Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

Titusz
Nem: Férfi
x 35
Kapcsolat:

Re: Történelmi érdekességek és rejtélyek nyomában...

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: Titusz »

https://www.origo.hu/tudomany/20220622- ... aggregator Na...Hát ez a cikk is jó példa arra, hogy MOCSKOS-ROHADT-GANAJ TRÓGEREK hogyan szeretik mindig manipulálni a sok ostoba hülyét! Csak figyeljük meg...Hogy MENNYIRE NEM UGYANAZ(!!!!) ÁLL A CIKK CÍMÉBEN, MINT AMI A TARTALMI RÉSZBEN! Amint az látható, EZT NEVEZIK "CSÚSZTATÁSNAK"!!!!!! Azt, amikor valaki ÚGY HAZUDIK, HOGY KÖZBEN EZT NEM LEHET KONKRÉTAN RÁBIZONYÍTANI! De értelmes ember mindig felismeri ugye ezt a fajta BURKOLT HAZUGSÁGOT, amit ugye "csúsztatás" néven szokás nevezni! A cikk címe szerint ugye "Sztálin is pont olyan mocsok ganaj volt ugye mint Hitler, mivel Ő IS meg akarta támadni a németeket, csak ugye Hitler gyorsabb volt, és így Ő tudott ELŐSZÖR támadni"!!! (A rohadt neonácik kedvenc érve is EZ A HAZUG MONDAT szokott lenni mindig! Csak náluk ugye Hitler nem " rohadt-ganaj", hanem egy lángész! ) Viszont a CIKKBEN már nem mert(!!!) nyíltan hazudni a cikk írója, bár azért jól láthatóan ott is igyekezett MANIPULÁLNI AZ OLVASÓT! Éppen ezért én most leírom a dolgok valódi lényegét főleg a cikk információira alapozva, de MANIPULÁCIÓ NÉLKÜL! Sztálin nem volt hülye ember...Sőt! Egy igencsak okos valaki volt egész életében, így akkor a II. Világháború előestéjén is az volt...És ahogy azt a cikk is megemlítí kissé félősen, TUDTA AZT MÁR ÉVEK ÓTA, HOGY HITLERREL ELŐBB-UTÓBB KENYÉRTÖRÉSRE FOG JUTNI A HÁBORÚ DOLGA! Mivel Hitler már a kezdetektöl is NYÍLTAN HANGOZTATTA, hogy neki meg a németeknek SZÜKSÉGÜK VAN MINDENÁRON az orosz-szovjet területekre!! És Sztálinnak ez a dolog ugye érthetően nem tetszett! És arra építette aztán a VÉDEKEZŐ(!!!) TERVÉT, hogy nem fogja bevárni azt, hogy a németek behatoljanak szovjet területre, hanem egy MEGELŐZŐ CSAPÁST FOG MÉRNI RÁJUK! Adott időben...De a németeknek sikerült megtéveszteniük Sztálint aki így valamivel későbbre várta a német támadást, és emiatt a szovjet felvonulás a határmenti körzetekbe még messze nem fejeződött be! De NEM SZTÁLIN AKARTA LEROHANNI NÉMETORSZÁGOT EREDETILEG, HANEM FORDÍTVA ÁLLT A DOLOG!!! Sztálin csak "A LEGJOBB VÉDEKEZÉS A TÁMADÁS" elvéböl akart kiindulni, és a cikkböl is jól kiolvashatóan, eredetileg is csak egy KORLÁTOZOTT CÉLÚ ÉS IRÁNYÚ TÁMADÁSSAL! Szó sem volt arrol, amit a németszopó idióta f.szfejek szoktak mantrázni ugye, hogy "A tömeggyilkos Sztálin el akarta törölni szegény ártatlan Németországot meg egész Európát a Föld színéröl, de az okos Hitler még időben megakadályozta a sátáni tervet! Mivel ő támadott szerencsére (És zseniálisan...) elsőnek"!! Szóval jó volna az, ha GONDOLKOZNA ÉS TÁJÉKOZÓDNA MINDIG MINDENKI, mielőtt felülne a neonácik nyílt vagy burkolt hazudozásainak Sztálinrol...Meg úgy álltalában a szovjetekröl...És vigyázzon mindenki a CSÚSZTATÁSOKKAL IS! Mert az a LEGMOCSKOSABB HAZUDÁSI MÓD MINDIG! Ezt láthatjuk a fenti cikkböl is!

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/gazdasag/20220728- ... aggregator Hű de megörültem ennek a cikknek! Bár a rohadt, semmirevaló stadionokra,zsidótemetőkre,zsinagógákra elszórt írdatlan pénzeket is ILYESMI felújításokra költötték volna az elmúlt 12 év során! Mennyivel SZEBB,HANGULATOSABB hely lenne már mostanra ez az ország!!!! De azért ha lassan is, csak haladunk errefelé ugye! Főleg a gyönyörű borsodi tájakon! Sok szép váron folynak jelenleg is a felújítási munkálatok Diósgyőrön kívül is! ( Iővel meg hátha még az olyan ikonikus és csodás várak is újáépülnek majd, mint pl. aTokaji, a Gönci, meg a Tállyai vár!)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://femina.hu/terasz/aszaly-tigris- ... cc493894bf Nade nézzünk egy érdekes cikket a mai Irakrol is, azaz az egykori MEZOPOTÁMIÁROL! Nem tudom,hogy ki hogy van vele, de én az egykori Mezopotámiai történelemnek és kultúrának is nagy rajongója voltam mindig, nemcsak a magyar Anjou és török kornak, illetve az I. Világháborúnak.... A kedvenc Mezopotámiai népem a sumer, a kedvenc uralkodóm meg onnan, Assurbanipal, másnéven Assurbanapli asszír király...Kár,hogy ez a jelentős, és rendkívül okos, művelt király, nemnagyon ismert már manapság...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Szóval én a nagy, jelentős uralkodók-államvezetők közzül hazai viszonylatban I.István, l.László, Könyves Kálmán, III.Béla, Károly Róbert és Kádár János nagy-nagy tisztelője vagyok, nemzetközi téren pedig Assurbanapli, Nagy Sándor, Augustus, Mohamed próféta és Sztálin a leginkább tisztelt ÁLLAMFŐIM...(Azaz nem "politikusaim", mivel ezek az illetők NEM POLITIKUSOK, hanem ÁLLAMFÉRFIAK voltak!) Hű...De nagy szükség volna a mai világban is az ilyen tehetségű, okos, értelmes illetőkre!!! Hazai és nemzetközi viszonylatban egyaránt! Dehát jól láthatóan az ISTEN levette már mára a kezét vagy a szemét erröl az Ő általa teremtett világrol, mert manapság ugye be kell érnie a világnak mindenféle un. "POLITIKUSSAL", ÁLLAMFÉRFIAK HELYETT!!!!(Ez alól talán Lukasenkó vagy Putyin lehet jelenleg kivétel...Vagy az Észak-koreai államfő... ) Hazai viszonylatban ugye ilyen Orbán, Gyurcsány, Toroczkai, MZP, Fegyőr féle utolsó, trágyábol kivakarózott meg uborkafára felkapaszkodott hazaáruló, senkiházi trógerekkel, nemzetközi viszonylatban meg holmi Biden, Macron, Boris Johnson, Merkel stb,stb, féle ganaj, undorító tetvekkel...Hú...Dehát másik oldalrol meg igaza van ugye az ISTENNEK! Hát ILYEN(!!!!) EMBEREKHEZ, MINT AMILYENEK EZEK(!!) A MAI UN. "EMBEREK", ugyan minek is küldene le TEHETSÉGES ÁLLAMFÉRFIAKAT, ESETLEG HÖLGYEKET? Ezekhez a sz.rokhoz? Sz.rhoz a sz.r való vezetőnek is, nem? Disznók elé MINEK szórna az Isten gyöngyöket??? A régi időkben azért valamennyire még mindig NORMÁLISABBAK LEHETTEK A NÉPEK ÚGY ÁLTALÁBAN MINT MANAPSÁG!!! Ezt azért én merném állítani mindig!! (Elég ha csak visszagondolok pl. a gyerekkorom Magyarországára, és ahhoz hasonlítom EZEKET a mostani ÁTLAG "magyarokat"! Ezeket a korhely,drogos, tetovált,bermudás, debil és kretén barmokat!!!! A trianonozásukkal meg a holokausztozásukkal egyetemben!!!!! Kivétel persze manapság is van ezen hízelgő jelzők alól, csak ugye az arányok nem mindegyek...Gyerekkoromban mondjuk jutott 100 idiótára kb.20 normális, manapság meg jut 100 baromra vagy 2 normális!!!!! Ilyen arányok mellett meg már a Isten is úgy lehet akkor a dolgokkal, hogy azért az 1-2 normális emberért meg felesleges beavatkoznia a világ történéseibe...Az is elég, ha CSAK ARRA AZ 1-2 EMBERRE VIGYÁZ MINDIG(!!!!!) a többi meg le van izélve!!!! Azok rohadjanak csak nyugodtan bele a trágyába, a ganéba, azaz abba a világba, amit alkottak maguknak mára az EREDETI VÁLTOZATBOL!!!! Dehát ez így is van jól valóban...Így is van jól! Hiába na...Az ISTEN bölcsessége ugye végtelen és határtalan!!!!)
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Van egy mondás, ami úgy szól,hogy:A történelemben nincsen olyan szó,hogy:"HA"...De azért én néha el szoktam játszani a gondolattal, hogy MI LETT VOLNA mondjuk a Gaugamélai csata kimenetele, ha a totál impotens, tehetségtelen III.Darius perzsa király helyett pl. Assurbanaplival és asszír katonáival került volna szembe a Nagy Sándor vezette makedón sereg...A két uralkodót és kort ugye pont 300 év választotta el egymástol, amit én azért mindig kicsit igazságtalan dolognak tartottam...Ugyanis a két lángeszű király és mindkét oldalon kiváló képességű katonáik bizony minden jel szerint emlékezetes csatát tudtak volna vívni egymással...Vajon ki győzött volna ez esetben? Szerintem az asszírok...Nagy Sándor és serege ugyanis azért nem ért volna fel Assurbanaplival és asszírjaival...Amikor a szerencsétlen balfék III.Dariussal is ÉPPENCSAK HOGY MEGBÍRTAK SÁNDORÉK GAUGAMÉLÁNÁL...Azért Assurbanapli már keményebb falat lett volna nekik...Dehát mindez ugye csak egy érdekes gondolatkísérlet volt a részemröl,, mivelhát ahogy azt fentebb is írtam, a történelemben NINCSEN OLYAN,HOGY:"HA"...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.origo.hu/tudomany/20220810- ... aggregator Hű...Ha még mindig Pesten laknék, akkor nemigen hagynám ki ennek a római naszádreplikának a látványát, de sajnos így,hogy igencsak messze lakok jelenleg Pesttöl, sajnos be kell,hogy érjem a naszádreplikárol készült képekkel...
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Előzmények az emberi hülyeség határtalan topicban:

https://index.hu/velemeny/2022/06/26/az ... nosabb/amp
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Nem baj, ha nemértel ebböl az elmebajbol semmit se, mivel nemis lehet belőle érteni semmit, ugyanis ELMEBETEGSÉG EZ AZ EGÉSZ! Úgy ahogy van...És ezen NINCS MIT se megérteni, se rajta vitatkozni...Orbánt meg az egész bandáját BÁRMI SZÓ VAGY INDOKLÁS NÉLKÜL zártosztályra szállították volna minden normális országban már RÉGES-RÉGEN...Viszont MAGYARORSZÁG ugyan mikor és hol volt normális az elmúlt kb. 500 évben??? Soha és sehol! (Kivéve ugye az 1945-90 közötti időszakot...)És most se normális az, ami ebben az országban történik, BÁRMELY TÉMA KAPCSÁN! Szóval ez a "vármegyézés-ispánozás" csak EGY ELMEBAJ A SOK KÖZZÜL...És sajnos lehet, hogy még a legártalmanatlanabb elmebetegség az összes többivel összehasonlítva...De attol még ELMEBETEGSÉG!!!!! 2022-ben, ISPÁNOK MEG VÁRMEGYÉK??????? 2022-BEN???? Ezek után mi fog majd még jönni ebben a komplett diliházban? Lórol hátrafelé nyilazás? Vagy fehérlóáldozás? Vagy nyilvános koronázás a "Szentkoronával"? Meg vérszerződés? Orbán meg a bandája a "táltosok" közreműködésével Pusztaszeren késsel sebet vág majd a karján, a kicsorgó vért meg közös kupába fogják csorgatni, és megisszák majd? Orbán, Szájer,Kövér, Deutsch, meg Áder? Hát...Egy ilyen mai világban és országban én már mindent el tudok képzelni...Amúgy a hajdani FEUDALISTA, RÉGI VILÁGBAN az Ispán és a vármegye a TERÜLETI ÖNKORMÁNYZATISÁG intézményrendszere volt, de a mai világban az ilyesmi elnevezés azért már TÖBB MINT NEVETSÉGES...Sőt...Számomra még a 90 utáni POLGÁRMESTERI HIVATAL, MEG POLGÁRMESTER elnevezések is röhejesek voltak mindig!!! Mivel semmi bajom nem volt a "kommunista idők" TANÁCS, TANÁCSHÁZA,TANÁCSELNÖK, MEGYE, MEGYEI TANÁCS, STB, STB megnevezésekkel...És sose értettem, hogy az ELMEBETEGEKEN KÍVÜL (Amilyen volt ugye akkoriban Antall és a bandája...) ugyan kit is kéne,hogy zavarjon az addigi megnevezések rendszere...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://www.szoljon.hu/helyi-kozelet/20 ... mu-hosalak Igen...Én magam is PONTOSAN ÚGY látom Kossuth megítélését, ahogyan ezen cikk szerzője...Hú...És akkor ezt a kretén politikai kalandort és szélhámost A MAI NAPIG IS "hazánk nagy fiaként" isteníti ugye sok idióta barom...Számomra viszont ez a nyomorult, senkiházi tróger Kossuth, MINDIGIS EGY KATEGÓRIÁS VOLT ugye II.Lajossal, Rákóczival, Kun Bélával, Horthyval, Szálasival, Antallal, Gyurcsánnyal, Orbánnal! Magyarország hóhéraival!!!!!!! De a sok idióta marha csak hadd istenítse továbbra is magának ezt az ökröt...Ezt a "Kossuthot"... Ezt a sz.rt...Válljék egészségükre továbbra is a dolog...
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

https://index.hu/belfold/2022/09/02/dun ... -budapest/ Na...Hát egy újabb ágyúgolyó az 1686-os budai ostrombol!!!!! GRATULA A MEGTALÁLÓNAK!!!!! Tavaly már találtak ugye a búvárok egy hasonló ágyúgolyót a Dunában, a mostani helyszín közelében, ez akkor már a második! Hm...Jó ötlet volt az,hogy a búvárok a Budai vár előtti Dunaszakaszon gyakorolják a merüléseket...Ki tudja,hogy miket rejt még ott a Duna? Azon a szakaszon? Hű de jó volna egyszer majd látni ezt az ágyúgolyót kiállítva a Hadtörténeti múzeumban!! Csodás érzés lenne szemtöl-szemben látni ezt az újabb ágyúgolyót is...Mint az 1686-OS, TÖRTÉNELMI JELENTŐSÉGŰ, VILÁGRASZÓLÓ OSTROM EGYIK TÁRGYI EMLÉKÉT!!
Válasz küldése