Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Ebben a topikban történelmi kérdéseket szeretnék majd körüljárni,illetve kevésbé ismert történelmi eseményeket megemlíteni,és feleleveníteni...

Titusz
x 35
Kapcsolat:

Re: Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

• Idézés

https://magyarhang.org/kultura/idogep/2 ... ar-kiraly/ Érdekes témával foglalkozik ez a cikk,ezért is linkeltem be ide...Hogy miért volt olyan gyakori dolog a történelmünkben az,hogy pitiáner hülyeségeken múlt sokszor az ország sorsa? Pl.ezen a hülye mulatozáson is annó...Ez rejtély...Ha akkor nem hal meg Szapolyai ilyen fatális marhaság miatt, könnyen lehet,hogy teljesen más irányt vett volna a történelmünk...Pl. Szapolyai megerősítette volna a török segítségével a hatalmát, vagy amikor meghalt volna jóval későbben, a fia, János Zsigmond addigra legalább már nem tehetetlen csecsemő lett volna...És így akkor talán Szulejmán se kényszerült volna arra,hogy 1541-ben megszállassa Budát és az ország középső részét azon okbol,hogy a nevezett területek nehogy a német,és azon belül is a Habsburgok kezére kerüljenek...Merthát valójában ezért szállták meg ugye a törökök Magyarországot 150 évre...Hogy nehogy a német kezére kerüljön az ország...(A jelek szerint több eszük volt,mint nekünk, akik ugye ÖNKÉNT és boldogan álltunk be a sunyi németek kapcarongyának,gyarmatának,golyófogójának...Már akkoris...)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://alfahir.hu/2019/07/30/tanacskoz ... _evfordulo Mivel mostanában sokat foglalkozok a magyar történelem LEGSZÉGYENTELJESEBB ÉVÉVEL,1919-el, nemrég a szemem elé került ez a cikk...Borzalmasan lehangoló volt végigolvasni...Azt hiszem,hohy ez a cikk jól mutat rá arra a már hagyományos "magyar balf.szságunkra", ami álltal az elmúlt 500 évben BUKTUNK MINDEN KRITIKUS IDŐSZAKOT JÓFORMÁN...Azért 500 éven keresztül folyamatosan lúzernek lenni nem semmi teljesítmény...Főleg nem egy komplett országnak...És azt hiszem,valamennyi iszonyatos tragédiánk közzül ez az 1919-es év viszi a prímet...Balfékek kormányzása, balszerencse tobzódása, jobb és bal oldali hazaárulások sorozata, totális kilátástalanság, idegen hadseregek MINDEN IRÁNYU TÁMADÁSA, hű...Kész csoda,hogy ILYEN KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT még egyálltalán maradt valami az országbol...És ami már tényleg tragikomikus dolog,az az,hogy az ország megmaradását, KIZÁRÓLAG A FŐELLENSÉGNEK,AZ " ANTANTNAK"(!!!) KÖSZÖNHETJÜK...Nem pedig a magyar "hősiességnek-vitézségnek"...(Hasonlóan ugye, mint ahogy az a későbbiekben is történt...Csak akkor ugye SZTÁLINNAK(!!) köszönhettük azt,hogy megmaradt még ez a mostani Magyarország is...Sztálinnak, a FŐELLENSÉGNEK...) Ha az antant nem inti mérsékletre a románokat,cseheket,szerbeket a győzelmük után,hát Magyarországot úgy széttépték volna TELJESEN, mint foxi a lábtörlőt...Iszonyú ezt az egészet végiggondolni...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hogy ENNYIRE el voltak tájolva a vörösök mindenféle értelemben? Meg hogy ENNYIRE tehetségtelenül csinálták az ország dolgait? Meg hogy ENNYIRE aljasok meg hazaárulók voltak Horthyék, hogy a ROMÁNOKKAL szövetkeztek a SAJÁT HAZÁJUK ellen? Meg julier révén eljuttatták a románokhoz a MAGYAR tiszai offenzíva tervét? Ami ugye VÉGZETES HATÁSSAL BÍRT aztán a vörös hadsereg támadását illetően ? Eszméletlen helyzet lehetett...(A cikk szerint ugye nem julier révén kerültek a tervek a románokhoz,dehát akkor ugye egyböl felmerül a kérdés,hogy KI LOPTA ÁT AKKOR A TERVEKET? KINEK lehet hozzáférése egy ilyen SZUPERTITKOS ÉS KÉNYES OKMÁNYHOZ? A tiszafüredi vasúti bakternek? Vagy kinek? Egyértelmű pedig a dolog,hogy ANNAK,AKI AZT KÉSZÍTETTE...Julier az egész offenzíva alatt VÉGIG SZABOTÁLTA a támadást, minden módon...Ezt a tényt ugye még a cikk se tagadja...És hogy igazábol HORTHYÉK embere volt,nem pedig a vörösöké...De akkor ugye a terveket, A SAJÁT TERVEIT, nem ő juttatta el a románokhoz Horthyékon keresztül...Á,dehogy...Hogy is tett volna ő ilyet...Szóval a kedves jó anyukáját a cikk szerzőjének...Amiért mosdatja a hazaáruló disznót...) Szóval nemis tudom,hogy melyik társaságot kéne jobban utálni...Meg melyik volt jobban kárára az országnak...Tisztára olyan lehetett az egész 1919-es helyzet,mint az 1526-os év...Csak a 19-es helyzet MÉG TRAGIKUSABB VOLT...És még kilátástalanabb...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nade nézzünk akkor egy másik kritikus időszakot is hazánk történetében,amikoris csak a "rossz és a rossz" közzül lehetett úgyszintén választani...Nem...Nem jelen korunk mindennapi politikai életére akartam utalni az előbbi mondatommal, hanem az 1683-99 közötti felszabadító háború időszakára...Ez a kor most úgy jutott az eszembe,hogy nemrég a kezembe akadt egy alapos,és nagyon érdekes,olvasmányos könyv,aminek szerzője Ifj.Barta János, a könyv címe pedig "Budavár visszavétele"... Mivel engem meglehetősen érdekelt mindigis Buda 1686-os ostroma, hát van több könyvem is itthon,ami az adott eseményt tárgyalja,de minden eddig olvasott könyv közzül szerintem ez járja körül a legjobban a témát...Csak ajánlani tudom mindenkinek,akit érdekel a téma romantikus felhangok, és melldöngető, soviniszta "magyarkodás" nélkül...Érdekes az,hogy amíg annak a hülye és szánalmas, VESZTES "Mohácsi csatának" mekkora kultusza van idehaza,addig ezt a VILÁGTÖRTÉNELMI JELENTŐSÉGÜ eseményt alig ismeri valaki...Pedig ITT győztünk...Igaz,nem magunkban,hanem egy ÖSSZEURÓPAI KOALÍCIÓ csapatainak a kötelékeiben,de akkoris GYŐZTÜNK...Az ilyesmi dolog a magyar történelemben ugye nem egy túl szokványos dolog, úgyhogy szerintem becsüljük meg azért ezt az eseményt:Buda visszavételét a töröktöl...Igaz, a török uralommal sem voltak különösebb gondok akkoriban, elvolt az ország közepe viszonylag nyugodtan a török hatalom ernyője alatt is, de az a dolog,hogy PONT AZ ORSZÁG KÖZEPÉN húzódott a habsburg és a török birodalom "frontvonala", az bizony egy igencsak pusztító,és visszahúzó dolog volt...Ha másnem, AZÉRT kéne,hogy nemzeti emléknap legyen Buda 1686-os visszavételének a napja,(Szeptember 2), hogy emlékeztessen minket mindig arra,hogy egy pusztító 150 év után immár egy békésebb időszak következett...Sok száz évre lényegében...Szóval ilyesmi szégyenteljes "Mohácsi csaták", levert-bukott forradalmak és szabadságharcok helyett inkább Buda visszavételének, és az azt megkoronázó,véglegesítő, " Második mohácsi csata", azaz más néven a "Nagyharsányi csata" (Augusztus 12...) napján kéne nemzeti emléknapokat tartani szerintem..Annak örömére,hogy GYŐZTESEN zárult le akkor egyszer és mindenkorra egy igen nehéz időszak hazánk történelmében...Még akkoris, ha a továbbiakban habsburg uralom alatt kellett élnie az országnak kizárólagosan...Az előző korhoz képest ugyanis még egy ILYEN variáció is a lehetőségek netovábbja volt...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Úgyhogy erősen hasonlított török elleni felszabadító háború időszaka 1919-re...Amikoris ugye mindkét esetben KÉT ROSSZ közzül lehetett csak választani,de aztán LEGALÁBB AZ EGYIK ROSSZ győzelme mégiscsak javított valamit az ország addigi helyzetén...Azzal,hogy onnantol már legalább EGYÉRTELMŰ, TISZTA VISZONYOK MARADTAK... Mivel addig képtelenség volt eldöntenie azt egy HAZASZERETŐ EMBERNEK,hogy hova is álljon? 19-ben a vörösök mellé? A fehérek mellé? Melyik banda lenne a jobb választás az országnak? KÉPTELENSÉG VOLT ELDÖNTENI...1686-ban meg ugye megint tépelődhettek az ország sorsáért aggódók...Ki mellé álljunk? A német mellé-e, avagy a török mellé?Egyik se jobb mint a másik... Hát...Buda visszavétele legalább eldöntötte akkor a kérdést,hogy KIT VÁLASSZON AZ ORSZÁG a továbbiakban...EZÉRT kellene jobban megbecsülnünk szerintem ezt az eseményt...És nem azon fanyalogni,hogy: "Persze...Budát visszavette a német a töröktöl,de magának,nem nekünk"! Ez viszont azért nemegészen így volt...Ugyanis a mindenkori habsburg uralkodók akkoriban TÖRVÉNYESEN MEGKORONÁZOTT magyar királyok is voltak egyszemélyben...Tehát jogilag egy habsburg uralkodó is pont olyan magyar királynak számított,mint mondjuk Mátyás király...Tehát jogi értelemben a MAGYAR KIRÁLY seregei vették vissza Budát a töröktöl...Mégha nemzetközi hadsereg élén is...Ja? Hogy az önnálló magyar hadsereg erre nemis lett volna képes? Az nem a habsburgok sara...Hanem a mi töketlenségünké...De maga az esemény, BUDA 1686-os visszavétele akkoris MAGYARORSZÁG nagy és dicső napja...Egy ÚJ KORSZAK kezdete...Egy felfelé ívelő hosszú pálya kezdete...Amit illene azért igencsak az emlékezetben tartani...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20201015- ... =hirkereso Itt van egy nagyon jó, és érdekes cikk a "soron következő" balfékségünkröl, a hírhedt,a II.világháborúbol való kiugrási kísérletünk elb.szott, dilettáns kísérletéröl,és annak kudarcárol...Dehát ugye akkoris csak a szokott formánkat hoztuk...Mármint az akkori politikai vezetés, élén azzal a dilettáns,idióta Horthyval...Jaj...Pedig de minden másképpen lenne mára, ha akkor sikerült volna megszabadulni a "német bajtársaink" káros "szövetségétöl",és sikerül átállnunk az oroszokhoz! Ha másnem,annyit mindenképen nyertünk volna,hogy az oroszok már nem ELLENSÉGKÉNT szállták volna meg az országot, szóval a rablások,erőszakolások,elhurcolások mértéke valszeg NAGYSÁGRENDEKKEL kissebb lett volna,éshát ugye a háború utáni békeszerződés során is némileg jobb helyzetben lettünk volna...De akkor ugye elb.sztuk ezt is,mint mindig mindent,amihez csak a magyar politikai vezetés keze hozzáér...(Az utóbbi 100 évben meg különösen ugye...)De persze a köznépet, a katonákat se kell azért sajnálni sose...Lehet,hogy velem van a gond,de én pl.az ország márciusi NÉMET MEGSZÁLLÁSA UTÁN (Nesze neked ""német bajtársak", meg anyám hátsója...) ,meg különösen az októberi német-nyilas puccs után képtelen lettem volna az addigi felállásban harcolni,és inkább átmentem volna az oroszokhoz...Furcsa dolog az a számomra,hogy az akkori magyar katonák mindegyike nem tett így...Sokan persze így tettek, sok száz akkori magyar katona ment át az oroszokhoz ezekben a tragikus időkben,de a hadsereg nagy tömegei ugye MINTHA MI SE TÖRTÉNT VOLNA, kitartottak továbbra is mindhalálig ezek mellett az "úriember","gavallér" németek mellett...Éshát ugye az Ő HÁBORÚS ÉRDEKEIKÉRT elpusztíttattuk aztán még a MI gyönyörű,szép fővárosunkat is egy két hónapig tartó szörnyű ostromban,hogy fedezzük a NÉMETEKNEK a MI zalai olajmezőinket,meg az Ő Ausztriájukat...(Hogy MI volt ebben NEKÜNK az "üzlet", azt én fel nem foghattam sohasem azzal az én hülye agyammal,be kell hogy valljam..) Egy siralom belegondolni ebbe az egészbe...Meg a hagyományos,agybeteg ostobaságainkba...Egy siralom...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Azért nem irigylem valahogy sehogyse ezeket a mai "jobbos" f.szfejeket, amikor megpróbálják ugye védeni ezt az egész idióta,II.világháborús szereplésünket...Meg azt a fene nagy német "bajtársiasságot"...Jönnek holmi ""becsülettel", ugye mindig,meg " szövetségi hűséggel" ,vért izzadva már kínjukban,hogy valahogy megmagyarázzák a MEGMAGYARÁZHATATLANT! (Ha másnem,saját maguknak...)Na ja..."Becsület"...Meg "szövetségi hűség"...Ez mondjuk nagyon szépen hangzik, ezt el kell ismerni vitán felül,csakhát pont HITLERHEZ, MEG A NÉMET HARMADIK BIRODALOMHOZ kellett volna nekünk ÚRIEMBER módjára hozzáállnunk? EHHEZ, a csak NÉMETORSZÁGGAL,és annak érdekeivel foglalkozó soviniszta bandához?? Még a hülye is láthatta volna pedig akkoriban,hogy csak KIHASZNÁLNAK-KIJÁTSZANAK minket MINDEN CSELEKEDETÜKKEL! És közben maguk között meg jót röhögnek rajtunk! Nagyon hülyének kellett ahhoz lennie valakinek,hogy ezt ne lássa akkoriban...Dehát ugye mi magyarok mindigis az eszünkröl, a "dörzsöltségünkröl",a józan gondolkodásunkrol voltunk híresek...Meg vagyunk ugye a mai napig is...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Titanic:Az igaz történet...Nagyon jó, alapos,és érdekes ez a videó a Titanic katasztrófájárol...Bár egy kicsit mintha torz lenne a hang, de azért érthető egész végig...Rettenetes érzés szembesülni nekem mindig a videó nézése közben az emberi ostobaság,felelőtlenség,és idiótaság hajdani megnyilvánulásaival is, szóval nemcsak a maiakat tudom olyan nehezen elviselni...A sok elképesztő hajdani baromság közzül szerintem az viszi a prímet, amikor mondják a videóban,hogy a Titanic rádiósai elhajtottak egy segítségükre induló hajót azért, mert az a hajó EGY MÁSABB GYÁRTMÁNYU KOMMUNIKÁCIÓS RENDSZERT HASZNÁLT, úgyhogy "hivatalosan" nem állhattak szóba azzal a hajóval, amelyik pedig a leghamarabb odaérhetett volna a katasztrófa helyszínéhez...Hát most erre is mit lehet már mondani? Elmebaj lehetett a köbön...Sok érdekes dolog elhangzik a videóban ezen kívül is a Titanic-al kapcsolatosan, úgyhogy szerintem messzemenően érdemes végignézni...
Válasz küldése