Műhely
Megjelent a Windows 11

A legutolsó Windows, azaz a Windows 10 után megjelent a legújabb, utolsó utáni verzió a 11-es.
BővebbenDemonic alkalmazás
Androidos telefonra elkészült az első Demonic alkalmazás, aminek egy hatalmas előnye, hogy semmit sem tud. Persze ez sem azért készült, hogy így maradjon, ilyen kis butának. Természetesen tovább fogom fejleszteni, de valahol mindent el kell kezdeni 🙂
BővebbenMigránsriasztó

Aki jár Transmarckban biztosan tudja, hogy újabban már sötétedéstől napkeletig szinte képtelenség úgy kijönni a kapun, hogy illetéktelen személy a gépjárműre fel ne hatoljon. Nos, ennek kiküszöbölése érdekében készítettem egy kis migránsriasztó mp3 fájlt. A dolog működése a következő: Fogod és letöltöd az mp3 filet, rámásolod egy pedrivera vagy a telefonodon tárolva bluethoothon rácsatlakozol a rádióra. Transmarckban még a kapun belül bekészíted hogy egyetlen gombnyomással indítani tudd a lejátszást feltekered a hangerőt maximumra és résnyire meghúzod az ablakokat mindkét oldalt. Ezután indulhat a kapun kihatolás. Amikor meglátod, hogy a migráns rohan a gép után elindítod a lejátszást. A migránsban azt az érzést fogja kelteni mintha az autónak beépített migránsriasztója lenne és csillapodik lelkében a felmászási vágy.
Az MP3 fájl letölthető innen: migránsriasztó
BővebbenA tervezett elavulás

Tervezett elavulás a neve annak az üzleti fogásnak, amikor már a tervezés pillanatában, arra törekszünk, hogy a termék egy meghatározott üzemidő vagy épp a gyártástól eltelt idő függvényében használhatatlanná váljon. Ennek célja a gazdaság fenntartása, a munkahelyteremtés, ugyanakkor egy hatalmas hátránya az indokolatlan költség, indokolatlan munkaórák, energiapazarlás és a környezet fölösleges hulladékokkal terhelése. Ez bizony nem egy összeesküvés elmélet, nem városi legenda. A gyártók rengeteg pénzt fizetnek ki azon szakembereknek, mérnököknek, akik gyorsan tönkremenő cikkek terveit megalkotják. Ez egy nagyon is létező jelenség, hivatalosan elfogadott neve: gyártásoptimalizálás. Célja a meglévő még túl erős alkatrészek olyan szintű gyengítése, hogy azok se éljék túl sokkal a többit és így a javítás se legyen gazdaságos. Mikor eljön az ideje, minden alkatrész szinte egyidőben pusztuljon el.
BővebbenTérkép, Navigáció
Egy térkép szolgáltatás a Google Maps remek alternatívájaként. Szeretném nektek bemutatni a Here WeGo-t!
https://wego.here.com
Böngésző ujjlenyomat
Az internet korában IP címről egészen biztos, hogy mindenki hallott már. Abban viszont már kevésbé vagyok biztos, hogy a böngésző ujjlenyomat kifejezés és mindenki számára ismerősen cseng. Böngészés közben a weboldalak tulajdonosai és a hirdetések szervezői vagy akár egy harmadik fél az oldalon elhelyezett tartalmakon keresztül követnek minket.

Bővebben
Ubuntu, Focal Fossa
A Canonical 2020 Április 23-án kiadta az Ubuntu 20.04 LTS operációs renszert, mely a Focal Fossa becenevet viseli. LTS (Long-term support) hosszú távú támogatású verzió révén az oprendszer, 5 éves támogatást kap.
Letölthető ITT
Keresősáv eltávolítása (Android)
Vannak akiket a Google keresősáv kifejezetten zavar, kitakarja kedvenc háttérképüket vagy épp az ikonok területének csökkenése miatt. A Google egyre inkább szereti tukmálni az emberekre, hogy az ő alkalmazásaikat használják, ugyanis ebből információkat tud kinyerni a felhasználói szokásokat illetően és ezek felhasználásával tudja aztán tovább fejleszteni saját szolgáltatásait. Ennek ellenére, még ha ezt jóhiszeműen és jó szándékkal teszi is, néha igazán dühítő, hogy a drága pénzen vásárolt készülék kezdőképernyőjén ott virít a keresősáv, amit nem is szeretnél ott látni, ráadásul egyes típusok és egyes Android verziók esetén ez teljesen eltávolíthatatlannak tűnik. Mondom, tűnik…
Bővebben
Hogyan írjunk weblapot? HTML
HTML, I. Fejezet
Csapjunk a lecsóba:
Kezdjük akkor teljesen az elején, hogy aki még sohasem csinált ilyet és soha nem is olvasott erről, az is megértse. Egy egyszerű html weboldal megírásához bármilyen szövegszerkesztő programot használhatsz, akár egy sima jegyzettömb is megteszi. Nyitsz egy új fájlt és beleírod a következőket:
<!DOCTYPE html>
<html>
<head>
<title>Lap címe</title>
</head>
<body>
<p>Ez a szöveg pedig megjelenik a weblapon.</p>
</body>
</html>
(ezt a kódot hívják forráskódnak)
Nyomkövetés, Ezt látja rólad a Google
Nyomkövetés a Google által. Az alábbi linken saját böngészési előzményeid tekintheted meg, azokat helyeket ahol jártál, a videokat amit megnéztél, a honlapokat amiket meglátogattál, a hozzászólásokat amiket megírtál, máskor, máshol…
https://myactivity.google.com/item
Rólam például ezt látja: