Kerti tó...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Kerti tó...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Engem sem támadtak meg a darazsak sohasem.
Szoktam enni is kint a kertben, sosem volt összetűzésünk. Van, hogy odapofátlankodnak az ételhez, velem egy tányérból akarnak lakmározni, de nyugodt maradok, elhessegetem vagy ráfújok és elhordja magát.
Viszont barátnőm pont az ellenkezője: nem is ehetünk kint a kertben, amikor nálunk van, mert fél tőlük. Hiába mondom neki, hogy ne ugráljon fel, ne sikongasson, ne hisztizzen már akkor, amikor még csak 1,5-2 méterre röpköd tőle, hiába.
Felugrik, visít, összevissza csapkod... esküszöm, még én is frászt kapok a hirtelen reakcióitól, nemhogy a darazsak. Persze, hogy nem hagyják békén... szerintem azért, mert érzik rajta a félelmet, mintahogy a legtöbb állat érzi - mondjuk ez elég szembetűnő még emberszemmel is.
A múltkor a Margitszigeten voltunk, ültünk egy takarón a fűben - ritka alkalmak egyike volt, amikor rá tudtam venni, hogy vigyünk magunkkal elemózsiát, együnk ott.
Pár perce rágcsáltuk a szendvicseinket, mikor arra repült egy darázs.
Barátnőm elkezd visitozni:"Vigyázz, ott van egy darázs a fejed mögött!"- és ültő helyéből szinte ugrott egyet, és elkezdte összevissza csapkodni a levegőt. Mondtam neki: "Maradj nyugton, mert azért nem fog békén hagyni!"
Persze hiába...
A darázs odarepült a szendvicsemhez, erre ráfújtam egyet, s már tovább is repült.
3 perc múlva visítozó, szemét becsukó, kezeivel össze-vissza csapkodó barátnőm körül 3 darázs repkedett.
Persze nem bírtam ki kacagás nélkül, mire mondja: "Látod? Látod? Engem mindig megtalálnak, a tiéd is idejött hozzám!"
Erre mondom neki: "Hiába mondom, hogy ne csapkodj, meg ne ugrándozz..."
Plusz adalék, hogy két lánya közül az egyik ugyanúgy viselkedik, mint ő (nyilván tőle tanult viselkedés) a másik lánya pedig szemét lecsukja, s nyugodtan ül, ahogy az apja tanította (rá nem hatott az anyja 'rossz' szokása).
Gondolom, mondanom sem kell, hogy melyik gyereket "zaklatják" jobban a darazsak...

Nincs barométerem.

Egyébként a meteorológusok nem hazudnak. Csak TIPPELGETNEK.
Nincs még egy olyan munka ahol ez megtehető.
Mindig szoktam mondani, hogy mi lenne, ha én így dolgoznék?
Vagy annyi az annyi, vagy nem...79%-os eséllyel annyi...vagy: "várható", hogy annyi lesz. Előfordulhat, hogy több...vagy esetleg kevesebbb...majd 2 óra múlva közlöm, hogy:
Ja, mégsem annyi...
Hát nem jött be....nem láthattam előre mindent...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Hát...Én azért továbbra is állítanám azt,hogy az egész jelenlegi METEOROLÓGIA, úgy ahogy van, egy szélhámos áltudomány!! Pont úgy, ahogy a "Nyugati típusú Orvostudomány" is az! (Élén ugye a "Virológiával",és az un."oltásokkal"!) És az nagy jótétemény lenne a világnak, ha ezeket a néphülyítő intézményeket valakik valamikor a szó szoros értelmében betiltanák! Mivel ezeknek a dolgoknak ÍGY(!!!!!) semmi értelme sincs! Szóval abban igazad van, hogy MI A CSUDA MÁR AZ, HOGY:Holnap 32% esély van esőre, vagy 67%!!!! Hát ez bizony a TOTÁLIS NÉPHÜLYÍTÉS kategóriája, úgy ahogy van! Főleg a mai "METEOROLÓGIAI SZUPERSZÁMÍTÓGÉPEK" korában!!! Ezelőtt vagy -30-40 évvel volt egy szabolcsi illető, a nevére sajnos már nem emlékszem, aki minden évben KIADTA a saját prognózisát, amit nem túl magas összegért meg lehetett venni...Hallottál már erröl az illetőröl? EGY EGÉSZ ÉVRE ELŐRE(!!!) leírta minden egyes napra lebontva az aznapra várható időjárást Szabolcs és Borsod megyére levetítve! De igény esetén elkészítette más megyékre is a prognózisát, de úgy,hogy csak NAGYON-NAGYON MINIMÁLISAT tévedett!!!!! Már amikor tévedett... Tudom, mert amikor még földműveléssel is foglalkoztunk, rendre megvettük ezen illető prognózisait...És bármilyen hihetetlen is, HÓNAPOKRA ELŐRE(!!) megmondta minden egyes napra az aznapi időjárást! Pl. megvettük mondjuk JANUÁRBAN az egész évi prognózisát, amiben olyanok álltak mondjuk,hogy: Június 12: 27 fok, Eső, 10mm...Július 23: 31 fok, Napsütés, csapadék 0mm...Szeptember 5: 18 fok,Eső, 20mm...És így tovább, így tovább!!!! Aztánmeg hogy mennyit tévedett? Szinte semennyit...Max. annyit NÉHA-NÉHA, hogy a HOSSZÚ HÓNAPOKKAL KÉSŐBBI(!!!) napra azt írta ugye, hogy: November 9: 10 fok, Eső, 30mm...Aztánmeg azon a napon nem 30mm eső volt, csak 10!! Vagy December 7: 5 fok,Napsütés, csapadék 0 mm...Erre meg December 7.-én 0 fok, Hó volt, viszont 8.-án meg 4 fok, Napsütés, csapadék 0 volt...De mindezeket úgy, hogy JANUÁRBAN(!!!!) JÓSOLTA MEG AZON DECEMBERI NAPOK IDŐJÁRÁSÁT!!! És max.csak egy-két nap csúszás fordult elő, de az is csak néhány alkalommal!!! Na...Hát ugyan mit is értek a HIVATÁSOS METEOROLÓGUSOK EZZEL AZ EMBERREL ÖSSZEHASONLÍTVA? (Már akoriban is?) Aki amúgy csak egy TELJESEN LAIKUS, AMATŐR "IDŐJÓS" VOLT? Aki egy ócska távcsővel vizsgálta éjszakánként az eget a csillagokat vizsgálva, és ennek alapján írta meg a prognózisát? EGY EGÉSZ ÉVRE ELŐRE? Na...A hivatásos METEOROLÓGUSOK meg 3 napra sem voltak képesek már akkoriban se előrejelezni az időjárást!!!!Pont úgy, ahogy ma sem képesek, mert VALÓJÁBAN HAZUG, SZÉLHÁMOS KÓKLEREK!!! A "tudományukkal" egyetemben!!!!! Régen hallottam már erröl a nevezetes amatőr szabolcsi időjósrol, lehet,hogy ennek az az oka,hogy már nemis él...Vagy ha meg él is, a hazug gané kóklerek már teljesen ellehetetlenítették mára...Ki tudja már azt,hogy melyik variáció az igaz...De valamelyik biztosan...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Nem, nem hallottam róla.

Ezt találtam a neten.
Nagy véletlen, és meglepő lenne, ha róla beszéltél volna:
(A cikk egyébként 2004-es, 18 éve készült)

https://www.google.com/amp/s/index.hu/b ... ar0929/amp
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Szerintem erröl az illetőröl írtam énis...Ami olvasható a cikkben, az szinte teljesen egybevág az emlékeimmel...Szóval mondom újracsak: Amíg földműveléssel foglalkoztunk, addig SOK ÉVEN KERESZTÜL rendre megvettük az úr prognózisait és MAXIMÁLISAN meg voltunk vele elégedve MINDIG!!! Egy EGÉSZ ÉVRE(!!) előre szóltak ezek az előrejelzések, és csak NAGYON-NAGYON minimális pontatlanságai voltak!!!!! De azok is csak 6-8-10 HÓNAPOS IDŐTÁVLATOKBAN!!!! Ki tudja manapság már azt akkor ezek szerint, hogy egyálltalán él-e még ez a nagy tudásu, tiszteletre méltó úr? Vagy,hogy ÁTADTA-E VALAKINEK a nem mindennapi tudományát? A manapság tapasztalt nagy csend a téma kapcsán sajnos elég beszédes szerintem...Dehát mást ugyan mit is lehetett volna várni? Ebben a mai moslék világban ugye MINDIG CSAK A SZ.RNAK, A GANÉNAK, A TRÁGYÁNAK, A HAZUGNAK, A NÉPHÜLYÍTŐNEK, AZ ALJASNAK, A BECSTELENNEK VAN CSAK LÉTJOGOSULTSÁGA, MEG JÖVŐJE!!!! Senki másnak nincs! Ezt az elvet láthattuk eddigis pl. Tesla, Moray találmányainak a sorsán is, és ugye láthattuk akkor magyar viszonylatban ezen szabolcsi úr esetében is! A ZSENIÁLIS MÓDSZERE ÉS TUDOMÁNYA akkor minden jel szerint sírba is szállt vele! A népnek meg maradt akkor szokás szerint az "ÓRIÁSI FELKÉSZÜLTSÉGGEL ÉS METEOROLÓGIAI TAPASZTALATOKKAL RENDELKEZŐ" OMSZ, meg a "fantasztikus tudásrol" ( De szó szerint értetendő!) árulkodó "előrejelzései" a MÁSNAPI(!!!!) időjárásrol,mint Pl.: "A holnapi nap(!!!) folyamán csapadék 31%-ban lesz valószínű"! Hát...ILYEN előrejelzést akár még te is ki tudnál adni bármikor, bármely napra,nem? Sőt...Még jobbat is:"Holnap lehet,hogy fog esni, de az is lehet,hogy nem lesz csapadék... Előfordulhatnak majd felhők is az égen, de az is megtörténhet ,hogy egész nap sütni fog a nap...A szél esetleg meg is élénkülhet időnként"...Na? Mit szólsz mindehhez? Pontosabb lenne egy ilyen, MÁSNAPRA(!!) SZÓLÓ prognózisod, mint a "NAGYTUDÁSU", HIVATÁSOS METEOROLÓGUSOKÉ,nem?
L
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://blikkruzs.blikk.hu/aktualis/koz ... el/hhcg3x3 Nézd csak Szami a "Dávid naptár" egyszerűsített, netes változatát 2022-re! (Sajnos ez egyben az utolsó prognózisa is volt Dávid Mihálynak, ugyanis idén februárban elhunyt...) Mit szólsz a prognózishoz? Ahogy én elnéztem, MOST IS MEGLEHETŐSEN PONTOSAN leírta az idei évet...Szerinted eddig tévedett valamiben? Most léptünk be ugye az augusztusba, ami Dávid Mihály szerint hűvösebb lesz ugye mint a július...Hát...Eddig megítélve a dolgot, ez is így van, valóban...
Válasz küldése