Élet az ember előtt...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Élet az ember előtt...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. március 11. 18:53Itt van egy cikk a hazai Bükkábrányi híres felfedezésröl...Hallottál már Szami erröl a szenzációs leletröl? Úgy álltak az egykori mocsári ciprusok maradványai még manapság is, mint ahogy álltak egymás mellett a fák 7 millió évvel ezelőtt... Sajnos az eredeti felállást már csak képeken lehet ugye megcsodálni, mivel a leletegyüttes levegőre kerülve rögtön pusztulásnak indult, de néhány törzset, elszállítva sikerült meg időben konzerválni...Remélem, egyszer eljutok majd oda,hogy énis láthatom majd élőben ezeket a maradványokat valahol...

Erről jutott eszembe, hogy a Szarvasi Arborétumban vannak - most élő - mocsári ciprusok.
Mivel többször szóba kerültek már itt az arborétumok, így akkor nyitottam egy külön topicot az itthoni Arborétumainkról.

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Tudom, Titusz, több itteni kérdésedre adós vagyok még a válasszal, meg más topicban is...nincs elfelejtve, hamarosan sort kerítek rá. :*
Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

https://termeszetvedelem.hu/talalati-ol ... jok&id=105 Itt van egy cikk a kígyózó korpafűröl, ami növényt szeretnék majd mindenképpen betelepíteni a "karbonkori miniarborétumomba" majd, lévén EZ A LEGŐSIBB NÖVÉNYEK EGYIKE UGYE A FÖLDÖN, tehát a karbonkor tiszteletre méltó túlélője! Csak egy a gond vele, mégpedig az, hogy szigorúan védett növény! Úgyhogy hiába láttam már ilyen növényeket a környékbeli fenyvesekben, nem visz rá a lélek arra, hogy akárcsak egy példányt is kiássak majd belőle...Úgyhogy inkább azt a taktikát fogom alkalmazni, hogy kiviszek majd az erdőbe egy jókora műanyagedényt a neki megfelelő földdel, és a spóratermő idejében, azaz a nyár vége felé, megpróbálok majd spórákat rázni a növényröl óvatosan a magammal vitt földre...Aztán ha szerencsém lesz és megfogannak a spórák, akkor elkezdem majd termeszteni a növényt előbb virágcserepekben, aztán majd a miniarborétumomban is, ha eljutok majd valamikor odáig...Te hallottál már erröl a növényröl,Szami?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. február 18. 18:07 Hol találkoztál még a sulin kívül feketeszénnel? Hú...Azt ugye tudod, hogy a feketeszén az már tényleg a karbon kor maradványa? 300-350 millió(!!) évvel ezelőtti idők tanúja...Azért az már valami,nem? Nem érezted valahol mélyen a karbon kori szellő suhogását a füledben miközben tartottad a kezedben a darab feketeszenet? Meg lelki szemeiddel nem láttál magad előtt egy több méter hosszú karbonkori ősszalamandrát, amint éppen téged néz? Illetve a kezedben lévő (Mondjuk...) zsurlófadarabkát? És közben az jár a fejében,hogy:"Ugyan mi lehet ez a lény az egyik végtagjában egy zsurlófadarabkával? Hogy került ez ide? És vajon ehető? Vagy inkább másszak el a közeléböl"? Érdekes lehet ilyesmi dolgokba belegondolni,nem?
Na, hát hol találkoztam volna?
Ha kicsit elgondolkozol kitalálhatod. 🙂
(Nem publikus. 🤭)

Na nem, én ennyire ebbe azért sosem gondoltam bele. 😁
Ezen kívül is van sok dolog mindig, amit túlagyalok! 😁
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. február 21. 12:22 https://www.origo.hu/tudomany/20220221- ... aggregator Annyira azért nem lehet "új faj" ez a most felfedezett dinosaurusváltozat, mivel szerintem csak sajátos ALFAJA lehet inkább a szokásos Tyrannosaurus és Tarbosaurus fajoknak, amikböl sokfajta változat van már ugye felfedezve mára...Ahogy megfigyeltem már ezeket az ősi ragadozó dinosaurusokat, a jelek szerint valahogy MIND ugyanarra a mintára lettek teremtve...Brontosaurus kinézetű ragadozó ősgyíkrol ugyanis még sose hallottam eddig, csak ilyesmi két lábon járó, NAGYRA NŐTT "házi baromfikrol"... Nagyon hülyének kell lenni ahhoz valakinek szerintem, hogy ne lássa az illető azt, hogy a mai HÁZI BAROMFI az bizony EGYENESÁGI LESZÁRMAZOTTJA az ilyen Tyrannosaurusféle ősi "ragadozó" (Valójában inkább mindenevő!) gyíkoknak...Szóval én ahányszor csak megnézem pl. egy Tyrannosaurus vagy Tarbosaurus rekonstruált képét, nekem valahogy mindig egy ÓRIÁSIRA NŐTT házityúk képzetét keltik ezek a rekonstrukciók, egytöl-egyig...Pont úgy, mint ahogy azt az ebben a cikkben bemutatott új dinó is...Te,hogy látod ezt a dolgot, Szami?
Úgy általánosságban az a véleményem ezekről a "kutatásokról", meg hogy"melyik állatnak melyik lehetett az őse, meg ilyenek...", hogy a ma minket körülvevő "élő" állatvilágot sem ismerjük, ami pedig fontosabb lenne az ő védelmük miatt, ha már folyamatosan tesszük tönkre az ő életterüket is.
(Itt van a háború is, nem csak emberek hullanak értelmetlenség miatt, egyes emberek hatalmi harcai miatt, hanem állatok százai-ezrei is, amiről nem szólnak a hírek. Igen, tudom, jelen esetben ez a legkevesebb, én is örülök, hogy egyenlőre még nem engem gyilkolásznak le...)

Nap, mint nap halljuk azt is, hogy felfedeztek egy "új" ilyen, vagy olyan faj(?)-t. Pedig lehet, hogy jóval régebben itt vannak, mint mi, csak eddig szerencsések voltak, hogy el tudtak bújni előlünk...én örülök ennek, mert addig boldogok, míg meg nem ismerik az embert...

Értem én, hogy van, akinek az őslénykutatás is fontos, de nem mindegy már? Nem leszünk általa okosabbak, olyan szinten, hogy az a javunkra, vagy a mostani állataink javára válna...
Az a baj, hogy a most velünk élő állatokkal sem/nem foglalkozunk eleget.
Ahelyett, hogy kutatgatjuk/vizsgálgatjuk őket, hogy mik voltak, kik voltak az őseik, inkább TÖRŐDNI kellene velük. A most élőkkel. Nem tönkretenni az életterüket, meg feleslegesen levadászni őket.

Nem fogom fel, hogy egy állat amelyet ma a "gyűjtők" (vagy régen is) sznobizmusból fogságba ejtenek, legyilkolnak, azzal nem foglalkoznak, de az fontos, hogy annak az állatnak, akinek a maradványait megtalálták madarak, vagy hüllők voltak-e az őseik?

Ha látok egy állatot, akkor megcsodálom azt, ami csodálatra méltó benne. Elgondolkozhatom azon, hogy ki volt az őse, de neki úgyis mindegy, "őt" az nem érdekli.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. február 28. 13:59 Nade azon töröm a fejemet mostanában,hogy most, hogy itt van ugye a tavasz végre-valahára, elindulok majd szétnézni valamikor az erdőkbe-mezőkre karbon kori MARADVÁNYNÖVÉNYEKET gyűjteni...Mivel a tervezett "karbonkori" MINIARBORÉTUMOMRA még várni kell valszeg vagy 2-3 évet, sajnos addig jobbat nem tudok kitalálni, minthogy VIRÁGLÁDÁKBAN fogok létrehozni még a mininél is minibb, karbonkort felidéző arborétumot...Úgyhogy ha kizöldül végre majd a természet, akkor begyűjtök idővel majd néhány szép mezei zsurló példányt (Más fajta zsurlók sajnos nem élnek a környékünkön...) meg korpafüveket, és ezeket fogom majd tartani jó tocsogós földben egy virágládában...De majd keverek a "minimocsárba" némi tűlevelet is, mivel ahogy megfigyeltem már a dolgokat jó régen, KORPAFÜVEKET erre mifelénk szinte csak FENYŐFÁK ALATT lehet találni...De ott viszont elég gyakran...Te láttál már élőben mezei zsurlót, Szami? Vagy esetleg valami egyébb zsurlófajt? És korpafüvet? Csak azért kérdem, mert a pesti betonrengetegben ugye nem hiszem,hogy olyan gyakori növények lennének a különféle zsurlók meg korpafüvek...

A "házi arborétummal" az a gondom, hogy az arborétumoknak az a célja, hogy az ott lévő növényeket megóvjuk, illetve olyanokat telepítenek oda, amelyek ott jól érzik magukat,nem pedig az, hogy odatelepítsünk olyanokat, ami nekünk tetszik. (Ez megint a saját önzoségünk = "nekem tetszik, én azt szeretném")

Én úgy gondolom, hogy ha azoknak a növényeknek, amelyeket a kertedbe akarsz telepíteni, ha azoknak nem az a természetes élőhelye, te ahhoz max csak HASONLÓT tudsz biztosítani. És az nem ugyanaz. Nem fogják jól érezni magukat.
Oké, írod, hogy a "környékről" akarsz beszerezni ezt-azt, s ha így van, hogy minden tervezett növény megél a környezetedben, akkor egyszerű dolgod van.

Az akkor kicsit más, de nekem az itteni környékbeli "gazokra" nincs szükségem...nálunk nincs korpafű, zsurló, meg semmi egyéb ilyen "szépségek". Egyébként meg nem láttam egyiket sem élőben, hacsak valamelyik arborétumban, vagy nemzeti parkban, valami tájvédelmi területeb nem láttam valamikor

(Erdei pajzsika sincs erre természetesen, azért kell neki "különleges" feltételeket biztosítanom, hogy meg tudjon élni legalább 2 tő.)

Én nem akarom "megerőszakolni" a természetet, azzal, hogy olyan növényeket szeretnék a kertembe, amelyek nem érzik ott jól magukat, vagy pedig ahhoz, hogy jól érezzék, ahhoz nekem folyamatosan, állandóan EMBER FELETTI energiát, pénzt, de főként időt kell beleölnöm.

Említettem pl ugye a folyamatos aszályt, a szárazságot. Hiába akarnék szívem szerint én egy kis esőerdőt csinálni itthon, vagy narancsot, banánt termeszteni, ha nem adottak a körülményeim, és szinte lehetetlen megteremteni hozzá a feltételeket.

Még a páfrányomnak is művészet volt biztosítanom azt, ami neki kell, a mohának meg egyáltalán nem felel meg itt, pedig úgy gondolom, nincsenek is nagy igényeim.
Fenyőfám is van pedig, de hát akkor az nem ugyanaz, mint egy fenyőerdő...
Szóval hát hiába szeretnék én mohát is telepíteni, ha ő nem akar itt élni, így akkor inkább lemondok ezirányú terveimről.

Lassan már a konyhakerti növényeknek is extrém igényei lesznek az eső folyamatos hiánya miatt. Locsolok, locsolok, de azért az nem az igazi...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta:Hm...Ilyen mocsári zsurlót kéne nézni valahol, mivel valszeg ez hasonlít a legjobban a karbonkori ősére, dehát hol a csudában találok én a környéken mocsaras-vizes élőhelyeket? Sehol...Ígyhát attol tartok, hogy kénytelen leszek majd beérni egyelőre a közönséges mezei zsurlóval is, dehát erre szokás ugye mondani azt, hogy annyi baj legyen...Zsurló-zsurló, aztán ennyi...
Szép-szép valóban.
Nekem is tetszene, meg a mezei is, de mifelénk még mezei zsurló sincs, nemhogy mocsári...😒
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. március 11. 18:53 Itt van egy cikk a hazai Bükkábrányi híres felfedezésröl...Hallottál már Szami erröl a szenzációs leletröl? Úgy álltak az egykori mocsári ciprusok maradványai még manapság is, mint ahogy álltak egymás mellett a fák 7 millió évvel ezelőtt... Sajnos az eredeti felállást már csak képeken lehet ugye megcsodálni, mivel a leletegyüttes levegőre kerülve rögtön pusztulásnak indult, de néhány törzset, elszállítva sikerült meg időben konzerválni...Remélem, egyszer eljutok majd oda,hogy énis láthatom majd élőben ezeket a maradványokat valahol...

Nem, nem hallottam eddig, és nem is jártam sem Miskolcon (akkor vagy azóta) sem Ipolytarnócon sajnos, hogy láttam volna.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2022. március 11. 21:33(Na...Hát ilyesmi híreket szeretek én olvasni mindig a Hírkeresőn, nem pedig mindenféle sz.r-ganaj politikus éppen aktuális nyilatkozatát, meg nyomoronc tévésceleb böfögését,hogy most éppen hol nyaralt az idén...)
Mindig olyan cikkeket tudsz olvasni, amilyenekre rákattintasz. 🙂
Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Na jó, de azért nem mindenki életének a része az a rohadt-mocskos-aljas-gané "kapitalista" gondolkozásmód,hogy annyibol áll csak az adott illetőnek AZ EGÉSZ ÉLETE, hogy mije van, mit szerzett meg magának, mit ért el, "ki" lett belőle az életben, meg ugye a hasonló dolgokbol...Vannak azért másmilyen gondolkozású emberek is...Engem pl. az előbb felsorolt dolgok gyakorlatilag egyálltalán nem érdekelnek...És sose akartam ilyen semmirevaló dolgokra fecsérelni az időmet, energiáimat...Szóval nekem gyakorlatilag nincs semmim, és nem vagyok egy "valaki" sem...Viszont rettenetes KÍVÁNCSISÁG HAJT MINDIG, MINDEN TÉMA kapcsán...EZ A FÉKTELEN KÍVÁNCSISÁG TÖLTI KI ÁLLANDÓAN AZ EGÉSZ ÉLETEMET...Hát akkor,hogy a csudába ne izgatna,meg foglalkoztatna pl. az a kérdés is, hogy melyik ma élő állatnak vagy növénynek melyik ősállat,vagy ősnövény lehetett az őse? Én sokat szoktam törni a fejemet ilyesmin...
Válasz küldése