A nap kérdése

NyűgösFred
Nem: Férfi
x 65
x 18
Kapcsolat:

Re: A nap kérdése

• Idézés
  • Be kell jelentkezned ehhez a művelethez!

Hozzászólás Szerző: NyűgösFred »

Annyit azért szeretnék elmondása, hogy Lacival volt egy személyes konfliktusom így a videót sem nézem.

NyűgösFred
x 65
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Titusz »

Szerintem az igazi gond nem ott van,hogy kevés a sofőr, hanem ott,hogy teljesen abnormális és irreális méreteket öltött mára már a TÁVOLSÁGI KERESKEDELEM...Emlékszem, gyerekkoromban alig láttam kamionokat az utakon, jó,ha egy évben láttam egy-két ilyen járművet, manapság meg már ugye annyi kamion szaladgál az utakon, mint égen a csillag! De akkor ugye sofőrhiány van... Van aki szerint mindez egy normális állapot? Amekkorára nőttek manapság a távolsági szállítási igények,hát...Erre már lassan az egész ország összes sofőrje sem lenne már elég ugye, pedig azért még errefelé is minden faluban van vagy 4-5 kamionos...Dehát kellett nekünk ez a "csodás globalizmus" ugye...Nagyon kellett...Hát...Akkor csak élvezzük...Mi, fogyasztók is,meg az agyonhajszolt, kizsigerelt sofőrök is...
NyűgösFred
x 65
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Így van. Ahhoz mérten kevés amennyit szállítani akarnak. Pedig egymásba ér a faszunk, de ennyien sem tudjuk teljesíteni, még több autó van és sok áll.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Hozzászólás Szerző: Samantha »

Titusz írta: 2022. január 6. 17:01(Szóval ebböl kiindulva van egy olyan gyanúm,hogy amennyiben Szamival összejöttem volna annó Pesten, akkor ő sem hagyta volna azt,hogy akárcsak egy hétig is kamionos legyek...Jól látom ezt a dolgot,Szami? Mit szóltál volna ahhoz pl.az Örsön, ha kiderült volna már a második mondat után,hogy kamionos vagyok?)

Nem tudtam volna leplezni a nemtetszésemet, ami valószínűleg egy olyan szájhúzás-fintor formájában jelent volna meg az arcomon, amit nem tudtál volna nem észre venni.
Erre valószínűleg megkérdezted volna, hogy: "Mi a baj ezzel?"

Mormogtam volna valamit az orrom alatt, miközben azt gondoltam volna, hogy: "na, ezt aztán jól kifogtam, lehet vagy 20 barátnője...kell ez nekem?" majd a következő kérdésem az lett volna, hogy most mennyi ideig vagy itthon, aztán mennyi időre mész el?
Majd azt, hogy: És minden városban amerre jársz, van barátnőd?

Később - ha összejöttünk volna, s lett volna bármi beleszólásom - biztosan megemlítettem volna, hogy nem örülök annak, hogy kamionsofőrként hetekig nem látlak. Majd megjegyeztem volna, hogy pedig már évek óta azt mondogattam magamban, hogy az én párom aztán nem lesz sem villanyszerelő, sem kamionsofőr...erre tessék!!!
Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Már csak azt nem értem ezek után, hogy a villanyszerelőkkel mi bajod van? Vagy mi bajod volt? Azokrol is azt feltételezted,hogy 20 barátnőjük van minden városban? Meg,hogy egy hónapban egyszer látják a családjukat?
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Mindkettőt veszélyes szakmának tartottam.

A vezetést az mindenféleképpen, a mai napig is, de azt gondoltam, hogy a villanyszerelő is olyan, akiért folyton aggódni kell.
(Valahogy 12-13 évesen az még nem jutott eszembe - hogy rendőr- vagy katonafeleségként is aggódnék örökké.)
Szóval 16-17 évesen már az eredeti hivatásodat megemlítve sem lettem volna boldog, de a legkevésbé szívesen valóban kamionsofőrrel ismerkedtem volna meg. Egyrészről a veszélyes vezetés miatt, másrészt mert csak azt lehetett hallani róluk, hogy minden városban várja őket egy barátnő. (Szerencsére soha nem is került sor arra, hogy kamionsofőrrel ismerkedtem volna meg.)
NyűgösFred
x 65
x 18
Kapcsolat:

• Idézés

Érdekes módon engem egy városban sem vár egyetlen nő sem. Sőt még az az egy is kb beleszarik az egészbe akinek illene várnia.
Samantha
Nem:
x 23
x 34
Kapcsolat:

• Idézés

Ha kis hazánkban (Budapesten)16:30-kor nyugszik le a Nap, mikorra sötétedik be?

Az én megfigyelésem szerint úgy 17:05 körül, előtte kb. 10 percig szürkület van.

Szerintetek?

Budapesten holnap 16:32-kor nyugszik le a Nap. (Országon belül lehet néhány perc eltérés)
Megtennétek, hogy az elkövetkező napokban megfigyelitek, hogy nálatok mit ír, mikor nyugszik le a Nap, ehhez képest mikorra lesz szürkület, és mikorra sötét?

Illetve, hogy mikor lesz az, amikor azt mondhatjuk, hogy este 17:30-kor még világos van?

Köszönöm szépen a segítséget!!! :)

Titusz
x 35
Kapcsolat:

• Idézés

Na...Erre felénk most lehet azt mondani, hogy besötétedett...Kb.17.15-kor...A szürkület az kb.16.40-kor kezdődött...
Válasz küldése