Kedvenc könyveink (könyvajánló)

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Kedvenc könyveink (könyvajánló)

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Audrey Niffenegger: Az időutazó felesége

https://moly.hu/konyvek/audrey-niffeneg ... o-felesege

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Kedvenc könyveink (könyvajánló)

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Mostanában Ludovic Kennedy remekbe megírt dokumentumregényét olvasom, aminek az a címe,hogy: "Óriások csatája"... A könyv a német " Bismarck" csatahajó első,és egyben utolsó harci bevetésének a történetét írja le hitelesen, olvasmányosan, és a tényeknek messzemenően megfelelve...A szerző annak idején maga is a Bismarckot üldöző brit flottakülönítmény egyik hajóján szolgált, és gondolom innen van akkor a magasfoku érdeklődése az egykori események iránt...Viszont érdekes módon elsősorban nem a britek szempontjábol írta meg a szerző a könyvét,hanem a Bismarck, és annak legénysége áll szinte egész végig az események középpontjában...Néha olyan érzésem is szokott lenni olvasás közben,mintha a szerző a könyvében egyenesen az egykori ellenségnek "szurkolna" szinte egész végig...Érdekes ez a dolog is nagyon...A jelek szerint a szerző messzemenően tisztelhette akkor az egykori ellenséges hajót,és annak legénységét...Hiába pedig ő is aktív szerepet játszott annó annak elsülyesztésében...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 8. 21:06 Mostanában Ludovic Kennedy remekbe megírt dokumentumregényét olvasom, aminek az a címe,hogy: "Óriások csatája"... A könyv a német " Bismarck" csatahajó első,és egyben utolsó harci bevetésének a történetét írja le hitelesen, olvasmányosan, és a tényeknek messzemenően megfelelve...A szerző annak idején maga is a Bismarckot üldöző brit flottakülönítmény egyik hajóján szolgált, és gondolom innen van akkor a magasfoku érdeklődése az egykori események iránt...Viszont érdekes módon elsősorban nem a britek szempontjábol írta meg a szerző a könyvét,hanem a Bismarck, és annak legénysége áll szinte egész végig az események középpontjában...Néha olyan érzésem is szokott lenni olvasás közben,mintha a szerző a könyvében egyenesen az egykori ellenségnek "szurkolna" szinte egész végig...Érdekes ez a dolog is nagyon...A jelek szerint a szerző messzemenően tisztelhette akkor az egykori ellenséges hajót,és annak legénységét...Hiába pedig ő is aktív szerepet játszott annó annak elsülyesztésében...
Tudod, sok könyvet elolvastam már, amit ajánlottál, de azt hiszem ez most nem fog bekerülni a sorba...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Sejtettem,hogy nem igazán lesz a kedvedrevaló az általam ajánlott könyv,merthát ahogy mondani szokás a dolgot, az a könyv nem igazán a női olvasók számára íródott...Dehát ha egyszer én most EZT olvasom mostanában és ráadásul módfelett tetszik is, akkor úgy voltam a dologgal,hogy azért csak megemlítem itt ezt a könyvet...Hátha valami ide benéző férfilátogatónak megtetszik...Lem remek regényével, a "Kudarc"-al,végeztél már?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 10. 20:21Lem remek regényével, a "Kudarc"-al,végeztél már?
Hááát...ööö...izé...valahogy nem tudtam egy idő után tovább olvasni...fog is benne történni valami???
Ott tartok, hogy azzal a böszme nagy géppel - azzal a lépegetővel - végre eljutott valahova a főhősünk...talán itt történt volna már valami, de aztán váltott a helyszín, s most valakik beszélgetnek egymással...de uncsi...mondd, hogy változni fog, vagy meddig kell még olvasnom, hogy történjen valami?
A "Solaris"-t imádtam, de ez?...

Csak nehogy azt mondd, hogy most is rossz könyvet olvasok, mint a "Hosszú Szafári" esetében...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hát...Ha unalmasnak találtad a "Kudarc"-ot, akkor szerintem ne is olvasd tovább,mert akkor ez a könyv se neked való...A történet további része amúgy arrol szól,hogy a főhős többedmagával elindul egy űrhajón felvenni a kapcsolatot egy idegen civilizációval...Aztán jönnek ugye a bonyodalmak sorban...Egész a könyv végéig...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. július 10. 21:00 Hát...Ha unalmasnak találtad a "Kudarc"-ot, akkor szerintem ne is olvasd tovább,mert akkor ez a könyv se neked való...A történet további része amúgy arrol szól,hogy a főhős többedmagával elindul egy űrhajón felvenni a kapcsolatot egy idegen civilizációval...Aztán jönnek ugye a bonyodalmak sorban...Egész a könyv végéig...
És mikor indulnak el végre? :D
Tudod, hogy én nem szeretem, ha húsz oldalon keresztül csak azt írják le, hogy hogy néz ki egy szikla, s itt ez van. Ez marad a továbbiakban is?

Mi van Laci bácsi (Lőrincz L. László = Leslie L. Lawrence) "kolostoros" regényeivel? El kezdted már olvasni valamelyiket? Tervezted, ha jól emlékszem...
Tudom, arról volt szó, hogy ajánljak egyet, de elakadtunk ott, hogy nem tudtam meg, hogy melyiket is olvastad már...illetve régen mondtad, hogy melyiket, de elfelejtettem. A "Sindzse szemén" kívül talán a "Halálkiáltók"-at?
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Az tény,hogy a "Solaris" -hoz hasonlítva a "Kudarc"-ot, ez utóbbi jóval " szárazabb", tudományosabb,mint a "Solaris"...De ha neked nem jön be ez a stílus, akkor hagyd a csudába, mert nem neked való az a könyv...L.L.L. "kolostoros" regényeit próbáld már meg majd valamikor cím szerint ide feltüntetni...Már persze azokat, amiket olvastál te is...Majd legközelebb megnézem a listát,de most lépnem kell mára...Szia.
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

A többi Lem könyvvel amúgy mi a helyzet? A Pirx-et olvastad már? És a Szénanáthát? Ezek is nagyon jó írások szerintem...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

L.L.L. "kolostoros" könyvei közzül a "Lebegők"-et olvastam eddig csak a " Halálkiáltók" mellett...A többi kolostoros könyvét nem olvastam még...De majd a másik topikban sorold már fel majd azt,hogy te melyik ilyen jellegű könyvét olvastad még L.L.L.-nek...És,hogy melyik volt szerinted a legjobb...
Válasz küldése