80'

Régmúlt idők...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: 80'

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Nem igaz, hogy sosem voltam diszkóban, mondtam, hogy voltam, nem egyszer...igaz, csak kétszer, de nem véletlenül.

A véleményem semmit sem változott...nézd meg az emberek arcát...többségük unott arccal lötyög. (Akárcsak azokon a videókon, amiket régebben linkeltél)
Vagy 10 perc után változik a helyzet valamit?
Ennek nem sok értelmét látom, de hát biztosan jól szórakoztak. Pont úgy néznek ki. :s:

Ugyanezt tapasztaltam, amikor barátnőmmel kettesben elmentünk diszkóba...én is pont úgy éreztem magam, amikor ott voltam, mint a videón lévő unott pofák...(azt leszámítva, hogy barátnőmmel röhögtünk a helyzeten, hogy mennyi unott pofa van itt, ismerkedni pedig nem lehet senkivel)...csakhogy én nem mentem oda többször ezért.
Túlélem, hogy ebből kimaradtam.

Ha volt társaság, akik jól ismerték egymást, és valóban jól érezték magukat, azoknak tuti jobb volt...de én sosem kedveltem a hangoskodó-italozó-cigiző helyeket, választottam inkább más szórakozást. Nem italoztam, nem cigiztem, nem oda való vagyok/voltam, ennyi...akikkel megismerkedtünk volna, egyből tolták volna..."gyere piáljunk, gyújts, rá, lazuljunk"...mondtam, kösz nem, nem iszom, nem cigizem...erre pofavágás, becsmérlő pillantások, s már ki is néztek onnan...én is pofát vágtam, s leléptem...hiába ez van, nem az volt az én világom...

Másik helyen már ismerős társasággal voltam vidéken. S mondtam, hogy ott jobb is volt a helyzet...nem erőltették a cigit, meg az italt, mert ismertek.
Ott jól éreztem magam...de amikor erről írtam, akkor azt mondtad, hogy ne legyek naív, ott sem volt más helyzet, mint máshol...szóval ott meg te beszéltél ellene...

Titusz
Nem: Férfi
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Igen...Emlékszem arra, hogy régebben már emlegetted azt, hogy voltál kétszer "diszkóban" annak idején, viszont a leírásod és az elmondásod alapján nekem inkább "klubesteknek" tüntek azok a rendezvények, nem pedig DISZKÓNAK...A klubest meg a diszkó bár nagyon hasonló esemény, de azért MÉGSEM UGYANAZ...Említetted régebben nekem ugye, hogy próbáljak mindig különbséget tenni a TORTABEVONÓ ÉS A CSOKOLÁDÉ között, mivel bár hasonlóak, de azért mégsem ugyanazok!!! Nos...Hát pont ugyanez a helyzet a klubest és a diszkó esetében is...A klubest, az amatőr DJ- k által vezetett jórészt sajátságos jellegű "diszkó", szerény külsőségekkel és esetlegesen...A Diszkó viszont az JÓVAL PROFIBB, LÁTVÁNYOSABB, RENDSZERESEBB JELLEGGEL BÍRÓ MŰFAJ ÉS RENDEZVÉNY...Olyan, amilyen a videón is látható!!! Figyeld csak meg pl. a hangulatos fénytechnikákat, meg azt a csillogó diszkógömböt...ILYESMI helyeken jártál annó a barátnőddel kétszer? Az "unott pofákkal" kapcsolatban is akkor egy kérdés: Szerinted HOGYAN kellett volna viselkedniük a vendégeknek? Milyen "pofákat", kellett volna vágniuk? És HOGYAN kellett volna táncolniuk a népeknek egy ilyen helyen? Hű...Ha engem láttál volna annó egy diszkóban a régi szép időkben, akkor lettél volna mégcsak felháborodva szerintem...Pl. azoktol a pofáktol, amiket az ilyen helyeken én vágtam...Aztánmeg mégis fanatikus, megrögzött diszkórajongó voltam világéletemben...1985-ben voltam először ilyen helyen, és 93-ban utoljára...(Nősülés után ugyanis már befejeződött nálam ez a korszak...)Szóval 8 éven keresztül jóformán nem volt olyan szombat este, amikor ne töltöttem volna az egész éjszakát ilyen rendezvényeken...Erre felénk este 6-kor kezdődött a diszkó, és egész hajnali 3-ig tartott...Csak gondolj bele abba, hogy ha NEM SZÓRAKOZTATOTT VOLNA A DOLOG, akkor ugyan meddig lettem volna az ilyen helyeken? Ráadásul úgy, hogy SZINTE SOHASEM TÁNCOLTAM!!! Jórészt egy asztalnál ültem mindig hosszú órákon keresztül, és hol bort, hol kólát iszogattam vagy szívtam szívószállal, hallgattam a fülsiketítően dübörgő zenét, néztem a táncoló lányokat FAPOFÁVAL, és MINDEKÖZBEN IGENCSAK KELLEMESEN SZÓRAKOZTAM!! Zárórakor ugyanis alig akartam hazamenni...De ezzel nemcsak én voltam ám így, hanem nagyon sokan mások is!!! Miböl gondolod azt, hogy a videón látható "unott pofák" nagytöbbsége NEM UGYANÍGY LEHETETT A DOLOGGAL? Azért egy diszkóba akkoriban nem két ft volt a belépő... Ha valaki UNTA AZ EGÉSZET, akkor szerinted MINEK MEHETETT ODA IGENCSAK BORSOS BELÉPŐKÉRT? Mi lehetett ebben az "unott pofák" számára az, AMI MEGÉRTE???? Nos...Hallgatlak...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Pesten, a 90'-es évek elején Budapest egyik legismertebb DISZKÓ-jába mentünk. Lányoknak ingyenes volt a belépés. A nevére már nem emlékszem, de a Keletiből kellett menni villamossal, onnan nem volt túl messze.

A "vidéki" helyszín valószínűleg a helyi közösségi házban lévő szokásos szombat esti rendezvény volt. Oké, azt lehet, hogy nem nevezhetted diszkónak, passz...

Nézd, te úgy élted meg a dolgokat ahogy, én pedig úgy, ahogy én.
Te férfi vagy, (fiatalember voltál akkor), kicsit más a helyzet...

Nem éreztem jól magam azokkal az emberekkel, azok közt, akikkel ott találkoztam, ennyi. Ezért nem mentem többször.

Baratnőmnel leültünk egy asztalhoz egy-egy kólaval...mi is el kezdtünk egymással beszélgetni, nézegetni a táncolókat.
Mikor mi is kimentünk táncolni, KÖZBEN nem pléhpofát vágtunk, hanem nevetgéltünk, amennyire a hangzavartól lehetett, beszélgettünk, nyilván néztük a felhozatalt.

Egy fiú nyugodtan ülhet az asztalnál "békésen" akár egész este, max leszólítják a lányok...de csajokhoz a fiúk kicsit máshogy közelednek.

Mindig utáltam az olyan helyeket, ahol piálásra, cigizésre, "érezzük jól magunkat" = "gyere feküdj alám" és ennek különböző fokozatai...akartak rávenni.
Ja, és ezt szánták beugrónak, kezdő ismerkedési lépésnek...én/mi nem láttunk az asztalánál kólát vagy bort kortyolgató nézelődő szimpatikus fiatalembert, akit meg lehetett volna szólítani...összeszokott csoportokat láttunk, meg magukat vagánynak tartó, vadászó harsány fiútársaságokat.

És osztálytársnőket is hallottam beszélgetni hétfőn a suliban...akik szerint "az volt a legjobb a hétvégén", hogy jól beb...tak a diszkóban és ez vagy az a fiú (mikor melyik) épp megkettyintette, vagy lepippanthatta a mosdóban.

Nekem más elképzeléseim voltak egy jó hétvégéről...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

https://telex.hu/komplex/2021/05/28/szo ... o-budapest

Mondjuk ez már a 90'-s évek, de el fog férni itt...és nem, nem jártam ezekre a helyekre (sem)...

15-17 éves korom között én szabadidőmben sétálgattam a barátnőmmel a városban - Margitsziget, Városliget, Feneketlen tó, Vörösmarty utca - sokat jártunk strandra, uszodába, moziba, esetleg múzeumokba, kirándultunk a János-hegyen, Hűvösvölgyben. Vagy egymáshoz átmentünk és csak zenét hallgatunk, csajoskodtunk, (haj, ruha) trécseltünk, pletyiztünk, nevetgéltünk...engem is szerettek a szülei, őt is az én anyám.
Ritkán (mivel nem sok zsebpénzünk volt) beültünk egy-egy fagyizóba, hamburgerezőbe.
Sokszor mentem velük - vele és a szüleivel - ki a telkükre, volt, hogy ott is voltunk hagyva szülők nélkül, vagy anyám 89 km-re lévő telkére vonatoztunk/buszoztunk ki kettesben.

Nekem/nekünk ez volt az élet, a szabadság, a tinikorunk. Sokat nevettünk, jól szórakoztunk.
Ismerkedtünk persze fiúkkal is, játszadoztam, flörtöltem velük, de nem mentem bele semmi "komolyabba", egyéjszakás, vagy futó kalandokba meg pláne nem.

Tehát jól megvoltam annyi idősen is - meg később is - az ún. éjszakai élet nélkül...szóval megvoltam diszkó nélkül is. Tény, hogy tiniként - sok kortársunkkal ellentétben - nem is voltunk elengedve szüleink által az éjszakába...de már 18 felett sem érdekelt, amikor oda mehettem és akkor, amikor akartam. S eszünkbe sem volt lázadozni, hogy miért nem vagyunk elengedve...

A diszkóra is inkább barátnőm volt kíváncsi, nem én, s bár nem is fűztünk hozzá hiú reményeket, de azért megnéztük azt is. Megoldottuk, hogy a szüleink azt higgyék, hogy egymásnál vagyunk, így el tudtuk intézni a késő esti kimaradást is...Elmentem vele, persze annak ellenére, hogy ő akarta jobban, de neki ment el hamarabb a kedve az egésztől...aztán mondtam, ha akar menni máskor is, keressen hozzá magának más társat, ne engem...

Talán így érted már akkor, hogy miért mondom mindig azt, hogy a diszkó az nem az én világom volt sohasem...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Hát...Én mintha úgy emlékeztem volna a dolgokra, hogy régebben arrol beszéltél, hogy a "Fekete lyuk" egyik KLUBESTJÉRE mentél el a barátnőddel "diszkózni", de ha azt mondod, hogy ebben az "FMK"-ban voltatok, akkor így rendben van a dolog...A képekböl megítélhetően egy ILYEN HELYEN, meg ILYEN ALAKOK KÖZÖTT én sem éreztem volna jól magamat az tény...De NE EBBÖL AZ FMK-bol általánosíts a diszkókra, bár már úgyis mindegy ugye...Inkább próbáld meg ELFOGULTSÁG NÉLKÜL megnézni újra a fenti videót...Láttál a videóban ordas k.rvákat? Kötekedő trógereket? Minden lánynál alpárian bepróbálkozó hülyegyerekeket? Punkokat? Nos? Ha látol a videóban ilyeneket, akkor jelezd nekem,hogy énis lássam őket...Amúgy borzalmasan MÁS VILÁGBAN ÉREZTEM JÓL MAGAM a jelek szerint annó, mint te, gondolom nemis véletlen az, hogy soha-sehol nem tudtunk összejönni Pesten...Ugyanis a te kedvenc világod a STRAND, A VÍZ, A PANCSOLÁS, A VIHÁNCOLÁS, A BOLONDOZÁS, A JÁTSZADOZÁS volt a jelek szerint, ami világ viszont engem meg pont TASZÍTOTT...Nemis csoda az,hogy én igazábol kerültem mindig a strandokat módfelett, mivel nemnagyon tudtam ott mit csinálni...Úszni nem szeretek a mai napig sem, a strandokon meg a vízben viháncoló lányokkal meg SOHASEM TUDTAM MIT KEZDENI!!!! Én strandon sohasem jöttem össze semmi nővel, mivel messzire igyekeztem elkerülni ott minden embert...Én standon jóformán mást sem csináltam, csak OLVASTAM VALAMI KÖNYVET egy félreeső, árnyékos helyen...Ha néha-néha be is másztam a vízbe, akkor igyekeztem minnél messzebb kerülni mindenkitöl!!!! A strandlabdázó, viháncoló, pancsikáló bikinis lányoktol meg különösen igyekeztem minnél messzebb menni, bár néha ráfaragtam, mert az éppen akkor a környéken viháncoló lánybanda valahogy mégis kezdett egyre közelebb kerülni hozzám, hiába próbáltam volna mindig arrébb meg arrébb húzódni...Ha meg a strandlabdájuk valami rejtély folytán egyszercsak mellém esett, nos...Akkor a dühöm meglehetősen nagy volt...Ilyenkor mérgesen a lányokhoz vágtam a strandlabdát, aztán kimásztam a vízböl azzal a címszóval,hogy: "Na hát itt aztán nem lehet nyugodtan az ember egy percet sem"!!!!
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Majd szólj, ha egyszer sikerül értelmezned, amit írtam, meg úgy általában azt, amiről beszélek...

1. Azzal kezdtem a hsz-em, hogy "nem, azon a helyen sem voltam, amit linkeltem"...

2. Sosem mondtam, hogy "viháncoltam" a strandon...látszik, hogy nem ismersz, s sosem értetted ezt...úszni jártunk a strandra, beszélgettünk barátnőmmel, labdáztunk, frizbee-ztünk...a "vihancolás" távol állt tőlem mindig...

Tény, hogy tettünk olyat, hogy odadobtuk a labdát egy nekünk tetsző srác felé, de egyből érzékeltük, ha nem volt vevő rá az illető, s anni volt a dolog...

de hát félregondolod a dolgokat, nem baj, nem fontos...örülj neki akkor, hogy hülye vihancolós csitrinek hiszel, hittél, így akkor boldog lehetsz, hogy sehol sem ismerkedtünk meg ténylegesen..

3.
Nem mondtam, hogy az általad linkelt videóban punkok, züllött alakok stb. voltak...idézd már be légyszíves, hogy hol írtam ilyet???!!!
Cirka vagy 10 évvel későbbi időszakról linkeltem a cikket, mint amiről te írtál, ami a 80-es években volt...de minek is figyelj bármire is...

Azt írtam, hogy "unott pofákat" vágó alakokat láttam az általad feltett videón...semmi mást...de unom már, hogy huszadszor írom le és még mindig nyúzod a témát...

Nézd, nagyon fáraszt már, hogy az esetek többségében sosem azt olvasod ki a soraimból, amit írok, hanem amit ki akarsz belőle olvasni.

És nem, nem nézem meg újra a diszkós videódat, mert NEM ÉRDEKEL.

És haa figyelmesen olvasnád a hozzászólásaimat, akkor nem értenél félre örökké

Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

Egy diszkóban viszont már egészen másként éreztem magam!!! Láttál már filmeken "háremjeleneteket", nem? Régi török meg arab sejkekkel-basákkal, meg nekik érzékien táncoló háremhölgyekkel? Na...Hát egy diszkóban már úgy éreztem magamat mindig, mint valami basa...Ültem magamnak mindig nyugodtan valami asztalnál, kólát,bort kortyolgattam időnként, (Sört azt soha, mivel világ életemben utáltam a sört...) hallgattam ellazulva a zenét, (A diszkózene a mai mapig is a kedvenc műfajom...Különösen az " italodiszkó"...) és néztem kedvtelve az előttem és NEKEM táncoló lányokat...Ugyanis a diszkókban MINDIG ugyanaz volt a forgatókönyv, előbb-utóbb: Először csak egy lány kezdte rázni magát alig 1-2 méterre velem szemben a parketten, aztán kettő, majd négy, majd akár 5-6-8-10 is...Végül már szabályos félkörben táncoltak előttem a lányok hosszasan és állandóan engem nézve...NEKEM MEG PONT EZ KELLETT!!! Úgyhogy amikor egy-egy kishölgy kissé kifáradva a nagy táncolástol odajött hozzám és megkérdezte,hogy nem-e ülhetne le hozzám, hát én bizony örömmel mondtam igent...Ezen okbol ugyanis mindig ügyeltem arra,hogy legyen mellettem MINDIG néhány szabad szék...Innentöl meg akkor már ugye könnyen ment az ismerkedés...Még válogathattam is a frissen megismert kishölgyek közzül, hogy aztán melyikkel menjek ki egy kicsit "levegőzni", a környék valami csendes és néptelen helyére, parkjába...Az én világom EZ volt,nem a strand!!!! Strandon én teljesen tehetetlen és "töketlen", "bamba" pali voltam mindig, a diszkókban viszont "maga az alfahímek alfája"!!! Ott még vetélytársam se volt soha a nők terén...Bármilyen hihetetlen is a dolog...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Nem érdekel...
Titusz
x 38
Kapcsolat:

• Idézés

A biztonság kedvéért azért megkérdem ezredszerre is,hogy értettél valamit abbol, amit magamrol és a diszkókhoz való viszonyomrol írtam most is? Sokadjára is? Valszeg most sem értettél belőle semmit sem...Vagy inkább nemis akarsz érteni belőle semmit...Csak mantrázod ugye újra és újra,hogy: A diszkó az számodra egyet jelent a k.rvákkal,latrokkal,hülyegyerekekkel, trógerekkel,unott pofákkal, zenére való szánalmas "lötyögéssel"...Számomra viszont maga volt a "paradicsomi édenkert", azon kevés helyek egyike, ahol jól tudtam érezni magamat...Igen..."Unott pofával"!!! (A másik ilyen hely a könyvtár volt...) De ezt te soha nem fogod megérteni, mert nemis akarod megérteni...Dehát ez van akkor...Ne is nézzél soha diszkóvideókat, mert nemhogy a diszkók, de még az erröl szóló videók se neked valóak, úgyhogy többet nemis fogok akkor ilyen videókat ajánlani neked, ne aggódj...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Nem érdekel, mert már százszor olvastam, hogy te miért élvezted a diszkó-létet...s mert engem nem vonzott soha. Sem amikor ott voltam, sem amiket hallottam róla. A te beszámolóid alapján sem.

Én sosem riszáltam volna sehol magam idegen pasasok előtt p.csa szoknyában, kihívó öltözékben, mert az szerintem igenis ízléstelen. Ha nem azt akarom mondani, hogy qrvás...pláne nem versenyzek/ versenyeznék soha qrvákkal...

És az is ízléstelen számomra, ha egy fickó felszed egy ilyen lányt azért, hogy "kint levegőzzenek", magyarra fordítva...lepippanthatja a diszkó mögött.

És most megharagudhatsz a véleményemért, de akkor is ezt gondolom, és kimondom az ilyen fickókról, meg az ilyen lányokról...és egyébként a diszkópatkany kifejezést sem én találtam ki...

Én erre mindig is alkalmatlan lettem volna, szóval valóban jó is, hogy nem ismerkedtünk meg egymással.
Most már tudod akkor a miérteket is... persze tudtad eddig is.
Válasz küldése