Élet az ember előtt...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Élet az ember előtt...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Amúgy a kedvenc ősnövényeim közzé tartoznak a PIKKELYFÁK ÉS A PECSÉTFÁK is az ősi zsurlófák mellett...Hű...De jó lenne ilyen növényeket manapság is látni! A csudának kellett ezeknek kipusztulnia már több száz millió éve!!! De biztos az, hogy kipusztultak? Mondjuk én nem vagyok egy szakavatott botanikus, de amikor valami vizes-mocsaras élőhelyen SÁST ÉS NÁDAT látok, nekem valahogy mindig a a pecsétfa képe ugrik be róluk...Szinte kézzelfogható a hasonlóság, úgyhogy egy percig nem lennék meglepve az esetben, ha idővel kiderülne az valahogy, hogy a sás és a nád, egyenesági leszármazottja a nevezetes karbonkori pecsétfáknak! Sőt...Szerintem ide tartozik még a kukorica is...Számomra döbbenetes a hasonlóság még a kukorica esetében is...De persze a LEGJOBBAN a sás meg a nád hasonlít szerintem a hajdani pecsétfákhoz...Én valami OLYASMI látványként képzelek el mindig egy hajdani pecsétfát, mint egy 30 méter magasra nőtt, hordóvastagságú óriási sást, avagy nádat!!!! Szóval, ha eljutok majd valamikor a karbon kort megidéző "miniarborétumomhoz", akkor gondom lesz majd arra,hogy a zsurlóerdő mellé és közzé ültessek majd néhány szál sást meg nádat is...Ezek lesznek majd a "tiszteletbeli" pecsétfáim...Jó hülye tudok lenni időnként, igaz?

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade a "tiszteletbeli" pecsétfák után térjünk vissza egy kicsit az igaziakhoz is...Ha minden igaz, az egyik észak-kelet angliai kisváros környékén van egy IGAZI,EREDETI pecsétfagyökértörzs kövület! Az ember szabályosan beleszédül ebbe a gondolatba...Hú...Hát ez valami elképesztő fosszilia lehet! És ráadásul OTT ÁLL A MAI NAPIG IS azon az eredeti, szent helyen, ahol EREDETILEG IS ÁLLT, ezelőtt vagy 350 millió évvel!!!!! Én mondjuk nagyon nemszeretek külföldre utazni, nemis jártam már vagy 30 éve az ország határain kívül, de erre a helyre Angliában mégis szívesen elmennék!! Csak azért, semmi másért, hogy ODAÁLLHASSAK e mellé a gyökértörzs mellé, és esetleg még meg is érinthessem...Micsoda egy rendkívüli pillanat lenne ez, te jó ég! Egy olyan pillanat, amiért érdemes volt megszületni, ahogy mondani szokás...Szóval bízok abban igencsak, hogy valamikor csak eljutok majd ehhez a nevezetes szabadtéri fosszíliához...Hű de jó volna...Csak irigyelni tudom Fredet amiatt,hogy ő sokat járt az elmúlt időkben Angliában mint kamionos...Én a helyében bizony minden egyes utam során találtam volna arra módot,hogy megállhassak kis időre ennél a nevezetes helyszinnél, és meglátogassam MINDEN EGYES ALKALOMMAL ezt a nem mindennapi fosszíliát!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Szami...Ha módod lesz rá valamikor, tedd már be ide ennek a nevezetes pecsétfa gyökértörzsnek a képét a netröl, mert én nem tudom sehogyse...A nevezetes "Durhami pecsétfa fosszíliagyökértörzsröl" van szó...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

http://www.godivizinoveny.hu/szen.html Itt van egy érdekes és alapos cikk a hajdani karbon korrol, az én örök nagy kedvencemröl...Sok okosság van szerintem a cikk szerzőjének az elmélkedéseiben, ami arrol szólt ugye főleg,hogy milyen tényezők okozhatták a karbon kor növényvilágának mai fejjel belegondolva szinte elképzelhetetlenül dús vegetációját...Sok okos és lényeges dolgot felsorolt a szerző okként, de én a magam részéröl azért hozzátenném az okokhoz az én saját elképzelésemet is, aminek az a lényege, hogy mivel a karbon kort megelőzően NEM VOLT MÉG SZÁMOTTEVŐ NÖVÉNYZET A FÖLDÖN ami a légköri oxigénszintet jelentősen növelte volna,miközben meg a vulkánok akkoriban még a maiaknál is is jobban ontották ugye a légkörbe a széndioxidot, így aztán szerintem a karbon kor KEZDETÉN a Föld bolygó légköre túlnyomórészt széndioxidbol állhatott...A mai szint többszöröséböl...Nos...Tegyük akkor egymás mellé a dolgokat...A növényeknek mi is az ÉLETELIXIRÜK? Na ugyan mi...VÍZ, HŐSÉG, ÉS SZÉNDIOXID!!!!!!! Víz, azaz hatalmas mocsarak ugye voltak bőven, a vulkánok gondoskodtak a sok-sok széndioxidrol, a széndioxid üvegházhatása meg ugye az EXTRÉM HŐSÉGRÖL, úgyhogy a növényvilág ezeknek a dolgoknak köszönhetően ÓRIÁSI VEGETÁCIÓS ROBBANÁST ÉLT ÁT A KARBON KOR KEZDETÉN, AMIKORIS KEZDTEK EGYRE JOBBAN ELTERJEDNI A FÖLDÖN A BONYOLULTABB SZERVEZETŰ NÖVÉNYEK! A harasztok és zsurlók, meg a korpafüvek ugye...Szóval ahogy mondani szokás, a KARBON KOR ELEJÉRE ÖSSZETALÁLKOZOTT MINDEN DOLOG, ami a páratlanul dús növényvegetációhoz kellett...AKKOR ÉS OTT(!!!) egyszeri alkalomként!!!! A sok mocsaras-vizes terület, a viszonylag fejlett növények, a RENGETEG SZÉNDIOXID, és ennek következtében ugye a nagy hőség!!! Ami dolgok aztán AZÓTA SEM TUDTAK UGYE ÖSSZEJÖNNI ÍGY(!!!!) MÉGEGYSZER!!!! Aztán a karbon kor végét is EZ A RENDKÍVÜL DÚS NÖVÉNYVEGETÁCIÓ HOZTA EL szerintem...Saját maga! Ugyanis a minden képzeletet felülmúló növényvegetáció ELVÁGTA SAJÁT MAGA ALATT A FÁT idővel, AHOGY MONDANI SZOKÁS! Azzal, hogy az évmilliók "dőzsölése" során FELZABÁLTA FOKOZATOSAN a légköri extramennyiségű széndioxid nagyrészét!!!!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

És így jött létre az a jelenség, ami aztán szerintem elhozta a karbon kor végét! Az,hogy aztán az extra dús növényvilágnak köszönhetően a légkörben ugyancsak extramértékben feldúsult az OXIGÉN!!!! Ami meg a növények halála ugye...Úgyhogy akkor a karbon kor végét el is hozta egy idő után a rengeteg légköri oxigén!!! De a kevesebb széndioxid bajára még rátett az is ugye, hogy emiatt CSÖKKENT az üvegházhatás is, és az addigi nagy hőséget HŰVÖSEBB KLÍMA váltotta fel! A hűvösebb időjárás miatt meg kevesebb lett a vizek párolgása is ugye, és KEVESEBB AZ ESŐ, a légköri pára! Így aztán beköszöntött idővel a SZÁRAZ, HŰVÖS, DE OXIGÉNDÚS PERM KORSZAK!!! Az állatvilág és a hüllők nagy örömére ugye!!! Úgyhogy ami optimális viszonyokat a karbon kor nyújtott a NÖVÉNYEK számára a robbanásszerű fejlődéshez, ugyanazt az OPTIMÁLIS ÉLETFELTÉTELEKET NYÚJTOTTA A PERM KORSZAK AZ ÁLLATVILÁGNAK!!!!!! Főleg a hüllőknek! Számukra elviselhetőre csökkent hőmérsékletet, viszonylag száraz klímát, és magas oxigénszintet!!!! A hüllőknek meg ugye mi is kellett volna több??? Így aztán a karbon kori növények DOMINÁNS világa után ELJÖTT IDŐVEL A PERM IDŐSZAKI, ÉS AZ AZUTÁNI DÍNÓVILÁG!!!!!! A földtörténeti középkor időszaka...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://foldjaro.hu/dinoszauruszkovulet-film/ Meg az anyátok kib.szott redvás p.csáját ti elmebeteg, hazug barmok! Az egy dolog, hogy valóban bizonyítható az aszteroidabecsapódás kb. 65 millió évvel ezelőtt, és az se tagadható, hogy széles körzetben kipusztult minden élet ezt követően, de,hogy ÁLLTALÁNOSSÁGBAN ez a katasztrófa pusztította ki a dinoszauruszokat, az egy sunyi-mocskos-gané hazugság!!!!! És TELJES KÉPTELENSÉG!!!!! Aszteroida pusztította ki a dínókat? Akkor hogy maradtak fenn a KROKODILOK, A TEKNŐSÖK, A GYÍKOK, A KÍGYÓK? Nos? Azok NEM DINOSZAURUSZOK VOLTAK? Nem a fenét! A dinoszauruszok PONT OLYAN HÜLLŐK VOLTAK, mint pl.a mai gyíkok, csak valamivel nagyobbak...EZEK az előbb felsorolt állatfajok akkor HOGY maradtak meg mégis a mai napig is ti szemét-rohadt-ganaj férgek?? Arrol már nemis beszélve, hogy NEMCSAK EGY(!!!!!!) ilyen szörnyű aszteroidabecsapódás történt az idők folyamán hanem több is, aztán MÉGSE LETT BELŐLÜK TÖMEGES FAJKIHALÁS!!!!!!! Pl. hogy ne menjünk messzire az időben,ott van a nevezetes TUNGUZKAI METEORBECSAPÓDÁS 1908-ban!!!!! Az a hatalmas katasztrófa HÁNY(??) fajt pusztított ki a világon,ti nyomorékok? Ti "tudósoknak" hazudott nyomorult sz.rok! Azóta is megvan MINDEN akkor élt faj, attol függetlenül, hogy a meteorrobbanás közvetlen környékén elpusztult minden...Nos...Ugyanez lehet a VALÓDI HELYZET a 65-66 millió éve becsapódott óriásmeteorral is...AZ UGYAN MIÉRT LETT VOLNA MÁSABB ti elmebeteg, rohadt,sz.rok! Hogy rohadtatok volna az anyátokba ti NÉPHÜLYÍTŐ, HAZUG GANAJOK!!!!!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://femina.hu/terasz/dinoszauruszok-pusztulasa/ Na...Ez a cikk már jóval értelmesebb mint az előző volt...Végre egy józan hang a sok hülye vonyítása között...A dinoszauruszok kipusztulásához szerintem sem volt SEMMI KÖZE SEM annak az idióta aszteroidának...Az okok egészen mások voltak...Majd holnap le is írom az én elméletemet ezen ügyben...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. április 7. 20:14 Meg az anyátok kib.szott redvás p.csáját ti elmebeteg, hazug barmok! Az egy dolog, hogy valóban bizonyítható az aszteroidabecsapódás kb. 65 millió évvel ezelőtt, és az se tagadható, hogy széles körzetben kipusztult minden élet ezt követően, de,hogy ÁLLTALÁNOSSÁGBAN ez a katasztrófa pusztította ki a dinoszauruszokat, az egy sunyi-mocskos-gané hazugság!!!!! És TELJES KÉPTELENSÉG!!!!! Aszteroida pusztította ki a dínókat? Akkor hogy maradtak fenn a KROKODILOK, A TEKNŐSÖK, A GYÍKOK, A KÍGYÓK? Nos? Azok NEM DINOSZAURUSZOK VOLTAK? Nem a fenét! A dinoszauruszok PONT OLYAN HÜLLŐK VOLTAK, mint pl.a mai gyíkok, csak valamivel nagyobbak...EZEK az előbb felsorolt állatfajok akkor HOGY maradtak meg mégis a mai napig is ti szemét-rohadt-ganaj férgek?? Arrol már nemis beszélve, hogy NEMCSAK EGY(!!!!!!) ilyen szörnyű aszteroidabecsapódás történt az idők folyamán hanem több is, aztán MÉGSE LETT BELŐLÜK TÖMEGES FAJKIHALÁS!!!!!!! Pl. hogy ne menjünk messzire az időben,ott van a nevezetes TUNGUZKAI METEORBECSAPÓDÁS 1908-ban!!!!! Az a hatalmas katasztrófa HÁNY(??) fajt pusztított ki a világon,ti nyomorékok? Ti "tudósoknak" hazudott nyomorult sz.rok! Azóta is megvan MINDEN akkor élt faj, attol függetlenül, hogy a meteorrobbanás közvetlen környékén elpusztult minden...Nos...Ugyanez lehet a VALÓDI HELYZET a 65-66 millió éve becsapódott óriásmeteorral is...AZ UGYAN MIÉRT LETT VOLNA MÁSABB ti elmebeteg, rohadt,sz.rok! Hogy rohadtatok volna az anyátokba ti NÉPHÜLYÍTŐ, HAZUG GANAJOK!!!!!
...én csak azt nem értem, hogy bizonyos ilyen-olyan-akármilyen dolgokon miért kell ENNYIRE kiakadni, miért kell pl. ezt is ennyire agresszív stílusban kommunikálni. Időnként félek tőled és nem értem a dolgot...megint ne értsd félre: nem azt mondom, hogy baj, hogy valamit így vagy úgy gondolsz és leírod.
Az rendben van.
Csak ezt az anyátok kib...p.-ja meg ....rohadék... és ...ganaj...stb. stílust nem értem...hogy minek kell a nemtetszésedet mindig azzal együtt tálalni, miért kell ezzel teletömködni egy-egy gondolatod...miért ez adja a hozzászólásod több, mint felét sokszor ?...ez számomra...izé...szóval nem ilyennek ismertelek.

Azért, mert kipontozod, még nem lesz ízlésesebb a megfogalmazás.
Ha anno 4 éve ilyen stílusú hsz-eket olvastam volna tőled, szóba sem álltam volna veled, biztosra veheted, hogy nem írtam volna rád soha, egyetlen sort sem.
Sajnálom, hogy ilyen lettél.
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Sajnálom, de NYILVÁNVALÓ ELMEBETEGEKKEL szemben én nemnagyon tudok más hangnemet használni...Meghát nekem amúgyis az az elvem mindig, hogy a mondandóim TARTALMI RÉSZÉRE koncentrálok mindig, sose a stílusra...Dehát erre szokás mondani ugye, hogy akinek nem tetszik a stílusom,az nem olvassa a hszeimet, aztán ennyi...Neked is sokszor írtam már, hogy nem kell minden hszemet elolvasnod...Amelyik nem tetszik, azt lépd át,aztán ennyi...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade a kis kitérő után térjünk vissza a dinoszauruszok kihalásának a témájára is...És nézzük akkor az én elméletemet, aminek a központi eleme ITT IS PONT UGYANAZ, mint a karbonkori növények ügyénél is volt:A légkör OXIGÉN-SZÉNDIOXID arányának a változása...Csak itt most PONT FORDÍTOTT ELŐJELLEL TÖRTÉNT A DOLOG...A karbon kor végét SZERINTEM akkor ugye az okozta, hogy a rengeteg, dúsan termő növény idővel "felzabálta" maga körül az éltető széndioxidot, és SZÉLSŐSÉGESEN OXIGÉNDÚSSÁ TETTE A LÉGKÖRT! Ez a dolog kezdetben igencsak jól jött a HÜLLŐKNEK, amik ennek következtében hirtelen ROBBANÁSSZERŰ ELTERJEDÉSBE KEZDTEK! És a méreteik is egyre nagyobak lettek! Aztán eljött egy pont, amikor a hatalmas mennyiségükkel és termetükkel ők is kezdték túlfogyasztani maguk körül az oxigént! Nem volt elég az, hogy a karbon kor utáni szárazság miatt visszaszorult a növényvilág ugye, de még ezt a visszaszorult növényvilágot is FALTÁK AGYBA-FŐBE ugye az óriási termetű dínók hatalmas tömegei! Csak gondoljunk pl.a brontoszauruszokra, amik csak reggelire befaltak ugye vagy egy fél hektárnyi erdőt és füvet! És akkor még hol volt az ebéd! Szóval ezt nevezik ugye "túllegelésnek"... Ráadásul ugye mára már bizonyítottan, a krétakor végén rendkívül megnőtt a vulkáni aktivitás is a bolygón, ami tovább növelte a légkör széndioxid tartalmát, amit egy idő után A NAGY TESTŰ DÍNÓK már nemnagyon tudtak elviselni, és emiatt NÉHÁNY MILLIÓ ÉV ALATT FOKOZATOSAN KIPUSZTULTAK! (Nem 1-2 év alatt!!!!) A KISTERMETŰ DÍNÓK oxigénfogyasztása viszont jóval kevesebb volt ugye mindig, mint az óriási társaiké, így ŐKET NEM ÉRINTETTE NAGYON DRÁMAIAN az oxigénszint jelentős csökkenése a kréta kor végén!!! Én EZZEL magyarázom azt,hogy MINDEN NAGYTESTŰ(!!) DÍNÓ eltűnt a Földröl a kréta kor végére, és csak A KISTERMETŰ FAJAIK MARADTAK MEG! Mint mai gyíkok, kígyók,krokodilok, teknősök, és hasonló állatok! A kistermetű megmaradt gyíkok EGY RÉSZE meg ugye idővel madárrá alakult, amik " valami csoda folytán" ugye MIND a kistermetű gyíkokbol alakultak ki, illetve a FOKOZATOSAN EGYRE KISEBB MÉRETET FELVEVŐ, két lábon járó dínókbol! Gondoljunk csak ugye pl. a tyrannoszauruszfajokbol miniatűrizálódott házityúkra! Ami állat SZERINTEM(!!) sohasem volt "igazi" madár!!!! Ellentétben pl. a galambbal, a verébbel, meg a hasonló "igazi" madarakkal...A házityúk és őse a bankívatyúk, szerintem az ázsiai TARBOSZAURUSZ egyenesági leszármazottja, némileg átalakulva, és miniatűrizálódva...A "valódi", röpülő madarakhoz szerintem sohasem volt semmi köze! Nála a repülés tudománya megmaradt mindig KISEGÍTŐ mozgásformának, a fő haladási módja mindigis a KÉT LÁBON VALÓ GYALOGLÁS VOLT! Világ életében! Legalábbis szerintem...
Válasz küldése