Egészségvédelem, kizárólag a természet ajándékaira alapozva...

Titusz
Nem: Férfi
x 38
Kapcsolat:

Egészségvédelem, kizárólag a természet ajándékaira alapozva...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

https://www.egeszsegkalauz.hu/gyogymodo ... ol/vhtrwem. Te hallottál már Szami a csalántea jótékony hatásairol? Gondoltad volna azt, hogy ez a sokak álltal utált és írtott "gyomnövény", a csalán, valójában sokoldalú és hasznos GYÓGYNÖVÉNY? Amit inkább termeszteni kéne mint írtani? Én eddig csak burgonyabogár elleni természetes permetezőszer szerepben hallottam emlegetni a csalanat, de akkor mostmár tudom azt is, hogy a növény teája sokoldalú egészségvédő hatással bír! Hiába na...Mindig tud meg az ember új dolgokat...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Egészségvédelem, kizárólag a természet ajándékaira alapozva...

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Hogyne! Mi több, tegnap szedtem egy jó nagy csokorral...emberi fogyasztásra...azt hittem te is "ismered" így is.
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Nem...Én eddig nem ismertem "így" is, mivel nekem soha sem szokott gondom lenni az egészségemmel, de persze most,hogy végigolvastam a belinkelt cikket, azért megjegyeztem azt nagyjábol, hogy mikre jó a csalántea...Ha valamikor mégiscsak szükség lenne majd rá...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Amúgy ugye az a jó nagy csokorral szedés nem azt jelentette nálad, hogy már le is taroltad egyböl az egész csalántenyészetet a környéketekröl? Azért hagyjál mindig annyi csalanat valami félreeső helyen, amiböl újra tudnak majd nőni ezek a hasznos gyógynövények...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Itt az "árokpart" tele van vele.
Szóval maradt még bőven...

Teának leszárítom, de volt már, hogy főzeléket csináltam belőle, simán olyan, mint a spenót, de megkóstoltam már frissen is salátának.

Kicsit csípett. :nap:
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Jó a topic ötlet egyébként.

👏
Milyen gyógynövényeket használsz/használtok?

Van, ami meg is terem a kertetekben?
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Mi konkrét gyógynövényeket nemnagyon szoktunk termeszteni, mivel a családban sose beteg senki, viszont fűszerként, teaként szoktam használni gyógyhatásu növényeket étkezési célra...Pl. én rendes teát csak nagyon ritkán szoktam inni, a fő itókám a leggyakrabban a MENTATEA szokott lenni...Van egy kis mentaültetvényünk, úgyhogy a nejem azoknak a leveleiböl szokott főzni nekem jó erős mentateát...Imádom a mentolízt, a házi termesztésű mentalevél pénzbe se kerül, ráadasul tele van ugye mindenféle vitaminnal, és egyébb hasznos anyaggal...Van valamennyi citromfüvünk is, de azt annyira nem szeretem teának...Viszont a mentateábol meg szoktam nyáron inni napi két liternyit is...És igencsak erősre főzve...Hm...A nyári hőségekben nagyon jól tudja hűsíteni a torkot a jó erősre főzött mentatea...És kiválóan oltja a szomjat is...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

https://gyogyszernelkul.com/gyogynoveny ... l-lestyan/ És itt van a menta mellett a másik nagy kedvencem is, a LESTYÁN! Erröl a növényröl hallottál már,Szami? Bár eredetileg ez is gyógynövény ugye, de én elsősorban fűszerként meg teaként szoktam használni az étkezésemben...Imádom azt a jellegzetesen erős aromáját...Szóval a mi kiskertünkben is állandó szereplő a lestyánbokor...És mivel nagyra megnő gyorsan, lehet szedni a leveleit mindig, kifogyhatatlan bőséggel...Nemúgy mint pl. a petrezselymet, ami szintén gyógyhatású növény, csak éppen korlátozott növekedési sebessége és terjedelme miatt azzal elég takarékosan kell azért bánni...De az is kedvelt fűszernövényem mindezek ellenére, mivel annak is erősen jellegzetes aromája van, és tele van szintén sok hasznos anyaggal és vitaminnal...Főleg ugye A vitaminnal! (Mivel én alapbol elég fehérbőrű vagyok, és "tiszteletbeli (Avagy valódi?) hüllőként" bizony nagyon szeretek a napon lenni hacsak tehetem, hát akkor rengeteg A vitaminra van mindig szükségem ahhoz, hogy ne égessen le a nap, és hogy ne legyen ezálltal pigmentfoltos a bőröm! De szerencsére a sok A vitamin tartalmú növény fogyasztása a segítségemre van mindig...Minden nyáron!)
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

https://ripost.hu/eletmodi/2022/04/gyog ... aggregator Na...Ebböl a cikkböl kiindulva mindenki kiválaszthatja ugye a csillagjegyének megfelelő gyógynövényt a tavaszi fáradság ellen...Majd kipróbálom valamelyik nap akkor a nekem javasolt gyógynövényt és megnézem a hatását, mivel a tavaszi fáradság valahogy egy éven se a kedvencem...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.egeszsegkalauz.hu/betegsege ... za/yekt9l5 Az ebben a cikkben leírtakat is érdemes megjegyezni szerintem...Mivel sose lehet tudni, hogy mikor jön majd jól...
Válasz küldése