok fényűző villáit! Igy akkor összekötötték BUDÁN, ÉS CSAKIS OTT(!!!) a kellemeset a hasznossal...Persze a mi híresen "objektív" népi emlékezetünk mindemellett szemérmesen megfeledkezik arrol a szintén jelentéktelen "apróságrol" is ugye, hogy azokban a szörnyű napokban NEMCSAK AZ OROSZOK tartottak szabad rablást Budán, hanem EZZEL PÁRHUZAMOSAN A HELYI MAGYAR LAKOSSÁG IS!!! Szóval az akkori károkért messze nemcsak az oroszok voltak a felelősek!!! Hogy mást ne is említsünk, pl.a bombatalálatban megsérült HADTÖRTÉNETI MÚZEUM épületét is a HELYI MAGYAR LAKOSSÁG rabolta ki, nem pedig a "VADÁLLATI VISELKEDÉSŰ" szovjet hadsereg...Azért az ilyesmit se hallani már manapság túl gyakran,igaz?
Titusz
x 28
Kapcsolat:

• Idézés

Nade akkor leírom most a "családi emlékezet" történeteit is erröl a híres "háromnapos szabadrablás" témárol...Mindkét nagyanyámtol azt hallottam gyerekkoromban, hogy amikor bevonultak hozzájuk az oroszok 44-őszén, semmiféle háromnapos szabadrablásban nem volt részük, sőt mégcsak meg sem erőszakolták őket a szovjet katonák...Bár az egyik nagyanyámhoz bement egy orosz katona, és próbált volna vele beszélgetést kezdeményezni,meg fogdosni, de kisvártatva előkerült egy orosz tiszt, és pisztollyal a kezében elzavarta a katonát, majd faggatni kezdte a nagyanyámat, hogy mit akart tőle a katona...Aztán ennyi...És történt mindez Nyíregyháza környékén...A másik nagyanyám Sárospatakon élte át az oroszok bejövetelét, de neki még ennyi kellemetlenségben sem volt része...Bár az óráját elvette tőle egy katona...Ez mondjuk tény...Szóval én mindigis azt vallom azóta is,hogy az ilyen "Polcz Allen" féle rémtörténeteket kb.annyira kell komolyan venni mindig, mint amennyire pl. ezt a mostani "rendkívül halálos koronavírusjárványt"... Feltünési viszketegségben szenvedő hülye libák voltak a jelek szerint már akkoris dögivel, szóval van egy olyan gyanúm, hogy pl. Polcz Allen erőszakolós rémtörténeteiben is több lehetett a fantázia,mint a valóság...Attol függetlenül,hogy SZÓRVÁNYOSAN valóban történtek bizonyítottan itt-ott orosz katonák álltal elkövetett nemi erőszakok, gyilkosságok, rablások, de ezek BUDA EGYES KERÜLETEIT KIVÉVE sehol sem voltak TÖMEGES jelenségek...És főleg nem FELÜLRÖL ENGEDÉLYEZETT JELENSÉGEK...
Titusz
x 28
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy az is elég beszédes dolog,nem,hogy az oroszok állítólagos "ÁLLATI VISELKEDÉSE" még a kissé túlzó magyar közvélekedésben is kimerül holmi "háromnapos szabadrablásokban", meg ilyen " Polcz Allen" féle erőszakolós kalandokban, viszont OLYAN borzalmas tetteket(!!) mint amilyenek a Fred álltal összeállított cikkben is vannak, még a legelvakultabb "népi emlékező" sem mert sohasem a "vadállati" oroszok nyakába varrni...Hogy pl.a magyar falvakba-városokba bevonulva EZRÉVEL-TÍZEZRÉVEL GYILKOLTÁK VOLNA a lakosságot, meg égették volna fel a falvakat, mint ahogy azt tették NÁLUK A MI KATONÁINK, számolatlanul...Főleg úgy,hogy mondom sokadjára is: MI TÁMADTUK MEG ŐKET EREDETILEG, NEM PEDIG ŐK MINKET! Hát igen...Fura ez a magyar népi emlékezet,valahogy mindig...Valahogy mindig...(És ugye minden téma kapcsán...)
NyűgösFred
x 57
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Válasz küldése