Gyíkok, gyíkocskák és társaik

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Gyíkok, gyíkocskák és társaik

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Talán már előbb is idekerülhettek volna, hisz egy ideje már beszélgetünk róluk.

Közkívánatra így akkor létrehozok egy "gyíkos" topikot. Komodói sárkányok, kis zöld gyíkok, és hasonlók, lehet jönni sütkérezni! :nap:

Előzmények: (kb. egy hónap "termése")
2021.12.23-tól - 2022. 01. 22-ig :

viewtopic.php?p=5559#p5559

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Gyíkok

• Idézés

Titusz írta: 2022. január 9. 12:40 A te udvari, "házi gyíkod" hogy tünt el amúgy,Szami? Egyik naprol a másikra, avagy szép lassan,fokozatosan? Egyre ritkábban láttad, aztán egyszer végleg eltünt, vagy egyik naprol a másikra veszett nyoma? Ha ez utóbbi, akkor jó esély volt rá,hogy elkaphatta valami macska vagy mókus...Esetleg róka...Amióta üldözöm a környékbeli macskákat, azóta már láttam többször is gyíkokat az udvarunkon nyaranta, de ezek mind csak kis, barna gyíkocskák...Olyan szép nagy zöldet, amilyent megfogott a macskánk, azóta sem láttam semerre...Ha kedveled te is a gyíkokat, akkor csinálj az udvarotokra egy szép nagy sziklakertet...Sok-sok kőtömbbel, amik között rengeteg olyan rés van, ahova el tudnak bújni könnyedén a gyíkocskák, ha jön valami macska vagy mókus...Ha jól tudom a dolgot, egy kis sziklakerted van azért otthon, de az igazi "gyíkparadicsom" az egy nagy kiterjedésű, legalább 5X5 méteres, magasra feltornyozott kövekböl álló (Hogy minnél több napsütést kapjanak a kövek...) sziklakert...Én csinálnék egy ilyet ha módom volna rá, de nálunk ehhez sajnos nincs elég terület az udvaron...
Nem tudom, hogy tűnt el, mivel van, hogy egy hétig úgymond "nem is látom" a kertet...így akkor magát egy abban rejtőzködő gyíkot még ritkábban.
Ha a mókusok is támadják a gyíkokat, akkor az is megfoghatta, hisz nagyon sok mókus van errefelé. (Úgy tudtam, azok max rovarokat, hernyókat esznek)

Tudod, sajnos nem tartózkodhatok örökké a kertben, s amikor hétközben dolgozom, és leginkább csak hétvégenként vagyok a kertben, s akkor is többnyire dolgozok kint valamit, akkor én "zajongok", s nem fog előbújni egy gyík akkor sem, ha ott lakik valahol.

Nekem 5*5 m-es sziklakertem - "Gyíkparadicsom"-om - sosem lesz, mert annyi "szikla" beszerzése nem lenne számomra gyerekjáték, ezt a kicsit is 3 év alatt szedtem össze.

Mondjuk nem mondom, ha valaki idehordana annyi sziklát, végülis megépíteném, van, ahol elférne, s szép is lehetne.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. január 20. 15:57 Perhentian Swimming pool monitor lizard HUGE...Mit szólsz ehhez a videóhoz, Szami? Egy HÁZIÁLLATKÉNT tartott komodói gyík van rajta...Hát nem aranyos ahogy úszkál a medencében meg sétálgat magának a kertben? Csak hasonlítsuk már össze ezt a mókás óriásgyíkot pl.egy rühes-koszos kutyával...

Nem is tudom...én nem rajongok ezekért az óriásokért úgy, mint te...számomra kicsit félelmetesek...de talán egy harmadik dimenzióban, ahol milliomos sznobokként élünk mi ketten valami hasonló pálmafás-medencés helyen, a kedvedért el tudnám viselni, hogy ott sétál körülöttünk, s hogy meg kell vele osztanom még a medencét is...bízván abban, hogy a hálószobából azért ki lehetne zárni...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: Persze nemigen lehet olcsó mulatság egy komodói gyík háznál való tartása, főleg nem ugye a mi éghajlatunkon, mivel télire kell neki egy tágas,FŰTÖTT terrárum valszeg, de nálunk is honos KIS TERMETŰ gyíkokat szerintem lehet itt Magyarországon is tartani háziállatként...Benti meg kinti háziállatként is...Te nem gondolkodtál el még ilyesmi dolgokon, Szami? Hogy lenne otthon mondjuk néhány szép zöld vagy faligyíkod házi gyíkként?
Konkrétan nem, de a kertben tőlem el lehetnének. Teknősben hamarabb gondolkoznék, azok jobban tetszettek mindig is a gyíkoknál...de itt nem lehetne azokat sem tartani.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. január 22. 12:51 My Lizads Going for a Swim...Ezen a videón is otthoni,házi gyíkok vannak, valszeg agámák...Szóval nemcsak komodói óriásgyíkot szokás a jelek szerint itt-ott udvari házi gyíkként tartani, hanem kisebb termetű gyíkokat is...Ehhez a videóhoz mit szólsz, Szami?

Szimpatikusabbak, mint a Komodói Sárkány.
Ne érts félre, "messziről" az is tetszik, de most mint háziállatként való tartásukról beszélünk.

Tudod, mi tetszik még nekem nagyon?
A párduckaméleon:
(Próbálj meg ne a manus tetovált testével foglalkozni, bár engem is zavar...)

Az az igazság, hogy az az egyik legnagyobb bajom általánosságban ezekkel a különleges egzotikus állatokkal, azok tartásával, hogy mindenféle élő állatokkal kell őket etetni.
Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

#lizard# eidechse Eidechse füttern...Nézd csak meg az ezen a videón lévő kis gyíkocskát! Látod mivel kell etetni? Kukacokkal, bogarakkal,legyekkel...Az ilyesmi dolog is visszataszító neked? Azért a gyíkok nem kígyók, hogy élő egerekkel,nyulakkal kelljen etetni őket...A legyeket meg amúgyis le szoktad csapni, nem? Még sose volt légycsapó a kezedben?
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

De igazság szerint a gyíkoknak amúgysem szükséges dolog az ÉLŐ táplálék, mivel megeszik a döglött legyeket-bogarakat is, sőt, ha egy virslidarabot adol nekik, azt is megeszik gond nélkül...A hatalmas komodói gyík se nagyon eszik soha élő állatokat,mivel elsősorban dögevő...Csak nézd meg újra az állatkerti videókat a komodói gyíkokrol...Sehol nem etetik őket élő állatokkal...Még ezeket a hatalmas gyíkokat sem...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Lejtős Sziklakert-lépésröl lépésre...Nézd csak meg ezt a videót a lejtős területre épített sziklakertröl... Na...Ilyen egy igazi gyíkparadicsom...Látod a kövek között a sok rést? Az ilyen sziklakerteket kedvelik a gyíkocskák! Ahol tudnak sokat sütkérezni a naptol felmelegített köveken, de szükség esetén gyorsan el is tudnak bújni a kövek jókora réseiben...A te sziklakerted is ilyesmi kinézetű?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Aha, látom.

Igen, én is kb így kezdtem, az enyém alja-alapja is ilyen "építési törmelék". Nem sokkal kisebb az enyém sem, kezdetben még kb. így is nézett ki a szikla meg a növények arányát tekintve, csak az azóta eltelt két-két és fél év alatt már szinte teljesen benőtték a sziklákat a növények.
(Néni is mondta, hogy kíváncsi, hogy fog kinézni néhány hónap múlva)

Ősszel már szereztem újabb sziklákat, meg kaptam ígéretet, hogy hoznak még nekem, tervben van, hogy tavasszal majd nagyítom mind oldalsó irányba, mind előre, mind pedig felfelé. Akkorra lehet ekkora vagy kicsit talán nagyobb is lesz. 🙂
Titusz
x 35
Kapcsolat:

Re: Gyíkok, gyíkocskák és társaik

• Idézés

Ha nem akarod azt,hogy túlságba is benőjék a sziklakertedet a növények, akkor csinálj neki olyan formát, hogy középre halmozd fel egy magas, széles kupacba a legnagyobb sziklákat, a kisebbekböl pedig rakjál egy ugyancsak magas és széles gyűrűt ezen sziklakupac köré...Akkor a növények nem fogják tudni teljesen belepni a sziklakertet...Csak a gyíkok...
Válasz küldése