Kedvenc könyveink (könyvajánló)

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Kedvenc könyveink (könyvajánló)

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Szíriusz bácsi? Nem, nem ismerős. Mikor adták, a 70-es években? Akkor még nagyon kislány voltam.
Én csak a Szabó családra emlékszem. Max. 13 éves koromig kb. Bár igazából az is úgy volt, hogy anyám hallgatta, én meg csak kénytelen-kelletlen ott voltam vele egy légtérben és hallgattam.
Nem azt mondom, hogy egyáltalán nem tetszett, de én nem rendszeresen hallgattam, úgyhogy nem teljesen tudtam követni a történetet.
Szóval nem emlékszem belőle semmire.
Ahogy a Rádiókabarékra sem.

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Én lennék a legboldogabb, ha végre már lenne némi energiám csak úgy a saját szórakoztatásomra leülni/lefeküdni és olvasni.
De az nekem szellemi munka is. Én nem csak átrágom magam rajta, hanem elemzem. Tudod. Lásd pl a Solarist.
Oh, hogy bánom, hogy azok az elmélkedéseim a semmibe vesztek...

Sajnos, ha pihenni, szórakozni vágyom, mostanában ez jut utoljára eszembe.
Vagy a kertészkedést, vagy az itteni fórumozást(!!! :D :wink: ) vagy a regényírást, vagy a mahjongozást, vagy a fotózást kellene visszábbfognom ennek érdekében. Vagy legalább letenni a jogsit végre, hogy energikusabb maradjak...tudod, hogy előtte mennyit olvastam.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz írta: 2020. augusztus 23. 13:35 Amúgy olvasol valamit mostanában,Szami? A Szénanáthával nem próbáltál azóta sem szerencsét?
Elkezdtem olvasni.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Már eltelt egy hónap mióta elkezdtem? Hát hetekig gyakorlatilag csak tervben volt a dolog...egy hete kezdtem el igazából, de csak esténként értem el hozzá, s bármily érdekfeszítő is, azért álmosan már nem tudok rajta gondolkozni...

Azt hiszem szeretem Stanislav Lem stílusát.

Bár a múlkori hogyishívják - a Kudarc - nem jött be, de már a Solaris-nál megkedveltem.

Ez a Szénanátha meg pont úgy van megírva, ahogy szeretem a "krimiket", meg általában a regényeket. Nem unalmas, de nincs is túlbonyolítva, mit pl. olykor Agatha Christie-nél.
Részletesen, érzékletesen leír mindent, szinte magam előtt látom a cselekményt, de nem veszik el az apró részletekben. Végig fenntartja az érdeklődésem - akárcsak a Solarisban volt, - alig várom, hogy a végére érjek, s közben együtt gondolkozom, együtt lélegzem a főhőssel, én is ott vagyok, ahol ő, nekem is folyton jár az agyam, hogy mi is lehet itt tulajdonképpen...remélem nem fogok csalódni a végére sem.
Titusz
Nem: Férfi
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Nekem a regény első oldalai tetszettek a legjobban...Az autós utazás leírása...Bár alapjában gyűlölöm ugye a kocsikat, de az a néhány oldalas leírás valahogy mégiscsak nagyon tetszett nekem...Lehet,hogy a fura nyelvezete okán...Mindenesetre nagyon érzékletes volt szerintem az utazás bemutatása...A kedvenc jelenetem az az volt, amikor írja Lem, hogy valahol megelőzte a főhőst valami másik kocsi az úton,ami "lapos volt mint egy poloska"...Jaj...Ezen a mondaton annyit nevetek mindig! Olyan jól sikerült ugyanis a másik kocsi jellemzése...Szinte látom is magam előtt olvasás közben az ilyesmi " poloskalaposságu" kocsi képét...Régebben ugyanis láttam ilyet élőben is...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

OFF: Jajjj! Ne is emlegesd a poloskákat...megtámadták az egyik paradicsombokromat!!! Sose volt még ilyen...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

A poloskák? Mit keresnek a poloskák a paradicsombokron? Ilyet se hallottam még...A paradicsombokrokon én eddig csak burgonyabogarakat láttam garázdálkodni mindig...Viszont vannak olyan poloskák, amik a burgonyabogár lárváját eszik...Nem lehet,hogy ez okbol vannak poloskák a paradicsomodon?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hát én sem tudtam, hogy szeretik. Megszúrkálták a bogyókat. Egy bokron láttam csak őket. Az egyiket pont láttam is, hogy "eszi". A rohadék! (Bocs!)
A poloskák - én úgy tudom - növényi nedveket fogyaszatnak.
Nem permetezek.
Bár ezeknek lehet nem is árt semmi.
Bár a szívem szakadt meg, óvatosan kitéptem hogy a bogarak ne essenek le róla, és elégettem.

Néhány szem paradicsom bánta, az sem biztos, hogy a rajta lévő zöldek beértek volna. Ez 3 napja volt.

Azóta naponta kétszer ellenőrzöm a többit, azok úgy tűnik megúszták.

Krumplibogarat, vagy lárvát szerencsére a környéken sem láttam.

Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Vannak ragadozó,"rablópoloskák" is...De a poloskák se teremnek a földböl a végtelenségig...Ha leszeded őket mindig a paradicsomrol,akkor előbb-utóbb elfogynak majd...Nem kell bepánikolni...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

De baromi büdösek...fogdossa őket a halál! :D
Válasz küldése