Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

Re: Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Én még sosem jártam Szalonnán. :D

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Én meg Dezsőváron...Nemis tudom,hogy melyik név is a mulattságosabb...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

A felújított Diósgyőri vár...Hm...A videó alapján megítélve nagyon szépen rendbe lett hozva ez az egykoron szintén messzeföldön híres, Diósgyőri vár...És ráadásul az 1300-as évek Anjou korának a hangulatára-időszakára is helyezték a hangsúlyt a felújításkor, ahogy elnézem...(Hátha még a kurucos tárogatózene helyett mondjuk az 1300-as évek zenéjét idézték volna meg a videóban, akkor már tényleg TÖKÉLETES lett volna minden!) Hú...Azok az erőt,méltóságot sugárzó Anjou kori stílusu páncélok, fegyverek, berendezési tárgyak különösen tetszettek nekem, és örülök neki, hogy végre kezd a hazai identitás leválni mind a honfoglalás kori lórol hátrafelé nyilazás röhejes korszakárol, mind pedig a török kor valójában szégyenteljes, és kudarcokkal teli korárol...Azoknak az Anjou kori páncélrekonstrukcióknak a látványátol már kezdek is lassan eufórikus hangulatba kerülni! Hogy micsoda erőt, méltóságot sugároznak azok a páncélok, azt az eget! Ahogy ugye már önmagában nézve is az egész kor...Hát...Nem szívesen húznék ujjat egy ilyen Anjou kori magyar páncélos lovaggal, az aztán biztos...Meg gondolom akkoriban a kortársak is így látthatták a dolgot, mivel nemhiába volt ez a kor Magyarország legdicsőbb fénykora! Károly Róbert alatt gazdaságilag, fia, Nagy Lajos alatt pedig katonailag! Apa és fia! A két legdicsőbb királyunk, akiknek uralkodásása idején Magyarország EURÓPA legnagyobb tényezője volt! A Fekete -tengertöl számítva egész Itália legdélibb csücskéig...Hú...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Furcsa magyar településnevek - kvíz

https://promotions.hu/orszagos/szines/2 ... evek-kviz/
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.alon.hu/kina-erdekes-hajoza ... g-ho-hajoi Mostanában gyakran elnézegetem az ebben a cikkben látható képet, ami ugye két hajómodellt mutat egymás mellett...Az egyik modell Kolombusz zászlóshajóját mutatja be, a másik modell pedig a nevezetes Cseng Ho admirális vezérhajóját...Hú...Hogy mekkora különbségek lehettek,meg minden bizonnyal voltak is a két eredeti hajó között, abba szerintem nem egy nehéz dolog belegondolni...A tágas, elegáns kínai hajón azért szívesebben jártam volna a tengereket,mint a Santa Marián...Ami ugye kicsi is volt, szűk is volt, ráadásul köztudottan még lakóhelyiségek sem voltak rajta, Kolombusz APRÓ KIS KABINJÁT LESZÁMÍTVA...A szolgálaton kívüli matrózok ott aludtak-ettek mindig, ahol éppen helyet találtak maguknak...Azt nem tudni pontosan,hogy a kínai hajón hogy volt elrendezve az elszállásolás,de van egy olyan érzésem, hogy azért némileg kultúráltabb lehetett, mint a Santa Marián...Már csak a hajó méreteiböl adódóan is ugye...Cseng Ho-nak és vezérkarának már az elemi logika szabályai szerint is HATALMAS LAKÓTÉR állhatott a rendelkezésére, szolgák,hivatalnokok, tudósok,írnokok tucatjaival...Szóval így elképzelem most csakúgy magamnak ezt a Cseng Ho-t a vezérhajóján vígan éldegélve, miközben az Indiai-óceánt járja és kutatja a flottájának sok száz másik hajójával egyetemben...Egyik oldalrol szívesen lettem volna a helyében, de másik oldalrol nézve a dolgot, nagyon nem cseréltem volna vele...Ugyanis Kolombusszal ellentétben Cseng Ho egy HERÉLT EUNUCH volt egész életében...Kolombusznak meg ha kicsi és kényelmetlen volt is a hajója, de legalább a férfiúi képességeinek a birtokában volt...Szóval a csuda tudja, hogy cseréltem volna-e a kínai admirálissal, amennyiben erre lett volna módom...Hát...Ha a szép nagy hajó, és a felfedezőutak ára a kasztrálás lett volna,akkor nem...Semmi esetre sem...Annyit azért már nem ért volna meg nekem a dolog...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Viszont ha Cseng Ho-val nemis cseréltem volna, valamelyik TUDÓSÁVAL már minden bizonnyal...Hú...Ha most csakúgy elképzelem magamat az egyik tudósának a helyében...Amint mondjuk a vezérhajó végében lett volna a tágas lakótermem, egybeépítve a hivatali helyiségemmel...Pl. a tatfedélzet középső szintjén...Hm...És nap mint nap a könyveim meg a feljegyzéseim társaságában töltöttem volna szinte minden időmet, Szami szavajárásának megfelelően, mint egy pók a hálója közepén...Az ilyen élet az alighanem igencsak kedvemrevaló dolog lett volna...Még olyankor is, amikor mondjuk hetekig nemis láttam volna szárazföldet semerre sem az út során...Esténként átjártam volna más tudósok lakosztályába társalogni egy kicsit meg elfilozofálgatni erröl-arrol, úgyhogy el lettem volna alighanem vígan...De magával Cseng Ho-val nem cseréltem volna semmi pénzért...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://qubit.hu/2022/04/24/ki-a-legnag ... oly-robert És akkor most térjünk vissza egy kicsit a magyar történelmi korok szerintem legnagyobb királyára is, Károly Róbertre ezen belinkelt cikk segítségével! Remek kis összefoglaló volt ez a cikk, és külön köszönet a részemröl azért, amiért megemlítette azt a förtelmes gyalázatot, hogy a LEGJELENTŐSEBB KIRÁLYUNK alakja csak egy nyomorult 200forintos!!!) címlapjára fért fel úgymond, szégyen gyalázatként! Dehát az örök balfék magyaroktol mást ugyan mit is lehetett várni szokás szerint? Ezeknek anyomorult örök lúzereknek még mindig ugye az egyik legsemmirevalóbb, legkártékonyabb, de annál nagyobb kultusznak örvendő Mátyás király ugye az etalon, dehát ezekkel az "örökelb.szott" ökrökkel nem lehet sose kezdeni semmit...A magyar ugyanis az "magyar" volt mindigis, ma is az, meg az is lesz mindig!!!! A világ legelb.szottabb, leglúzerebb, legelmebetegebb népsége! (Az ukránnal karöltve, és holtversenyben!)Ami népség SOSE TUDJA FELISMERNI ÉS MEGBECSÜLNI AZ ÉRTÉKEIT, inkább mindenféle, szerinte(!!!!) DICSŐ ÁLOMVILÁGOT képzel be magának hagymázas és elmebeteg, súlyosan debil gondolatvilágok mentén! És bizony ilyen HAZUG, SZÁNALMAS ÁLOMVILÁG a Mátyási kor is ennek a hülye,idióta népségnek a hagyományaiban, de levannak trágyázva a tulkok! A nyomorult balf.sz Mátyásukkal egyetemben! Szóval kiváncsi leszek majd arra, hogy a cikk végén lévő szavazáson ki fog majd nyerni mint legnagyobb magyar király! Én leadtam akkor a szavazatomat KÁROLY RÓBERTRE, a többi meg akkor ugye régi jó szokás szerint már nem az én felelősségem az ügyben!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

És ugye mint ahogy azt a cikk írója is megemlítette, szegény Károly Róbert királyunkat KÉTSZERESEN is megalázták és semibevették a degenerált barmok! Először azzal, hogy csak egy sz.ros 200 ft-os(!!) címlapjára ítélték méltónak, (De még annak is örüljünk,hogy nem egy 10 filléresre került a személye, vagy egy 2 forintosra...)ráadásul az "őt ábrázoló képmás" is valami MA ÉLŐ,HOZZÁ NEM KAPCSOLÓDÓ F.SZFEJ vonásait ábrázolja, mint ahogy azt szintén megemlíti ugye a cikk!!!! A bankjegy tervezője meg HAZUDIK!!!! Hazudik a ganaj sz.r!!!!! Miszerint "nincs Károly Róbertröl hiteles ábrázolás", és ezért folyamodott a sunyi csaláshoz!!!! A k.rva anyját a gané,hazug sz.rnak!!! Károly Róbertröl kb. egy tucatnyi HITELES, EGYKORÚ ÁBRÁZOLÁS VAN!!!!! Az egykorú pénzein, a Képes Krónika miniatúráin stb,stb,de a legjelentősebb, leglátványosabb, legrészletesebb ábrázolás a cikkben is bemutatott FRESKÓKÉP a Rozgonyi csata reggelén térdeplő és fohászkodó Károly Róbertröl!!l Szóval lett volna miböl válogatnia annak a köpedék, ganaj tetű pénztervezőnek!!! Bőven lett volna miböl válogatnia, hogy szakadt volna az anyjába még időben az a ganaj!!!!!!!!
Válasz küldése